Bandırma’nın Yeni Basılan Tarih Kitabı!

Değerli okurlar, Dr. Ulaş Töre SİVRİOĞLU ve Çalışma arkadaşlarının bir yıllık yoğun uğraşları sonucunda başarıyla tamamladıkları *ANTİK ÇAĞDAN CUMHURİYETE, BANDIRMA VE YAKIN ÇEVRESİ TARİHİ* isimli geçmişe ayna tutarak günümüze yansıtılan eserlerinin tanıtım ve takdimini, 6 Eylül 2018 tarihinde Bandırma Belediyesi Nikah salonunda gerçekleştirdiler.

Bir yıl gibi uzunca bir zamanda çok yönlü araştırmalarla meydana getirilen, 600 sayfadan oluşan büyük boy ve ciltli olan bu DEV eser, Her ne kadar Bandırma Belediyesinin desteği ve Sponsorluğunda basılmış olsa da Maliyetinin çok yüksek olması ve Belediyeye büyük bir yük getireceğinden, ilgilenen vatandaşlarımıza Maliyetine yakın bir bedelle, 30 Liraya satılmasına karar almışlar.

Çok da yerinde bir karar almışlar, aksi halde bu değerli eser, yağma hasanın böreği misali değerini bilemeyenlerin ve kapanın elinde kalacaktı.
Ben de o tanıtım toplantısında bedelini ödeyerek kitabımı aldım ve birkaç gün sonra bir işim gereği Bandırma Belediyesine gittiğimde, Belediye Başkan yardımcısı sayın Ozan ONUR beyin sağlığına kavuşup görevine başladığını duymuştum, makamına çıkıp kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulundum.
Kısa görüşmemiz içinde ben kendisine ERDEK’TE Gönüllülük esasına dayalı *ERDEK KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU* ndan , Müzik, Resim, Şiir ve Öykü gibi Edebiyata ve güzel sanatlara gönül vermiş bir oluşumdan söz ettim.

Onlara bu tarih kitabından Bandırma Belediyesi adına hediye edebilir misiniz dediğimde, Ozan bey, biliyorsun kitaplar ücreti mukabilinde veriliyor, ama madem Erdek’te böyle bir oluşum var, ben kendi kitabımı onlara seve seve hediye ediyorum diyerek bir kitap verdi, bende aynı gün o kitabı Erdek’e götürüp, KÜLTÜR SANAT Topluluğu mensubu arkadaşlara verdim.

Kendileri, Kapı dağı Gönüllülerinin Erdek’te yapmayı planladıkları, Kapı dağı yarım adası, 1. Ulusal Turizm çalıştay’ı programına katılmak için yoğun çalışma ve hazırlığı içinde olmalarına karşın çok sevindiler ve memnun kaldılar, içlerinden bazıları Bandırma’ya giden arkadaşlarına para vererek Tarih kitabından ısmarladılar.

Ayrıca Ozan ONUR beye de Teşekkür ederek çok çok selam gönderdiler, bende Ozan kardeşime bu jestinden dolayı tekrar teşekkür ediyor sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Kitabın kapağına da Bandırma Belediye Başkan yardımcısı Ozan ONUR ve Fikret ÇAĞIN’IN, *ERDEK KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU*na Armağanıdır yazıldı. Esen kalınız…

FİKRET ÇAĞIN BANDIRMA -10-09-2018