Bandırma'da Bir Dizi Sanat Harikası Daha !

BANDIRMA’DA BİR DİZİ SANAT HARİKASI DAHA!

Değerli okurlar, BANDIRMA sergi salonlarında, son yıllarda epeyce, EBRU, RESİM, CAM ve MOZAİK vs, gibi birbirinden güzel çeşitli SANAT ESERLERİ’ni izledik.

Bugün itibariyle de Barış Manço Kültür Merkezindeki MELİH ÇINAR Sergi salonunda, sanki gözlerden uzak kalsın diye, Pencereleri olmayan, camları da siyaha yakın koyu renkli sadece bir kapısı bulunan, dışarıdan bakıldığında içeride ne olduğu belli olmayan böyle bir sergi salonunda yine muhteşem SANAT HARİKALARI sergileniyor.

Sergi 15 Ekim 2018 Pazartesi günü açılmış, 20 Ekim Cumartesi gününe kadar ziyarete açık kalacak.

Bu sergide şimdiye kadar bir çoğumuzun görmediği ama görülmesi gereken *KAĞIT ROLYEF, FLOGRAFİ SANATI ve DÖVME KEÇE işleme sanatı gibi farklı fakat çok Harika eserler sergilenmekte.

Ancak benim merak ettiğim şu, Nüfusu iki yüz bine yaklaşan Bandırmada kaç kişinin bu sergiden haberi vardır ve (bina şehir içinde olmasına rağmen) kaç kişi tesadüfen bu sergiyi görüp bu muhteşem sanat harikalarını izleme mutluluğunu yaşamıştır.

Halk Eğitim Hocalarından, Sayın EMEL KURT’un önderliğinde Bandırma “ANKA” KADIN ve SANAT DERNEĞİ Üyeleri, Ceylan YENİL, Hatice ZEREN, Nurcan ÇEKEL, Selda TİRİTOĞLU ve daha bir çok bayan sanatçılar kendi ekonomik imkanlarını zorlayarak kiraladıkları dar bir mekanda bu Muhteşem SANAT HARİKALARINI üretmektedirler.

Yakın çevrelerine ve topluma iyi örnek olan bu Sanat sever Aydın insanların tek sıkıntıları, Rahatça çalışılabilecek bir mekanlarının olmayışı, her türlü

Kültüre değer ve önem veren BANDIRMA BELEDİYESİNDEN kendilerine destek verilmesi ve rahatça çalışılabilecek bir yer temini tek istekleri.

Bu gibi Sanatçıların rahat çalışabileceği yer ve eserlerini İnsanların kolaylıkla bulup izlemeleri için göz önünde bir salona, gereksinim var.

21. Asırda Çağdaş bir yapı yakışır Bandırma’ya.

*SANATSIZ KALAN BİR MİLLETİN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR* MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

Esen kalınız… Fikret ÇAĞIN.