Türkçenin Ağa Babası

TÜRKÇENİN AĞ BABASI(!)

Yalnızlık yaşamadım hiç ama yalnızlığın çok kötü bir şey olduğunu yaşayanlardan dinlemişliğim vardır.

Kimisi, gündüz neyse de gece evin duvarları sanki üstüme üstüme geliyor gibi hissediyor, bunalıyorum derken, kimi de yalnızlıktan bunaldığımda birilerine çemkirmekle, sataşmakla, ya da kendimi çok büyük görmekle tatmin olmaya çalışırım diyebiliyor.

İşte böyle bir ruh hali içinde olduğunu düşündüğüm Yerel basınımızda kendisini çok üstün(!) gören bir Edebiyat havarisi, benim yazılarımdan sanırım kendisine göre bazı mesajlar almış olmalı ki, bir yazımda Engelliler derneği Başkanı, ÇADIRKAFEYİ kapatan Büyükşehir Belediye Başkanına SERZENİŞ’te bulunuyor yazacağım yerde SİTAYİŞ’te bulunuyor. Yazarak bir kelime hatası yapmışım. Doğrusu, SİTAYİŞ ÖVGÜDÜR, SERZENİŞTİR şikayet olan, Amenna, ama madem böyle bir hatamı yakalamışsın, gideceğin yer Türk Dıl Kurumu’dur ne duruyorsun.

Serzeniş yerine Sitayiş demişim. Ne var bunda? bu seni niçin ilgilendirir? Sen kendini ne sanıyorsun, Türk Dil Kurumunun yerel yayın temsilcisi misin de ikide bir yerelde yazı yazan arkadaşların harf ve kelime hatalarını, vurgularını, noktalarını, virgüllerini dile getirip kendince alay ediyorsun?.

Kendini kusursuz(!) sanıyorsun öyle mi?.

Bak efendi(!) KUL KUSURSUZ OLMAZ, Sen önce kendi kusurlarına, yazdıklarına bakmalı ve sonra bana çemkirdiğin yazını birkaç kez daha ama akıllıca ve de Türkçe deyim ve terimleri de dikkate alarak okumalısın.

Şöyle demişsin, Yanlış’ı , Yanlış- Yalnız’ı Yalnız diye yazanlar az değil derken bu doğru olan yazılışların da yanlış olduğunu ima ediyorsun, işte asıl komiklik burada değil mi? Uyan da balığa gidelim durumları.

Not- Kemal Kılıçdaroğlu Statta değil Stant’taydı arif olan anlar ve olur böyle şeyler, bu bir, ikincisi benimle ilgili bir sıkıntın varsa, Türk Dil Kurumuna ya da MARKO PAŞAYA gideceksin, Böyle ipe sapa gelmez konuları gazete sütunlarına taşıyarak topluma saygısızlık yapmayacak dolayısıyla bana da yaptırmayacaksın….. Fikret ÇAĞIN.