Erdek Kültür,Sanat Topluluğundan Mesaj Var

ERDEK KÜLTÜR & SANAT TOPLULUĞUNDAN MESAJ VAR.

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, geçtiğimiz yıl ERDEK’te Güzel sanatlara gönül vermiş bir grup İnsan, gönüllülük esasına dayalı “ERDEK KÜLTÜR & SANAT TOPLULUĞU” adı altında bir oluşum meydana getirdiler, Bu topluluk, bir yıl gibi kısa bir zaman içinde, hızlı ama emin adımlarla ilerliyor.

Halk Eğitim Öğretmenlerinin de desteği ile Güzel Sanatların bazı dallarında (Yağlı boya, Kara kalem, resim, Müzik, Şiir, Bağlama (saz) imalatı vs.) gibi çalışmalara imza atan ve bu çalışmalarını daha da genişletip çeşitlendirmek isteyen bu güzide topluluğun sizlere şöyle samimi bir MESAJI var.

YENİ BİR PATİKAYA VAR MISINIZ?

Merhaba…

Erdek, geçmişinden bu yana birçok kültüre ev sahipliği yapmış bir bölge. Bu günkü misafirleri de biziz. Geçmişte çok güzel zamanların yaşandığı, büyük savaşların yapıldığı, zenginlik ve sanatın merkezinde, mitolojide de tanrıların mesken tuttuğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerin şans mı, şanssızlık mı olduğuna karar verme kavşağındayız.

Sahip olduklarımızı daha güzel bir dünyada refah içerisinde yaşamak ve bunları paylaştığımız misafirlerimizle gerçek bir turizm – doğa cenneti yaratma potansiyelimiz var. Yarattığımız cennet, aynı zamanda yaşadığımız yer

Yaşadığımız yeri cennetimiz yapmak İçin ERDEK KÜLTÜR & SANAT TOPLULUĞU ‘nu 2017 / Eylül ayında kurduk.

Kültürün ve sanatın her dalında var olabilmek için beraber hareket edebileceğimiz arkadaşlarımızla çıktığımız yolculukta ilk karşılaştığımız şiir ve resim oldu. Alt gruplarımızı kurup çalışmalarımıza başladık. Süreç içerisinde bu çalışmaları ayrıntılı olarak anlatmayı düşünüyoruz.

Birlikte bir hayal kuralım;

Kavganın olmadığı yer, insanların birbirlerini anladığı yer aslında. Sanat da bunun en temel araçlarından biri… Bu nedenle, Ulu Önderimiz “ SANATSIZ KALAN BİR MİLLETİN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR.” Vurgulamasını yeni ve değerli Türkiye yaratmak için kullanmıştır.

Kültür mozaiği olan coğrafyamızın bu çeşitliliği bizim zenginliğimiz olsun. Bu zenginlikle daha güzel bir gelecek inşasında parçalarımızın Kültür ve Sanat yapıştırıcılığında çok daha sağlam duracağına inanıyoruz. Yediden yetmişe, yaşamına bir renk katmak isteyen herkesin bu faaliyetleri kullanabileceği düşüncesindeyiz.

Haftalık olarak sürdürmeyi düşündüğümüz bu yazıların içerisinde sizin de katkılarınızın olması için mail adresimize ulaşarak yardımcı olmanızı bekliyoruz.

Birlikte daha güzel bir Erdek için… MERHABA…

Email: erdekkultursanattoplulugu@gmail.com

Websitemiz: http://www.erdekkultursanat.com

ERDEK KÜLTÜR SANAT YAZIM GRUBU.