Millet - Vekili'nin Takvimleri..!! (Öykü)

MİLLET-VEKİLİ..!!  (“ÖYKÜ”)

Millet vekili nasıl olmalı?Diye sorduğumuzdavatandaş, biz asılların seçtiği vekil, ismi gibi olmalı,yani "Millet"in vekili olmalı.

Onu oraya seçen ve seçmeyenlerin dahi sesi kulağı olmalı. Gerçi yeni "Başkanlık" sistemimizde fazla bir etkinlikleri kalmasa da,yine de seslerini az da olsa da duyurup, seçmenine ve halka verdikleri sözün arkasında durmak için çeşitli arayışlara girip pozitif katkı sunma adına için ilginç metotlar aramalılar.
***
Vekilleri acımasızca eleştiren bazı kendini bilmezler dedikodu yapıp Milletin vekillerini halka şikayet ediyorlar!!.
Yok efendim,bazı Vekiller kendi seçmenin konum ve tercihine göre Yılbaşı takvimi bastırıyor muşta,Milliyetçi Muhafazakarlara ayrı,Atatürkçülere ayrı,Alevi-Bektaşilere ayrı,Sosyalistlere ayrı Takvim  niye bastırıyor. Bu ayırımcılık,insan hakları ihlali değil mi? Ayrışmayı ve ötekileştirmeli kabul etmiyoruz diyorlarmış.
Kardeşim seni tutan mı var,Sende Vekil olduğunda,seni seçenlerin tercihine göre,kalem,silgi,(kızdığında silmek için)çakmak,anahtarlık, Jan,Janlı,afilli takvim bastırırsın,istersen Meclis kürsüsünde konuşurken özel olarak çektirdiğin fotojenik resmini bile koyabilirsin,kıskanmana gerek yok sadece sıranı bekleyeceksin.

***
Vatandaş konuşmaya devam ediyor,”Vekillerin,Belediye Başkanları, kısacası yerel ve genel yöneticilerin gençleşmesi gerekir,gençlerin önü açılıp onlara fırsat verilmeli,yok tecrübe imiş,yok yabancı dili yokmuş,modayı yakından takip etmiyormuş,yok diksiyon dersi almalıymış,yurt içi ve yurt dışı gezilerden hoşlanmıyormuş,yok efendim hiç bir müzik aleti  aleti çalmayı bilmiyormuş,da(sen seçildiğinde kaval veya darbuka çalarsın) biz tam donanımlı bizi hakkı ile temsil edebilecek VEKİL isyoruz” dedi.
Kardeşim sen kendi demokratik ve yasal haklarını korumak ve temsil edebilmek için Meclis’e yolladığın Vekil ile Noterlikte seni Hukuk ve Adalet merciinde temsil edebilmek için Vekil tayin ettiğin kişilerle karıştırma..sen gene kağıda ASLI gibidir mühürünü vurdurmaya devam et..

5 Ocak 2020.

M. Şen.
NOT;Yazıdaki isim ve yerler hayal ürünüdür.

05-01-2020/BANDIRMA