Bandırmaspor’lu Jilet Ekrem......!

 

Bandırmaspor’lu Jilet Ekrem......!

Bandırmaspor otoparkında, Bandırmaspor yönetim kurulu başkanı Mehmet kardeşim ile karşılaştım, Hacı abi; ''Hiç kimsenin haberi yok,sadece sana açıklıyorum,bu yıl takımımızı Fuat Yaman çalıştıracak''deyince aaaa bizim BJK teknik direktörlüğü yapan BenjaminTochak'ın bir ara yardımcılığını yapan arkadaş anladım, Hayırlı olsun dedim,bakalım görelim dedim.
Bandırmaspor sezon öncesi Fuat Yaman başkanlığında Bolu'da kampa gitti. Hazırlık çalışmaları ve hazırlık maçları sonrası o sezon yönetimin önerdiği transfer ücretini kabul eden takım kaptanımız Ekrem Vatansever'de vardı, Ekrem Bandırmaspor'un 3 üncü ligden 2 inci lige çıkan şampiyon kadrosunun sürekli oynayan oyuncularından idi. Bolu kampının sona ermesine 2 gün kala Ekrem Bandırma'ya dönmüştü ve Bandırmaspor ile henüz anlaşma imzalamıştı. 20 gün bile dolmadan sözleşmesi karşılıklı olarak fes edildiği haberi basın bültenlerine düşmüştü.
Bandırmaspor'un sahildeki otoparkında bulunan Durak büfede Bal Mahmut kardeşim ile otururken telefonum çaldı, arayan Ekrem Vatansever, (Jilet) Bana ''abi Bursa'ya dönüyorum 5 dakika oturup, birer çay içip vedalaşmak istiyorum'' dedi. Buyur gel kardeşim dedim. Ekrem geldi çaylar söylendi, çaylar içilirken abi hakkınızı helal edin deyince, bizden yana helal olsun Ekrem dedim. Ne zaman yolculuk? Az sonra hanım ve ben arabamız ile Bursa'ya gideceğiz, Bursa'ya beklerim hacı abi dedi. Ben direk olarak kendisine şu soruyu yönelttim, Ekrem; niçin Bandırmaspor'dan ayrılmak istiyorsun? Deyince başladı anlatmaya.

''Kampın en çok çalışanlarından ve verilen tüm görevleri yerine getirenlerden olduğumu düşünüyorum, Fakat Teknik Direktörümüz Fuat Yaman sürekli laf sokup oyuncu arkadaşlarımın yanında beni refüze etmenin gayreti içinde olduğunu görünce, hocam ile konuşmaya karar verdim. Kendisi ile tek tek konuştuğumuzda, Hocam benden memnun değilseniz söyleyin, hiç birbirimize ve takıma zarar vermeyelim dedim. Fuat Yaman bana aynen şöyle dedi,''Bak Ekrem biliyorum bu Bandırmaspor seyircisi ve Halk seni çok seviyor, fakat ben senin ile çalışmak istemiyorum, sen bu fizik ile nasıl top oynarsın? Ben sağaçık'ı sol bek yaparım seni gene bu takımda oynatmam''dedi. Bende kendisine teşekkür ettim''dedi. Ekrem; bence Fuat Yaman takımda otorite sağlama adına en etkili takım kaptanının kellesini alıp otorite sağlamanın peşine düşmüş kompleksli ve kibirli birine benziyor galiba diye yorum yaptım. Tabii Jilet Ekrem'in söyledikleri çok ciddi ve önemli beyanlardı, o anda bu konular konuşulurken yanımızda oturan Bandırmaspor Yöneticisi kardeşimiz, abi; bende Fuat Yaman’ın telefonu var bir kendisi ile konuş öyle yayınlarsın deyince, evet zaten öyle yapacağım dedim. Bir takımın Teknik Direktörü futbolcuların hem anası hem de babasıdır, onlar futbol emekçileridir, gurbete ekmek parası için çıkmışlardır, bir futbolcuyu kaybetmek kolay ama kazanmak çok zordur. F.Yaman hocamızı herkesin yanında 5-6 kez aradım beni meşgule alınca, yazıyı gazetede yayınladım.

 

**

Yukarıda yazdığım yeni bir yazı değil, eski bir yazı .

O çok ses getireceği söylenen ünlü hoca 6-7 hafta sonra istifa etti.

O yıl yanılmıyorsam 4 farklı hocalar ile çalışmıştık.

Bu yazı neden yazıldı?..Maksat Nostalji olsun ...

Muharrem Şen..03-02-2016