AKP nin elinde kalan tek SİLAH, dini istismar!

AKP nin elinde kalan tek SİLAH, dini istismar!

Paşakent-Paşabayır Dolmuş taksilerinin, Haydar Çavuş Camisi karşısındaki duraklar, teravih saatlerinde Trafik polislerince yollar kapatılarak iptal ediliyor ve Adnan Menderes Meydanından çalışabiliyor ancak taksiler ve vatandaşlarda eski durakta bekleyip duruyorlar. Sebeb-i veçhilesi ne ?

Haydar ÇAVUŞ Camisinin Teravih cemaati dolmuşların motor ve korna seslerinden namazlarını konsantrasyon olup kılamıyorlar, yani ruhani ortamlar bozuluyor.

Yanlış mı ? Bence çok yanlış. O zaman şehir içinde camii olmasın şehrin dışında trafiğin olmadığı yerlerde camiler olsun, cemaati de sessiz sessiz namazını eda etsin. Hatta BAGFAŞ CAMİSİ mesela cemaati falan yok...5 vakit oraya gidebilir ruhani müslümanlar....

Şimdi AKP İlçe Başkanı, Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen Ramazan EĞLENCELERİ ne takmış kafayı...Öyle ya, aslında o eğlencelerde namaz saatinde hoparlörler kısılıyor veya susuyor genelde de, bence namaz saatlerinde sahile inmek, CUMHURİYET MEYDANINDA DOLAŞMAK, CAMİLERİN ETRAFINDAN GEÇMEK TE YASAKLANSIN !

Öyle ya, iftardan sonra sahile akın eden vatandaşlarımız çenelerinide tutamıyor ve kendi aralarında yüksek sesle sohbet ediyorlar.

Öyle ya, bu sesleri duyan bir cemaat duasını unutabilir veya rekatları karıştırabilir.

Eyyyy YENİ TÜRKİYE özlemindeki AKP ZİHNİYETİ ! Sizden önce de islam, sizden önce de camilerimiz ve cemaatleri vardı be arkadaşlar. Şimdi milletin oyunu almak için fabrika kuramıyorsunuz dış borcumuz tavan yapmış, işsizliği önleyemiyorsunuz oran %20 le çıkmış ama hala DİNİ ARGÜMANLARLA din tüccarlığı ve fetbazlık yapıyorsunuz ! Bence olmuyor arkadaşlar olmuyor...

Paşakent-Paşabayır Dolmuş duraklarının teravih saatinde kapatılması uygulamanızdan vazgeçin, CUMHURİYET Meydanında gezinen ve Ramazan Eğlenceleri ile oyalanan vatandaşlarınıza yasak koymaya çalışmaktan vazgeçin ve dışborcu nasıl kapatırız hesaplarını yapın, ÇİPRAS gibi olmayIN !

Ramazan Narin..09-07-2015 Bandırma .nogaytürk