Bandırma Cemal Öztaylan.. Kazanır !

BANDIRMA CEMAL ÖZTAYLAN KAZANIR !
Bu akşam veya haftaya kadar Bandırma CHP Adayı açıklanacak olsa da ; CHP nin 3 dönemlik Yerel Yönetim saltanatı, sona erecek. CHP nin (  Aday adayı içerisinden sadece 1 kişi Cemal ÖZTAYLAN ı zorlayabilir) o'nun da ADAY gösterilmeyeceğini düşünüyorum. Bu akşamki CHP Parti Meclisinde, CHP nin (aday adayından sadece 3 ü üzerinden veya 3,5 u üzerinden oylama yapılacak. ( Tolga TOSUN, Ozan ONUR, Metin OK, Dursun MİRZA...) 
Neden CEMAL ÖZTAYLAN ?
1. Cemal ÖZTAYLAN, daha önce yaptığı İlçe Belediye Başkanlığını tekrar yapmaz. BANDIRMA İL olursa, il olacaksa Cemal ÖZTAYLAN Adaydır.
2. Tanıdığım eski okul arkadaşım da saydığım Cemal, kaybedeceği seçime asla girmez !  Peki nasıl kazanacak ? Veya kazanmayı nasıl garanti gördü de, bu yaşta tekrar siyasete aktif dönüşle, ADAY oldu ? Oysa, Santral Kültür Merkezindeki bir konuşmasında, siyasete veda etmişti !
Peki geri dönüşü neden ?
Oğlunu AKP Milletvekili yaptı diye mi ? Onun siyasi geleceğini sürdürmesi için mi ? Yoksa, salt kendi hırsı mı ?
Cemal ÖZTAYLAN, Balıkesir in Bandırma İlçesinin Belediye Başkanı olmayacak çünkü... BANDIRMA VİLAYETİNİN Belediye Başkanı Cemal ÖZTAYLAN olacak !
Bandırma yı İL olma noktasına, 1994 te ben getirmiştim. Ben seçimi kaybettim ve kazanan Doğruyolcu ( 2024 31 Mart ı için, AKP den Belediye Başkan aday adayı idi, 1994 te, beyinsel travma sorunu yaşasa da, C.ÖZTAYLAN koluna girip arabada gezdirdi diye, seçimi kazanmıştı, şimdi ise Cemal ÖZTAYLAN aday gösterildi diye elekten aşağı düştü.... Durgut ERGİN) İSTİFA edemediği için, o yıllarda Bandırma, bir iki kişinin koltuk hırsına kurban edildi ve Bandırma İL olamadı. Aradan 30 yıl geçti.
Dikkat edin, BANDIRMA nın İL olma konusu hala buzlukta ve kimse sesini çıkarmıyor. Çünkü bu koz AKP nin kozu ve bunu da Cemal ÖZTAYLAN kullanacak ! Cemal ÖZTAYLAN ın ilk Aday tanıtım toplantısında, bu BOMBA patlatılacak ! 
CEMAL BAŞKAN, BANDIRMA İL...
Bandırma Vilayetinin Belediye Başkanlığı, milletvekilliğinden, hatta Bakanlıktan daha üstün bir kariyerdir. Unutmayalım ki Bandırma ; 1/100.000 lik ÇDP ve 1/50.000 lik Kıyı-Sahil Planlamasının, OSB nin merkezidir. OSB kuruluyorsa, Bandırma kıyı planında etken ise, Bandırma Avrupanın ÇÖP-ATIK Merkezi olacaksa...düşünsenize Bandırma nın batıncaya kadar yaşayacağı ekonomik hareketliliği, düşünsenize yeni doğacak dolar milyonerlerini !
Merkezi idare, veya Sarayın tek adam yönetiminin gözdelerinden biri Bandırma ise... Bandırma'nın artık AKP li olma zamanı gelmiştir. BANDIRMA İL YAPILACAK denilecek ve OSB nin yıldızları parlatılacak, katı atık ağır metal kimya sanayii Bandırma ve Güney Marmara ya kurulacak ise Bandırma bu planın merkezidir !
Tıpkı ; KÜRDİSTAN hayallerinde DİYARBAKIR MERKEZ söylemi hala kullanılıyorsa, ülke planı gibi 1/100.000 lik Güney Marmara ÇDP nın merkezi de, BANDIRMA dır efendim.
Haa, çevre kirlenecekmiş, deniz kirlenecekmiş, göl ve akarsularımız kirlenecekmiş, havamız kirlenecekmiş, ortalama ömür 40 yaşına kadar düşecekmiş....ne gam ! İşbu ekonomik hareketlilikte, 3-5 bin daha dolar milyonerlerimiz olacak arkadaş...işsiz güçsüz gezenler için asgari ücretle kölelik dönemi başlayacak efendim. Geçen de gördünüz BU PİLİÇ isimli bir fabrikamız, taaaa Hindistan dan işçi getirmiş ve 22.000 TL maaşla çalıştırıyormuş... Düşünsenize BANDIRMA OSB fabrikalarını, kimlere kimlere iş sahası yaratılacak ?
Yani, AKP nin Bandırma için 2 kozu var. Birincisi İL OLMA VAADİNİ hemen seslendirin, ikincisi OSB nin yıldızlarını parlatın...Bakın görün; Bandırma tekrar AKP li oluyor mu olmuyor mu ?
Bandırma Adalet Kalkınma Partisinde işler karışmaz merak etmeyin. Mehmet DOĞAN, Oya YÜCEL, Göksel KARLAHAN, Eşref KASAPOĞLU Belediyede Başkan yardımcısı yapılır.... oldu da bitti maşallah ! Adaleti bilmem ama, Bandırma’da KALKINMA nın nasıl olacağını, Bandırma’nın Avrupa’nın çöplüğü, mültecilerin iş cenneti olduğunda, 40 yaşında ölsek te çok iyi göreceğiz ! Haaa, AKP-CHP nin, Belediyede ortaklaşa yürüdüklerini de, hep birlikte göreceğiz !
Ben, kapıyı araladım... BANDIRMA VİLAYET, Cemal ÖZTAYLAN Başkan...20 Şubatta Adayların ve Meclis üyelerinin listelerini Seçim Kuruluna bir verelim de, açık kapıların arkasındakileri de hep birlikte görürüz...Buyrun seçim sattimaline !

02/02/2024 NOGAYTÜRK