Bandırma'da Sorumsuzluk, Duyarsızlık ...

BANDIRMA’DA SORUMSUZLUK, DUYARSIZLIK VE YÖNETİM BOŞVERMİŞLİĞİ!

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, bugün Kanımca BANDIRMA halkını rahatsız eden bir takım olumsuzluklara değinmenin zamanıdır diye düşünüyorum.

BANDIRMA GERÇEK GAZETEMİZİN güçlü kalemlerinden Cevdet AYAN’nın, ki bu ismin mahlas olup olmadığı kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi beni de hiç ilgilendirmiyor, ben sadece C.AYAN’nın, Bandırmalılar olarak uzun yıllardan beri KAZIĞINI yediğimiz kullanma ve içme suyumuzla ilgili, 25-8-2022 TARİHLİ ve SU’DAN SOYGUN başlıklı yazısında belirttiği gibi evlere gelen faturalardaki kazığa bakar "yöneticilerimiz uyuyor mu" derim!  Bir zamanların TV reklamı gibi, SU bedeli, KDVsi, ATIK SU tutarı ve onun da KDV'si !! , Atıksu tesisi - halen AB DESTEĞİYLE inşa halinde- olmayan yönetim veremediği hizmetin vergisini alıyorsa kul hakkı yiyor demektir! Ne iktidarı ne muhalefeti ortada kimse yok biz sizi niye seçtik, dut yemiş bülbül gibisiniz. 

 KUL HAKKI bundan ibaret midir? Elbette hayır, çok zaman sizlerde rastlamışsınızdır, bir takım sonradan görmeler, arabalarına büyük büyük hoparlörler monte ettirip teyp’in sesini sonuna kadar açar, yüksek desibelde ses kirliliği yaparak sokak sokak dolaşırlar, BUNLAR DA KUL HAKKI YER ! Yok’mudur caydırıcı cezalarla bunları durduracak bir mercii!.., Vardır elbet adına da TRAFİK POLİSİ denir ama ara ki bulasın.!

*

5 Eylül 2022 Pazartesi günü Kaşif ACAR caddesi Hal TAKSİ’nin karşı köşesinde Kütahya Porselen'in satış yeri açıldı. Dükkanın önüne ana caddeye bakan yöne affedersiniz tabiri mazur görün  "eşşek kadar" bir hoparlör koymuşlar içeriden teyp’in sesi sonuna kadar açık, saçma sapan sözüm ona şarkılar, birkaç elemansa herkese el ilanı dağıtma telaşı içinde. SES KİRLİLİĞİ’nin yanında çevre kirliliği de cabası..El ilanını alan şöyle bir bakıyor sonra buruşturup atıyor, çöp kutuları dolmuş sokaklar kağıt içinde, açıldığı gün ekmek yiyeceği kente rahatsızlık ve zarar veren bir firma fazlasıyla kul hakkı yemiş olmuyor mu?. Evlerde hasta mı vardır, uyuyan çocuk mu vardır, gece çalışan emekçiler gündüz uyuyor olabilir mi düşüncesinden uzak büyük bir sorumsuzluk örneği sunulurken burada da kul hakkı yenmiştir, ses ve görüntü kirliliği meydana gelmiştir haberiniz var mı ilgililer..Sözüm ona Kent Meclisi'nin ne iş yapar belli değil birimleri. Ya  Çevre Örgütleri??. Uyanın da balığa gidelim.

Hiç kimseye sorumluluk düşmüyor mu? İlçemizdeki tüm açılışlar ses ve çevre kirliliği bakımından aynı, şehir içinde cadde ve sokaklarda sürekli korna çalarak dolaşan Düğün ve Sünnet konvoylarını görmeyen duymayan DUYARSIZ LAR, YÖNETİM BOŞLUĞU ve BOŞVERMİŞLİĞİ GÖSTEREN YÖNETİCİLER, GÜNAYDIN. Şu Bandırmaya biyol sahip çıkıverin gari … (Belediyenin Cumhuriyet meydanında düzenlediği gençler arası Basketbol müsabakalarında gençler güzel eğleniyor spor özendiriliyor ama  büyük bir hoparlörden SÜREKLİ ARA VERMEDEN yayınladığı anonsların meydana getirdiği SES kirliliğine ne demeli, ayıp ötesi bir rahatsızlık, ağzımızdan baklayı çıkarsak mı, ne dersiniz?….. Esen kalınız….

11-09-2022/FİKRET ÇAĞIN