WC'mizi Temizleyin! Emriniz Olur Emmi Oğulları!

W.C'MİZİ TEMİZLEYİN!..EMRİNİZ OLUR EMMİ OĞULLARI!

Fikret ÇAĞIN.

Geçtiğimiz günlerde seçim çalışmaları yapan bir siyasi partinin Mahalle (KÖY) gezilerine katılıp izlenimlerini tatlı bir üslup ve manidar bir dille anlatan Mehmet LEVENTOĞLU’nun “GERÇEK GAZETESİ”nin İnternet sitesinde yayımlanan *TOLGA TOSUNLA KÖY YOLLARINDA* başlıklı yazısını okuduğumda hem çok şaşırdım, hem de çok üzüldüm.

Üzüldüm çünkü (UKOME) toplu taşıma araçları yönetmeliğine göre Mahallelere (KÖY’lere) tahsis edilen araçların kaldırılmış olması hoş olmamış.

Vardır elbet geçerli bir gerekçesi ama ne olursa olsun kaldırılmamalıydı.

Şaşırdığıma gelince, (Muhtemelen okuyunca sizler de şaşırmışsınızdır) Köylerin ortak sorunlarından ikincisi de!

Tuvaletlerinin temizlenmemesiymiş!.

Ne kadar ayıp, ne kadar ayıp, hiç kimsenin benim köylümü poposunda tezeği ile gezdirmeye hakkı yoktur(!).

Gerçi sayın Tolga TOSUN da BANDIRMA Belediye başkanı olduğunda özel birim kuracağını, Ekiplerin sırasıyla gelip temizlik yapacaklarını söylemiş ama bana göre biraz eksik söylemiş.

EMRİNİZ OLUR EMMİOĞULLARI, temizleriz (!) hatta tuvalete oturacağınız zaman, size bir telefon kadar yakınız alo deyin yeter, işinizi bitirmeden gelir poponuzu yıkar, kurularız(!), demeliydi.

Alooo Başkan! Bizim oğlan inekleri sulamaya götürürkene İneğin biri sokağın orta yerine dışkısın bırakmış, İnek işte yol yordam bilmiyo ki, bi zahmet ekibini gönderiver de o tezeği yoldan kaldırsınlar, hadi aslanım, oylarımız senin.

Emrin olur hacı!.

Ayıptır be, Babanızdan böyle mi gördünüz? Köylerinizde tutunamaz hale geldiniz ama sanki hiç sıkıntınız yokmuşçasına şu taleplerinize bir bakın bakalım, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN, *KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR* sözüne uyuyor mu,!

“Tuvaletlerimizi temizleyin” Laf mı bu? Bu talepleri dile getirirken yanınızda köyünüzün yaşlı insanları yok muydu?

Bre densizler siz ne diyorsunuz diye sizi azarlamadılar mı?

Siz ne iş yaparsınız?, hep böyle tembel tembel oturur her şeyi başkalarından mı beklersiniz?.

Yaşadığınız yerleri nasıl bulmak istiyorsanız öyle bırakın sözünü hiç duymadınız mı? ( Bu söz,özellikle de tuvaletler için geçerlidir).

Sonrada mahsul para etmiyor haydi köyden Şehre GÖÇ, köyünde tuvaletini temizlemeyen Şehirde tuvalet veya çöp nasıl temizleniyormuş görecek.

Bu yaşıma kadar KÖY’lü olmaktan kıvanç duyuyordum bu talepleriniz yüzünden utanç duydum.

Esen kalınız…

FİKRET ÇAĞIN - BANDIRMA 24-03-2019