Bak kardeşim, Bandırmaspor Forması O Kadar Ucuz değil !

BANDIRMASPOR FORMASI O KADAR UCUZ DEĞİL..!
Ben, Bandırmaspor kurulduğunda Bandırma orta okulunda okuyan bir çocuktum.
Büyüklerimizin söylediği ’’Eskiye rağbet olsaydı,bit pazarına nur yağardı’’sözünü çok anlamlı bulur,ve  bu sözü niçin? niye? söylediklerini hep merak etmişimdir.
*
Bandırmaspor’da oynayan (Futbolcu ,Hentbolcu, yakında kurulacak Basketbolcu,) oyunculara sesleniyorum.
Duyan duymayana söylesin. Bandırmaspor sorumsuzca hareket edilebilecek,herşeyin oldu bittiye getirilebilecek ciddiyetten ve sorumluluktan uzak bir anlayışla spor yapılacak kafana göre takılınacak bir camia değildir.
Olmamalı da !.
*
Bandırmaspor formasının ve armasının manevi bir değeri vardır.  Bandırmaspor’u yüceltmek,ve bu sevgiyi, gençlere çocuklara ve halka taşımak oyuncu ve yöneticilerin görevidir. Tabii ki Bandırmaspor’u başarıya taşımak samimiyet özveri ciddiyet ve mesai gerektirmektedir.  Ama ne yazık ki geldiğimiz noktanın izahını bile yapmakta zorlanıyorum .
50 Yıllık şanlı şerefli haysiyetli ve Fair-Play kurallarına bağlı güzide bir kulübün mazisine yakışır bir tutum ve davranış beklemek hakkımızdır.Bandırmaspor’un formasını giyen ekmeğini yiyen futbolcu kardeşlerime tavsiyem şudur.!
Bandırmaspor’un tarihine baksınlar,ona göre kendilerine çeki düzen versinler.  Sabır taşı ve testi çatlamadan Bandırmaspor’u olması gerektiği yere oyuncusu, yöneticisi taraftarı  ve Bandırmalılarla beraber getirmeliler. 
*
Savaşmayan,korkan,hedefi olmayan,ve sorumluluk taşıyamıyan arkadaşlar bırakıp gitsinler,kimlerle mücadeleye devam edeceğimizi bilelim.
Yahu bir maçı 11 kişi ile tamalayamıyacağız mı? Bu kadar sorumsuzluk olur mu? Saçmasapan pozisyonlarda gereksiz sarı kartlar kırmızı kartlar bıktık ama yetti artık. Böyle laubali konsantrasyon olur mu.Sen futboluna bileneceksin rakibe yada hakeme değil. Kırmız kartlık pozisyonun olur tabi..son çare amenna ! Ama Cenk Kaplan kardeşimin nasıl bir haleti ruhiye ile Sarıyer maçında kırmızı karta neden olan pozisyona neden olabiliyor. Kafa nerde ?Bir diğer kardeşimiz David kendini tutamayıp hakeme  karta neden olacak sözler söylüyor direk kırmızı kart yiyor. Hakem senin Türkçe bilip bilmediğine mi not verecek. Basıyor kartı.Ve takımın on kişi kalmasına neden oluyor. Ucuz ve gereksiz işler. Bunların eğitimini vermek zorunda olan kişiler var. Onlar ne iş yapıyor. Amatörce görülen kartlar. Serkan'ın önceki  haftalarda  3 farkı yakaladığımız halde son dakikada yediği kırmızı !.  Fazla detayına girmeyeceğim.
*
Bak kardeşim,,!! Bandırmaspor Forması O Kadar Ucuz Değil..Bandırmaspor varken, ne Trabzon ne de Balıkesir vardı,Bu şanlı geçmişi ve tarihi olan kulüpten birçok sporcu üç büyüklerde, şimdiki süper ligte forma giydiğini hatırlatmak isterim.Misafir takım yöneticileri bizim takımın sahip olduğu olanakları duyunca şaşkınlıktan küçük dillerini yutuyor.Çorbaya katık bulamadığımız günlerde çatır çatır futbol oynanırdı..Ben bu takım içinde;  bi şeyler var!  diyenlere de inanmıyorum.Ne mutlu Bandırmalı ve Bandırmasporluyum diyebilene.

Muharrem Şen - BANDIRMA