Erdek Kültür ve Sanat Topluluğu

ERDEK KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU!

ERDEK KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU, 21 Ekim 2018 Pazar günü güzel bir Restoran da (Duru's Garden Restaurant) bir kahvaltı tertip etmişler ve bazı gönül dostlarım kahvaltıya beni de davet ettiler.

İcabet ettiğim bu davette, görebildiğim kadarıyla, güzel bir kahvaltı bahane, ama toplanıp bir araya gelebilme şahaneydi, bu kahvaltı topluluğun her hangi bir sorununu ele almak için değil adeta bir MOTİVASYON kahvaltısı gibiydi.

Bu gibi toplantılarda organizatörlük görevini gönüllü üstlenen Zeynep DEMİRCİ arkadaşımız, Doğum günlerini aileleri içinde geçiştiren iki arkadaşı, Nurten AKMAN ile Şair Ersin ÇORBACI’yı tespit etmiş ve onlara bir sürpriz hazırlayarak, bu kahvaltı sofrasında güzel bir konuşmayla birlikte mumlar yakıp Pastalarını kestirmesi, topluluk arasındaki zaten var olan coşkuya tavan yaptırdı.

Yakın geleceğe dair bir iki projeden kısaca söz edip genel konulara geçerek sohbetlerini sevgi ve saygı çerçevesinde sürdürdüler.

KÜLTÜR SANAT Topluluğu mensuplarının bir kısmı, hafta içinde Halk Eğitimin verdiği çeşitli kurslara, bir kısmı da yine halk eğitim hocalarının öncülüğünde Bağlama “SAZ” yapımı, (İmalatı) atölyesine koşturuyormuş.

Her gün yeni bir şeyler öğrenmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıkları her hallerinden belli oluyordu, Pozitif enerjileriyle çocuklar gibi şen ve dinamikler.

Görünen tek sıkıntıları, rahatça çalışabilecekleri bir yerlerinin olmayışı, Yerel yönetimden beklentileri bu yönde, ama “Sabırla koruk, helva olur” dedikleri gibi Eğer EGO ya yenik düşülmez ise BEN değil daima BİZ denilirse zaman en iyi çaredir ve ÇARE BULUNUR.

Yerel yöneticiler de kör ve sağır değil ya elbet sesinizi duyarlar bir gün, Allah(cc) birliğinizi korumada yar ve yardımcınız olsun. Sağlık ve Mutlulukla kalınız…

Fikret ÇAĞIN -Bandırma - 22-10-2018