Yürüyün Beyler Kim Tutar Sizi!

YÜRÜYÜN BEYLER KİM TUTAR SİZİ!

Değerli okurlar, Temmuz sıcaklarından mıdır nedir bilinmez, bugünlerde Bandırma’da tuhaf ve enteresan gelişmeler yaşanıyor, örneğin: Balıkesir Büyükşehir belediyesinin, Bandırma’nın Suyuna ZAM yapma teklifine el kaldırıp evet saçmalığını gerçekleştiren Bandırma’lı Meclis üyelerinin Bandırma’lılara SU kazığı hediyesi!.

Bir başka tuhaf gelişme: Bandırma Belediye Başkanı Sayın Tolga TOSUN’U, (TÜKDER) Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Sayın Mehmet Tanrıkut yönetim kurulu arkadaşlarıyla ziyaret ediyor, SU ZAMMI ile ilgili halkı bilgilendirmek ve Zamma hayır demek için, miting havasında bir basın açıklaması yapacağını beyan ediyor ve siz de Bandırma Belediye Başkanı olarak bu zamma onay vermeyin diyor, Çok yerinde bir istek.

Ancak Sayın Tosun Başkan da, tamam derken, ama ZAM olmazsa Bandırma’nın suyu kesilebilir, ayrıca Bandırmaya Balıkesir’den hizmet gelmez gibi tuhaf bir çelişkiye düşüyor..!

Sanırsınız, şimdiye kadar Balıkesir’den Bandırma’ya hizmet gelmiş de hizmetten geçilmiyor, Suyumuza ZAM yapmazlarsa hizmet mizmet gelmez miş.

Gelmezse gelmesin, yeter ki suyumuzu diğer ilçeler gibi uygun ve eşit fiyatla kullanalım, gölge etmesinler yeter. Bandırma kendi yağı ile kavrulur, Su kesintisiyle mi tehdit ediliyorsunuz?.

BİR DE BANDIRMA’DA KENT KONSEYİ'MİZ VAR!

Bu çiçeği burnunda yeni KENT KONSEYİ'NE Bandırma GERÇEK GAZETESİ'NİN İNTERNET SİTESİNDE Serhat OZAR kardeşim biraz fazlaca yüklenmiş.

Etme eyleme Serhat Bey, Kent Konseyleri, GÜNDEM 21 adıyla Uluslararası yönetmeliklerde belirtildiği gibi Kısaca, Çevreyi korumaya, bulundukları yerleşkelerde İnsan yaşamını kolaylaştırmaya dair projeler üretip yerel yönetimlerle uyum içinde çalışarak topluma yararlı olmaya çalışırlar.

Sen KENT KONSEYİNİ SU ZAMMINA İMZA KAMPANYASI düzenlemeye çağırıyorsun, olmuyor ama, böyle havadan sudan nedenlerle Konseyden hizmet bekliyorsun çok ayıp(!).

BANDIRMA KENT KONSEYİ harıl harıl çalışıyor(! Edincik’in MERASI, Kent konseyi KADIN DANIŞMA MERKEZİNİN ODASI gibi hayati öneme sahip(!) işlerle cebelleştiğini(!) görmüyorsun da SUYUMUZ için İMZA KAMPANYASI gibi ıvır zıvır işlerle zaman kaybetmesini mi istiyorsun, yapmayın ayıptır yazıktır(!).

“EDİNCİK MERASI BİZİMDİR BİZİM KALACAK, HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALIRIZ” Eylemse eylem, İcraatsa icraat, daha ne olsun, ona buna bakmadan “SİZ BİLDİĞİNİZ YOLDAN YÜRÜYÜN BEYLER KİM TUTAR SİZİ(!) Esen kalınız…

Fikret ÇAĞIN.- BANDIRMA - 25-07-2019