Parti Parti Üstüne,Parti Halkın Üstüne!..

GIR GIR ŞAMATA.!!!!!

PARTİ PARTİ ÜSTÜNE, PARTİ HALKIN ÜSTÜNE!. 

Değerli okurlar, Korona virüse karşı korunma önlemlerinden asla ödün vermeden, sıkıntı ve stresinden bir nebze uzaklaşıp biraz gır gır şamata yapalım ne dersiniz?.

Bilindiği gibi ülkemizde resmen kurulmuş ve tamamı seçimlere katılamasa bile varlığını sürdüren 70 den fazla siyasi parti var.

Bunlar, “Neyzen Tevfik’in (Hayat sirkeden ucuz. Düşünme şampanya iç) dediği “SOSYETE” şiirindeki, ŞATO, YALI, ve KONAK’larda verilen BALO ve PARTİ’lerle karıştırılmasın) bu partilerimizin hepsi siyasi, bunların bir kısmı bildiğiniz gibi, bizlerin refahı(!) için TBMM.de Kosova meydan muharebesinden daha büyük bir azimle mücadele veriyorlar.!!!

“Bu partilerimizle ne kadar öğünsek azdır!. Olmasalardı halimiz nice olurdu!, Hele bir “Maşallah” deyin de nazar değmesin”.!!!

Ülkemizde "Parti" kurmak, sanırım turşu kurmaktan kolaydır, zira bu partilerin birçoğunun kurucu genel başkanları, Halkı düşünerek değil, ya işsiz ve yolsuz kaldıklarından ya da canları sıkıldığı için olsa gerek hemen Vatan, Millet, Sakarya deyip, derme çatma partileri kuruvermişler.

Lakin ülke çapında teşkilatlanamadıkları, dolayısıyla seçimlere katılamadıkları için ya istifa ederek kendi köşelerine çekilmiş, ya da bazıları seçmenlerini yarı yolda bırakarak iktidar ve Muhalefet partilerine postu atarak, kendi istikballerini garantiye almak, Pardon, halka hizmet, Hakka hizmettir! Anlayışıyla, hizmet eri(!) olmuşlar(mı)dır.

Bir yandan da bazı deneyimli siyasiler,(!) gerek iktidar ve gerekse Muhalefet partilerinden ayrılıp, kendilerince sözüm ona ülke yararına gerekli gördüklerini(!) hayata geçirmek için(!) yeni isimler altında yeni yeni parti kurmaya başlamışlardır, hepsine de hayırlı uğurlu olsun diyoruz, da (gözümüz yok ama neden olsun) demeden de edemiyoruz.

Malumunuz, son günlerde yine ülkede, milleti parçalara bölerek, kendi kişisel (pardon) toplumun çıkar ve emellerine uygun(!) logolar bulup isim kargaşası yaratarak parti kurma modası başladı.

Gelin değerli okurlar, bizler de bu furyadan yararlanıp, halkın canına okuyacak (pardon) derdine derman olacak, yaralarını sarıp sarmalayacak çok çok güzel, anlı şanlı partiler kuralım ne dersiniz?.

Örneğin, son kurulan “DEVA” Partisine nazire olarak bizler de bir “ŞİFA” partisi kuralım.

Aldığımız haber ve taleplere bakılırsa, bütün İlaç sanayii, eczacılar ve eczaneler böyle bir partiye üye olmak için sırada bekliyorlarmış.!!!

Ayrıca Partimize OY vermek isteyen, “Kanser’den Korona’ya, Diz ağrısından Göz ağrısına, Bel ağrısından Yel ağrısına, Yıllardır Uyku Apnesine yakalanıp uyanamayanlardan, Kafa travmasına uğramışlara, Prostat’tan Romatizma’ya ve benzeri birçok çeşitli hastalıklara duçar olan bilumum hastalarımıza İlaç bedava olsun tez yoldan şifa bulsunlar(!) Kampanyasını başlatalım.!

Fiyatları uçan, kara borsaya düşen Koruyucu MASKE, KOLONYA ve DEZENFEKTAN maddelerini de halkımıza seçim hediyesi olarak bedava verelim (şimdi sadece dandik maskeler bedava, o da her yerde yok) ve böylece (COVİD 19 u) yok edelim, o zaman İktidar Torbada keklik(!) çünkü Memleketin yarıdan fazlası hasta, kafayı sıyırmış(!)

NOT: Doktorlara şiddet uygulayan, Bilumum Sağlık personeline söven, döven hasta yakınlarını partimize almıyoruz, onları Korona ile baş başa bırakıyoruz(!). Biz ŞİFA dağıtacağız, ŞİDDET değil!.(Ayrıca onlar son onaylanan yasa ile layık oldukları mevki ve makama(!) kavuşuyorlar)…

Hasta olmayanlara çıkış yolu yok mu demeyin, olmaz olur mu, Malumunuz Demokrasilerde çare tükenmez. (iyi laf)!

Biz iktidar olduktan sonra, Ülkenin selameti için güçlü Muhalefet partilerine de gereksinim var(mı)dır, o nedenle Siz sağlam vatandaşlarımız için de bir “EDA” Partisi kurmayı planlıyoruz.

Çünkü böyle bir partiye de bütün Bankalar ve iş adamlarımız üye olmak için can atıyorlar, Ülkede ne kadar borçlu insanımız varsa borçlarını EDA edecekler, yani karşılıksız ödeyecekler ve “EDA” Partisinde Halk’a hizmet işte böyle olur diyecekler, nasıl ama?.!!!!!

Önerdiğimiz bu partiler de kurulduktan sonra, emin olun Ülkemize imrenen dünya ülkeleri ve Halklarında ısırılıp koparılmamış parmak kalmayacak!!!!!.

Çünkü Ülkemizdeki siyasi partiler Profiline bakıldığında şu muhteşem görüntü meydana gelecek, az şey mi?.!!!!

“ADALET ile “KALKINMA!. ya bak

“CUMHURİYET ve “HALK”!. Eh işte

Her şey “İYİ” olacak!.

“M”adem “HAREKET” bolca hakaret!!!.

“H”er “D”em “P”arazit!. --------------------------

Sustukça sıra sana “GELECEK”!!!!.

Dertlere, “DEVA”!!!.

Hastalıklara, “ŞİFA”!!!.

Borçlara, “EDA”!!!.

Yitirdiklerimiz Şehit, Şüheda!!!.

Virüs geldi Parti Parti gidiyoruz, Elveda!!!.

NOT: Partilerimize üye kayıtları başlamıştır(!) acele edin,

Geç kalmayın, Sağlıcakla EVDE kalın…

28-04-2020/FİKRET ÇAĞIN