Üsküp Çarşısında Sürpriz Buluşma

ÜSKÜP TÜRK ÇARŞISINDA SÜRPRİZ  BULUŞMA.
Dünya ne kadar küçük.

Yakın zamanlara kadar "çok uzak" dediğimiz ata toprakları artık bir nefes kadar yakın. Gerek siyasi gerek ticari gerekse aile bağlantılarıyla zaten doğal olarak var olan ancak son yıllarda daha da gelişen olumlu ilişkilerimiz Kuzey Mekodanya Cumhuriyeti ni komşu kapısı yaptı desem yeridir. Teknoloji sağolsun uçakla çat kapı gidebiliyoruz. Bu nedenle bize bu olanağı sağlayan yetkililere şükran duyuyorum. Barış dostluk kardeşlik adına mükemmel işler oluyor umarım herkese her devlete örnek olur.

Uçakla çok kısa sürede ulaştığım ata topraklarına geldiğimde burada yabancılık çekmiyorum adeta kendimi Bandırma'da hissediyorum. Ve çok sevdiğim çok sayıda dostlarım akrabalarım olduğu Üsküp sokaklarında caddelerinde dolaştığımda mutlaka tanıdık dostlarla da yüzyüze geliyorum .

Yine böyle bir sürprizi daha yaşadım çok mutlu oldum bu nedenle paylaşıyorum.

Kuzey Makedonya'nın Başkenti Üsküp’te(Skopje) İzmir - Bandırma Buluşması desem yeridir.. İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanlığı yanı sıra İzmir Konak Belediye Meclis Üyeliği yapan İzmir’in sevilen çalışkan yüreği insan sevgisi ile dolu olan Birol Özkardeşler Başkanım ve İzmir Gültepe Makedonya göçmenleri derneğinin bayan üyeleri ile  Üsküp Türk Çarşısı’nda karşılaşmak da böyle güzel bir sürpriz oldu. Elbette hemen her konuda koyu bir sohbete daldık. Çok yararlı bir görüş alışverişinde bulunduk.

Muharrem Şen- 0806-2019 - Bandırma Gerçek Gazetesi.