Tolga Tosun'a Teşekkür

TOLGA TOSUN a TEŞEKKÜR...

2019-2024 BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI...

2019 Seçimlerinde ; CHP ve Millet İttifakının Adayı olarak, seçimlere giren Tolga TOSUN u desteklemiş ve bunu, deklare de etmiştim.  Kazanmasından da... mutlu olmuştum. 

Öğretmenlik hayatımdan geliyor herhalde, gençlerin bu görevlerde yer almaları, beni hep sevindirmiş, umutlandırmış ve heyecanlandırmıştır. Tolga TOSUN şimdi (5) yıllık görev süresini doldurdu. Eksik bıraktım, yarım kaldı... şunu şunu da yapacaktım...yapmalıydım dediği hizmetler, elbette vardır. Mensubu olduğu partideki, ayak ve aday oyunlarına, takılan çelmelere fazla karşı koyamadığı için de, bu dönem yeniden aday olamadı ve seçimlere giremiyor tabii ki..!

Tolga TOSUN un 5 yıllık meclis toplantılarının çoğunu, izleme fırsatım oldu. Yani, oy verip desteklediğim Başkanı ... ve icraatlarını sürekli takip ettim. Bandırma için doğru ve yerinde olan hizmetlerini de yazdım, eksik bulduklarımı da yazdım. Övgölerimde oldu, mümkün olduğunca yapıcı eleştirim de oldu.  

SON MECLİS TOPLANTISI VİDEOSU ;https://www.youtube.com/watch?v=qnzmruAOU8A

Dün akşam ki, 07/03/2024 Tarihli, son Meclis toplantısına da katıldım. Gündemin birkaç detayından daha çok, gündem ;  SON MECLİS olmasıydı ve gerek Tolga TOSUN, gerekse Meclisin üyeleri, SON hakkındaki düşüncelerini, tespitlerini  konuştular. Meclisteki partiler arasındaki uyum ve bugüne kadar ki meclis çalışmalarındaki birlik beraberlik... hatırlandı/hatırlatıldı ve herkes birbirinden helallik istedi, helallik aldı.

Tolga TOSUN da ; tevazusu ve alçak görüllülüğü ile, özeleştirisini de yaparak... Tamam eksiklerimiz olmuştur, tamam yanlışlarımız da olmuştur... ama neticede çalmadık-çaldırmadık ve Bandırma için üstümüze düşeni, yapmaya çalıştık..! Dedi. Partisini değil, partisindeki bazı isimleri memnun etmemiş/edememiş olabilir veya kendi kadrosundaki, ekibindeki kişilerden ihanet görmüş olabilir... Ama ; Bandırmalıları memnun eden çalışmaları var mıydı ? Vardı.  Mesela Seyir terasları da, açılmış kreşler de, Asfalt tesisleri gibi pekçok hizmetler, artık TOLGA TOSUN imzasıyla anılacak ve hatırlanacak.

Son meclisteki Tolga TOSUN un konuşması elbette, ayrılıktan dolayı hüzünlü ve duyguluydu. Buruktu... Ben de, görev döneminde o’nu öven, o’nu döven yazılarım olsa da ; kendisine, görev süresindeki hizmetleri için, teşekkür ettim. Tolga TOSUN ; Meclis üyeliğindeki (5) yılda çıraktı, Belediye Başkanlığındaki (5) yılda da kalfalığını yaptı... Ustalığı için ; hayatında daha uzun bir zaman var. USTA TOLGA TOSUN olarak da, gelecekte o’nu tekrar Belediye Başkanı da olarak da görebiliriz, Milletvekili olarak da görebiliriz ! Bakarsınız... B.Ş Balıkesir belediye Başkanı olarak da görebiliriz. Siyaset ve siyasi hayat ;  içinde çok puşti hareketleri, vefasızlıkları barındırsa da, uzundur ve TOLGA TOSUN BİTTİ demeden, elbette bitmeyecektir.

Şimdi o bizlerden hellallik istemiş olsa da, hakkımız varsa helal olsun..! Asıl o da  bize 5 yıllık, zaman zaman uykusuz geçen, zaman zaman ailesinden ayrı geçen çalışmaları için hakkını, Bandırma ve Bandırmalılara helal etsin. Hakkını helal et Tolga Başkan...!

Bak ;  Avukat Tolga TOSUN demiyorum... Bandırma Belediyesi Adliye değil, ne olur... orda şu sıfatı kullanma dediysem de, dinlemedin ! Sunucuların, basın yayının, Halkla İlişkiler bürokratların AVUKAT...Tolga Tosun dedikçe, inan ki sempatikliğini örttüler.

Dedim sana. Bak Mansur YAVAŞ ta avukat, senin meslektaşın. Ama o hiçbir zaman kendisini AVUKAT diye takdim ettirmedi ve kendisi de BEN AVUKATIM diye asla söze girmedi.  Sen Başkan Tolga TOSUN dun, hafızalarımızda yine... BAŞKAN TOLGA TOSUN olarak kalacaksın... Kalmaya da elin de mecbur !

Bandırma Belediye Başkanlığı yapmış olmak, bütün dünyevi sıfatların üstündedir. Şerefli bir görevi, şerefinle ifa ettin. Yeni dönemde yerine gelecek kişi, yaşça senden büyük olsa da birçok konuda senin bilgi-birikim ve tecrübene elbette başvuracaktır. Sosyal ve ticari hayatında başarılı olacaksın da, siyasi hayatında da kendini unutturma ve başarının peşinden koş. Esenlikler Tolga TOSUN....

RAMAZAN NARİN- 08/03/2024  NOGAYTÜRK