Erdek Oulard Sanat Kafe'de Sohbet

ERDEK “OULARD SANAT KAFE'DE SOHBET”

Değerli okurlar, bugün Erdek’te yaşayan, genelde güzel sanatlara gönül vermiş *ERDEK KÜLTÜR & SANAT* Topluluğu mensuplarının hafta içi ama daha çok hafta sonlarında, Güzel ERDEK’in ERDEK gibi güzel bir yüzü olan OULARD SANAT KAFEDE bir araya gelerek yaptıkları sohbet toplantılarından söz etmek istiyorum.

Önce şunu belirtmeliyim, Erdek Lisesi arkası, Kumlu yalı Caddesi’nde bulunan OULARD SANAT KAFE, bilinen kafelerden çok farklı bir mekan.

Çayınızı, Kahvenizi yudumlarken adeta huzuru da yudumluyor gibi hissedeceğiniz bir mekan.

Kafenin içinde okey masaları pişpirik oyunları gibi zamanı boşa öldürücü, kumarı çağrıştıran oyunlar yok.

Evlerimizin oturma odaları konforunda oturma grubu koltuklar, Duvarlarında yerel ressamlarımızın eserleri olan yağlı boya tablolar, Ahşap boyama tekniği ile boyanmış eserler ve benzeri çeşitli objelerle dizayn ve dekore edilmiş nezih bir mekan OULARD KAFE.

İşte böyle bir mekanda bir araya gelen BEN değil BİZ diyen GÖNÜL DOSTLARININ, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş dostluk ve paylaşım örnekleriyle dolu sohbetlerine tanık olmak, insana ayrı bir huzur veriyor, ufkunu açıyor, yeni yeni bir çok şeyler öğretiyor.

Örneğin, Halk Eğitim Öğretmenlerinin desteği ve eğitimi ile bir sanatsever kadın’ın SAZ (bağlama) imal etiğini ve o sazı çalıp söylediğine tanık oluyorsunuz ki, bu belki de Türkiye’de bir ilk, Bir başka Halk eğitim Öğretmeninin, Keman imal edişine ve o kemanı yaparken, Sevgiliye duyulan özlemi dile getirişini okuyorsunuz.

Dernek ya da platform olmayan, Tamamen gönüllülük esasına dayalı, siyasetten, dedikodudan uzak duran son zamanlarda neler yaptıklarını ve bundan sonra neler yapmak istediklerini konuşan insanların buluştukları bu güzel mekan kapılarını açmış böylesi güzellikler içerisinde huzur bulmak isteyen sizleri ve herkesi kucaklamaya hazır.

Hafta arası, Hafta sonu demeden, canımız sıkıldığında, Vakit ve Fırsat bulduğumuzda, “BİR TATLI HUZUR ALMAYA GELDİK” Diyerek, OULARD SANAT KAFEDE Buluşmak üzere sağlıcakla kalınız.

FİKRET ÇAĞIN…