Celal Abi'yi Uğurlarken

Bandırma Dönce Yoğurtlarının sahibi Celal Abi'yi kaybettik.
O fakir fukaranın ,dul,yetim,öksüz ve garibanların hamisi ve darda olanların ve kimsesizlerin kimsesi idi. İşinde başarılı olmak için bu konuma gelene kadar çok meşakkatler çekmişti.
**
Ölüm ağırdır..Taşınması çok zordur..
Cemal Süreyya “Her ölüm erken ölümdür biraz”der bir şiirinde.
İnsan 65 yıla yakın komşuluk yaptığı.
Birçok şey paylaştığı,yüreği insan sevgisi ile dolu olan abisini kaybetmesi,arkasından yüreğindekileri yazıya dökmeye çalışması da en zor görev olsa.
**
Yaptığı güzel ve kaliteli yoğurt ile Bandırma’mızın ismini,bilhassa İstanbul ve Türkiye’ye yaymıştır.Kentimizin markasıdır.
Hayatla bu kadar barışık,dost ve insan sevgisi ile dolu,bu güzel insanlar birer birer çekiliyorlar aramızdan. Çekildikçe küreselleşen dünya  da kentlerin kimliklerinden birer parça eksiliyor.

**
Pandemi( covit - 19)sürecinde olmamıza rağmen Bandırmalı sevenleri,esnaf dostları son yolculuğunda onu yanlız bırakmadılar,cami avlusu adeta çiçek  bahçesine döndü.Vatandaşlar Fiziksel mesafe kuralına(sosyal mesafe kelimesini sevmem,ben siyasi ve ayrıştırıcı söylem olarak değerlendiriyorum)uyup,  maskelerimiz takılı vaziyette cenaze namazımızı eda ettikten sonra,kapısında”her canlı ölümü tatacaktır” yazısının yazdığı Bandırma şehir kabristanında toprağa verdik.
**
Celal abi,”Eşitsizliğin bolca yaşandığı dünyamızdan,herkesin eşitlendiği ebedi dünyasına”gitti.
Ruhu şad olsun.
Başın sağ olsun BANDIRMA..!

 Bandırma Muharrem Şen.14/Temmuz/2020.