Bandırma Limanını Ahır Mı Sandın !

BANDIRMA LİMANINI AHIR MI SANDIN !       

Hani  güzel bir türkümüz vardır Rumeli’de “Drama Köprüsü bre Hasan dardır geçilmez ,soğuktur suları bre Hasan bir tas içilmez “Mezar taşlarını Hasan
Koyun mu sandın bre Hasan?
Koyun mu sandın?
Adam öldürmeyi de Hasan
Oyun mu sandın?
Adam öldürmeyi de Hasan

Oyun mu sandın?

Hani Anadolu’da bir de söz vardır “vur ensesine al ağzından lokmayı “siz Bandırma’yı öyle mi sandınız? Sayın TİCARET BAKANI Bandırma Limanını Güney Marmara'nın  AHIR'ı mı sandın! .

İktidarınızın yanlış TARIM ve hayvancılık politikaları İle Türkiye’nin tarım ve hayvancılığımız bitme noktasına geldi. Yanlış  ithalatçı politikalarınızın İle tüketicimizi  et yiyemez üreticimizi  de hayvan besleyemez  noktaya getirdiniz. Şimdi de sayenizde et mücevher oldu.Kendi üreticimizi ,hayvancımızı desteklese idiniz bırakın ,Angus ve saman ithal etmeyi,  Avrupa’yı doyuraucak  hayvancılık  ve tarım potansiyelimiz var bizim.

 Ülkemizde vatandaşı yüz gram ete ,Milleti de yanlış politikalarınız nedeniyle eziyete mahkum etmezdiniz .Bandırma Güney Marmara’da sanayisi ve Turizmi ile parlayan bir yıldızı ,Ama AKP Ticaret BAKANLIĞI Bandırma   Limanı’nı ahır gibi kullanıyor. Sayın Bakan Bandırma Ahır değil Türkiye'nin en gelişmiş ilçelerindendir. Balıkesir ilinde en yüksek kurumlar vergisi ödeyen 100 firma arasından 34'ü, ilk 10 firma arasından 4'ü Bandırma ilçesindedir. İlçenin il genelindeki kurumlar vergisi payı %20.6'dır. Yine 2008 verilerine göre il genelinde en yüksek gelir vergisi ödeyen 100 kişiden 17'si, 10 kişiden 5'i Bandırma ilçesindedir. Bu sayılarla Bandırmalı mükelleflerin il genelindeki payı %29'dur. Ayrıca ilçe çeşitli kriterlere göre hazırlanan il yapılabilecek ilçeler sıralamasında 87 ilçe arasından 3. olmuştur ve VİLAYET olacak bir kente hiç kimse AHIR muamelesi yapamaz.Bu kentin insanları ticareti de nezaketi de siyaseti de hak aramasını da çok iyi bilir.

Çağrımızdır BANDIRMA’ya AHIR muamelesi yapılmasına son verin .Eminiz ki Türkiye ‘de bu ticaretin yapılacağı  çok uygun limanlar  mevcuttur. Bu duruma müdahale ediniz.BANDIRMA halkının haklarını her durumda korumak hepimizin ortak sorumluluğudur . Ben de halkımızın 3 dönem oyları İle TBMM’ye gönderen ve  onları  temsil eden bir Bandırma evladı olarak buradan uyarıyorum. Hiçkimse kendini Bandırma Limanını sahibi  ,babasının çiftliği ,özel körfezi  ,özel limanı olarak göremez . Hiç kimse ve hiçbir şirket ,kuruluş kim olursa olsun Bandırma Limanını ahır kokusuyla haşarat  fabrikasına, atık deposuna dönüştüremez. Bandırma Hallkı buna müsaade etmez ve etmeyecektir.

 Saygılarımla .Av.Namık Havutça 24&26. Dnm CHP Balıkesir Milletvekili

06-07-2023