Göze Dokunanlar..Hayat Yanılsamalarla Dolu..

Hayat yanılsamalarla doludur. İyi tahlil analiz gerektirir. Bu insan ilişkilerinde bir nevi sahte entekrasyondur. Dizayn etme organizasyonunun bir parçası olarak önümüze çıkar çoğu kez.

Mış  gibi karakterler bu oyunun ana parçasıdır . Planlanan görev gereği içinizden biri oluverirler, yada yalancıktan bir militan muhalefeti . Dert doğru yürüyenin çeperi ve organizasyonunun bilgisini öğrenip onu asıl oyunu kurana taşımak.Bu analizi yapamayan tökezler.

Bazen bu yanılsamalar bile bile algı sapması için organize edilir. Okumayı doğru yapmazsan yörünge şaşar yolunda şaşar. İstediğin başarmakla hedef belirlediğin sonuçta hüsran olur. Başarısızlığa mahkum olursun..

*

Yine bolca ismin konuşulacağı bir seçim sürecine giriyoruz. Llisteler, savaşları entrikaları bitmeyen yorucu bir serüven. Yine de ne olursa olsun amaç hangi demokratik görev tanımıyla ortaya çıkıyorsan o görev tanımı içinde o kitleye mensubiyete ne yapacağın önemli. Sadece bu konuşulmaz. Normal demeden geçemiyor insan .Sınıf başkanlığı seçiminden öte götüremediğimiz tercih ve temayüllerin olgunlaşmasını beklemek bilinmeyen bir zamanı alacak sanırım. Orda bile öğretmenin işaret ettiği adaya yönelme vardır. Kişilerin demokratik kültürünün oluşması daha filizlenmeden temlik altına alınır..Tüm bunlara rağmen demokrasi kültürü adına bir mücadele hattı oluşturmak emek yoğun ısrarlı bir mücadele gerektiriyor. 

Bunu da mutlaka başarmalıyız.

12-03-2023 - Aydın Akbal