Kent Konseyi Seçimi mi?Sen Ben Bizim Oğlan Mı?

KENT KONSEYİ SEÇİMİ Mİ? SEN BEN BİZİM OĞLAN MI?

Değerli okurlar, 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü, Barış Manço Kültür merkezi salonunda Bandırma’nın gelişmesinde üzerlerinde sorumluluk payı bulunan, Kent konseyinin temelini oluşturan, Muhtar, sendika ve Meslek odaları gibi Sivil toplum örgütleri, anlamını tam olarak bilmedikleri ‘GÜNDEM 21’in, BANDIRMA KENT KONSEYİ’NİN yönetici Merkez kadrosunun seçimi için OY kullandılar.

Bu seçimin analizini, Sayın Mehmet LEVENTOĞLU, Bandırma Gerçek Gazetesinin İnternet sitesinde bütün çıplaklığı ile tarafsız olarak yaptı, bunun üzerine söylenecek bir şey olduğunu sanmıyorum “Arif olan anlasın”.

Kazananları kutlarken, neyi kazandıklarını sorgulama gibi bir düşüncem yoktur, ben sadece LEVETOĞLU’ nun Konsey analizinin en son satırlarından bir pasajı paylaşmak istedim, şöyle diyor LEVENTOĞLU: “ Kent konseyinin en azından Kentlilik bilincine katkı yapacağını, Kent’e dair alınan kararlarda ÖLÜM UYKUSUNDA OLAN STK dinamiklerini harekete geçireceğini ümit ediyorum.

Hiç umma Leventoğlu kardeşim, boşuna ümitlenme, STK ların çoğu GÜNDEM 21’ nedir, Kent konseyi nedir, İnsan yaşamına, Çağdaş yaşama dair neler yapar bilmezler, Onlar sadece temsil ettikleri topluluğu değil ama kendi koltuklarını korumada çok başarılıdırlar, bu, uzun yıllar aynı oda ya da aynı sendika başkanlıklarında hiç değişmeden kaldıklarından bellidir, (onlar “sen, ben, bizim oğlan, anlayışındadır).

Haydi STK ların durumu böyle, Bandırma’nın yönetiminde bulunan siyasi kadroya ne demeli, sanırım bu kadro yerel seçimlerin zafer sarhoşluğundan henüz kurtulamamış, halbuki CHP nin genel merkezindeki, her şey milletin refahına, Hak, Hukuk ve Adalet anlayışına olan değişimin farkında olarak bu tür değişim ve gelişmelere ayak uydurabilselerdi, Kent Konseyi seçimlerinde Bilime, bilimsel projelere değer verip Bandırma’yı Eskişehir gibi Marka şehir, Sayın Tolga Tosun’u da Yılmaz BÜYÜKERŞEN gibi parlatabilirlerdi ama ne yazık ki ileriyi göremediler.

Bu durunda alan razı satan razı, yapacak bir şey yok, Umarım Bandırma Kent konseyi Sayın Sedat PEKEL ve Dursun MİRZA dönemlerindeki gibi Leventoğlu’nun tanımladığı o malum uykuyu devam ettirmez.

Şu siyasetteki “SEN BEN BİZİM OĞLAN” davranışları Ülkeye de İlçeye de her zaman zararlı olmuştur, siyasette çözüm üretemeyenlerin sığınağı ve koltuk dayanışması haline gelen bu sistem Bu dönemde de Bandırma’ya çok zaman kaybettirmese bari.

Sayın Dr. Murat ERGÖZ çok iyi bir İnsandır bundan kimsenin kuşkusu yok, Ancak bu kardeşimiz Aile hekimidir yani haftanın 5 günü sağlık ocağında Hipokrat yeminli görevini yapacak, haftanın diğer 2 günü de tatil söyler misiniz ALLLAH aşkına bu kişi KENT Konseyinde ne zaman ve nasıl çalışacak, Bunu herkes gibi Sayın Tolga TOSUN da biliyor ve işine böylesi geliyordu anlaşılan. (gizli desteklediğine göre)

Çünkü Belediye Başkanları Kent Konseylerini, Belediye bütçesine mali yük getireceği endişesiyle sevmezler, ancak kendilerine itaat edebilecekleri seçtirmeye çalışırlar.

Sayın Tolga TOSUN da sanırım böyle yaptı geçireceği çok başarılı bir Belediye Başkanlığı dönemini Konsey Seçiminde gizli taraf tutarak kurşunu kendi ayağına sıkmış oldu.

Halbuki Belediyelerin Kent Konseylerine ayıracağı pay bellidir ve çok cüzi bir miktardır, Gönüllü çalışmaya talip adaylar ürettikleri projeleriyle kentte yapılması gereken işlere Sponsor bularak topluma yararlı olurlar, (tabii Kent için Projeleri olanlar).

Biz Bandırma’yı seviyoruz, her şey Bandırma için öylemi geçin bunları. Esen kalınız…

Fikret ÇAĞIN… 10- 7 -2019