Bandırma CHP'ni Kim Yönetiyor ?

Bandırma CHP'ni MEHMET TÜM-OZAN TÜM YÖNETİYOR ?!...

Yönetiyor da, nasıl yönetiyorlar ? M.Tüm CHP'nde Genel Başkan Özgür ÖZEL in Kurultay PM listesinde olmadığı halde rakiplerini çizdirip yani  delerek PM'ye giren  bir parti meclisi üyesi ve partinin Yurtdışı Örgüt ve ilişkilerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı, eski CHP Milletvekili. Ozan TÜM' de oğlu ve inşaat sektöründe başarılı projeleri ve büyük yatırımları yönetiyor. O da, CHP'nde daha önce Belediye ve Büyükşehir Meclis üyesi idi. Bandırma CHP İlçe Örgütünde halen  görevini bilmiyorum...

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı, Bandırma'da işadamı Burhan DENİZ in, bugün NOİR KAFE de yaptığı basın açıklaması... özellikle Bandırma Balıkesir siyasetinin içine düşen BOMBA idi ve, artık siyaset içine düşen bu ateşi söndürmeden yol alamaz !  

Burhan DENİZ, Aday listelerinin 20 Şubat ta Seçim Kuruluna teslim edilmesinden önce CHP Balıkesir B.Ş Belediye Başkan Adayı Ahmet AKIN ile, görüşmelerinin başladığını ve ittifakta karar kıldıklarını söyledi. En başında, Gelecek Partisinin Balıkesir de seçimlere girmemesi karşılığında, 9 meclis üyeliği ile Bandırma da Burhan DENİZ e Belediye Başkan Yardımcılığı teklif edilmiş. Devamında 9 meclis üyeliğinde sıkıntı olduğunu bildiren CHP' lilerce bu sayı 3 e indirilmiş. Hatta en sonunda da, Burhan DENİZ in Belediye Başkan yardımcılığından vaz geçilmiş. Yani iyi başlayan görüşmeler ve pazarlıklar kötü bitmiş !

Görüşmelerin en önemlisi ise ; CHP Parti binasında veya CHP İlçe Başkanının varlığı veya huzurunda falan değil, Ozan TÜM ün ofisinde gerçekleşmiş olması resimli. 4-5 kişi katılmış. Ozan TÜM, Mehmet TÜM, Cemal ADIGÜZEL, Dursun MİRZA, Burhan DENİZ...

( Sayın CHP İlçe Başkanı Mehmet ATAK, acilen istifa etmen yerinde olacaktır. Ben Bandırma KAMUSEN-TÜRKAV Başkanı iken, yönetimimdekiler... benden habersiz üstelik vakıf binasında toplantı yapmışlar, biri haber verdi. Ben, aniden gittim ve hepsini vakıftan kovdum ve ertesi günde, başkanlıktan istifa ettim.) 

Burhan DENİZ, tamam 9 dan 3' e indik, tamam ben Başkan Yardımcısı da olmayayım, ama bizim 1. sıra Meclis üye adayımız Hayrettin DAĞ diyor. CHP'nin bu etkili ve yetkili akil adam ekibi, HAYRETTİN DAĞ Kürttür, istemiyoruz diyorlar. Oysa pazarlık yaptıkları kişi de kürt ve CHP Listesinde 8-9 kürt veya alevi var ! Ve burada etnikçilik ve burada bir ırkçılık yapılarak... Gelecek Partisi'nin, meclis üye adayı teklifine de KÜRT diye karşı çıkılıyor! 

VİDEO 1- https://www.facebook.com/watch?v=718724993425385  
VİDEO 2- https://www.facebook.com/ramazan.narin.3705/videos/718724993425385

Gelecek Partisinin Genel Merkezinde de görevi olan, partisinin Balıkesir İl Başkanlığını da yürüten Burhan DENİZ'de kürt kökenli . CHP'nde kendilerine yapılan defansı, haklı olarak yanlış buluyor. Oysa mesele ne ? Balıkesir merkez de AKP nin düşürülerek, yerine ; 2019 da hakkı gasp edilen Ahmet AKIN ın seçilmesi... Mesele ne ? Bandırma da İYİ Parti'nin, CHP ittifakından çekilmesiyle boşalan boşluğun, Gelecek Partisi oylarıyla kapatılarak, CHP'nin yeniden Belediye Başkanlığını alması ve bu olayda Gelecek Partisinin ittifak yapması...

Ve bu konuda Ahmet AKIN'ın Ankara'ya giderek, Gelecek Partisi Genel Başkanı eski Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU ile görüşüp, mutabık kalmış olmaları önemli. Yani,  Balıkesir CHP ve Gelecek Partisi ittifakının temelleri, orada atılmış. Ahmet AKIN ın bu konuda açıklamalarına ihtiyaç var mı ? Var ! 

B.Deniz in dediklerine göre ; B.Ş de tamam Ahmet AKIN a destek veriyoruz ama bu son gelişmelerden sonra, Bandırma da yerel seçimlere katılıyoruz ve Adayımız da Hayrettin DAĞ... Yani ; CHP Dursun MİRZA ve ekibini desteklemiyoruz ! Yani Bandırma CHP, İYİ Partiden sonra... Gelecek Partisini de kaybetmiş ! 

Bu kararın ortaya çıkmasında önemli iki etken daha var. Ozan TÜM ün bürosunda yapılan görüşmede, kendi yapılarını Ahmet AKIN ı sevmediklerini, ve onun yalancı olduğunu söylemeleri. Ahmet AKIN ın bundan haberdar edilmesinden sonra da, yüzleşmeden kaçınmaları...Bu birinci etken !

İkinci etken, CHP Listesine giren ilk 3 ten bir kişinin, kendisine BALIKESİR MAFYASI diye birilerinin resimlerini göstermesi ve biz bunlarla birlikteyiz demesi. Burhan DENİZ, haklı olarak bunu bir TEHDİT olarak algılamış ve hodri meydan diyor. MAFYADAN korkmadığını ve siyaseti onların yönlendirmesine izin vermeyeceğini haklı olarak söylüyor.

BASIN AÇIKLAMASINDA...

Ortaya çıkan gerçekler yakıcı ve acı. Bandırma Siyasetinin içine ateş düşüren cinsten.

Burhan DENİZ e Balıkesir mafyasının resimlerini gösterip, biz bunlarla birlikte çalışıyoruz diyen CHP nin ilk 3 teki meclis üyelerinden biri  kim ? CHP İlk 3 te ; 1-Ozan TÜM, 2-Murat KARAKOYUN, 3-Canset SEVİM var.
Ahmet AKIN hakkında YALANCI-SEVMİYORUZ diyenler kim ? Yüzleşme olacak mı ?
Bandırma CHP Listelerinde kaç tane kürt ve alevi var ? Hayrettin DAĞ a kürt diye karşı çıkıldığı doğru mu ?

Seçim ittifakı görüşmesi neden parti binasında, neden İlçe Başkanının nezaretinde değil ? TÜM YAPI kim?

B.Deniz diyor ki : O.Tüm ün ofisindekiler ; Benden, A.Akın dan, T.Tosun dan özür dilemeliler ! Neden ?

Bandırma siyasetinin tesisinde, Bandırmalılık taslayanlar yok..! Sanırsanız, Bandırma tamamen göçmenlerin şehri. Adeta ;  Belediye bizim, dolayısıyle rant ta bizim deniliyor. Bandırmalılar da bunu seyrediyor. Peki yarın çoğan Afganlılar, Suriyeliler, Araplar, Zenciler de böylesi güçleri ele geçirip, Bandırma BİZİM derlerse ne olacak ? 

Bir anekdotla bitireyim. Bandırma Belediye Meclisinden, bir ara BENZİNLİK İÇİN cins tashihi ve ruhsat istemiştim. Meclisteki CHP liler başta hepsi bunu red etmişti de... Neden diye Başkanın odasına gittim... CHP'li İmar Komisyonu başkanı da ordaydı ve dedi ki ;   " BU RANTI NEDEN SANA VERELİM ?"  Bu kişiler şimdi gene meclis listelerinde. Rantı kime vereceklerinin hesap-kitaplarını yapıyorlardır...1 NİSAN da göreceğiz !  

Neden Belediye meclis üyelikleri bir ulufe gibi dağıtılır ? YA ZA CAM !

 26.02.2024  /RAMAZAN NARİN /NOGAYTÜRK