Bagfaş'a Ecr-i-Misil Yok?

BAGFAŞ' a ECR-İ MİSİL YOK ?
Bugün sosyal medyada etkin, tüzel kişi olmaktan kaçınan, GÜNEY MARMARA DAYANIŞMASI Platformunun Paneli vardı Barış Manço Kültür Merkezinde...
Sahneye çıkarak ; ayakta...
Tüzel kişi değil ama, kendisini Başkan gören, CHP'li  Erol YILDIZ konuştu önce. Mevzuu ; Güney Marmarayı tehdit eden 1/100.000 ÇDP...ve OSB.
Aydın AKBAL (CHP) konuştu sonra, planlara dair 2014/2022 sürecini özetledi.
Kadir DADAN (Dr) Erdek ten katılmış ve o da ;  hazırladığı slaytlarla, planları ve hayallerini, detaylı olarak sundu.
Cengiz DİKİCİ (eski ihraç CHP li) konuştu biraz, konuşmasının bütününden, sadece planlara karşı olduğunu anladım! Ne yalan...
Ardından, Nihal isimli bir Ziraat Mühendisi hanımefendi konuştu, mesleği itibarı ile olacak, bölgenin tarım ve hayvancılık bölgesi olmasını istedi.
PANEL özelliği olsa, konuşmacılar masada otururdu da...sadece 2 si, konuşmalarından sonra masada kaldı.
Erol Yıldız, artık isteyen herkes konuşabilir diyerek, mikrofon elinde aşağı indi ve oturanlara söz vermek istedi ve ayakta bekleyen CHP li Meclis üyesi CHP li Abdullah ERBAY a verdi mikrofonu...
Hani, geçen gün Bandırma Belediye Meclisinde EDİNCİK Merasının tarihçesini sunmuştu ya...

Orda, soru sormak yasak. Ama bu anlattığım sözde panel de! yasak değildir değil mi?
Ben de, Abdullah Bey konuşmasını bitirince ayağa kalktım ve sorum olduğunu söyledim. Sözde panelin kendisini yönetici yapmış Erol YILDIZ, ne dese beğenirsiniz?
 - Aşağıda konuşanlara değil, sorular sahnedeki masadakilere sorulabilir.!!

Baktım sahneye, Kadir ve Cengiz bey...Onlara bir sorum yok ki! 
Bu engellemeye ordan birkaç kişi daha homurdanarak destek verdi de, ben vazgeçer miyim?

Ses tonum iyidir, mikrofona ihtiyacım yok. Abdullah beye sorumu sordum...
Edincik Merasının sahibi yok mu? Sahipleri varsa BAGFAŞ ın meranızı ŞLAM ATIK SAHASI olarak kullanmasına niye göz yumuluyor? Kim izin veriyor veya görmezden geliyor? Bir tespit ve ecri misil davası niye açılmıyor?
Abdullah bey, başta EDİNCİK eski belediye başkanları Fevzi İpek ve M.Ali Yağcı nın bu işgale göz yumduğunu söyledi ama ortam karışmıştı.  Anladığım, benim bırakın konuşmayı, soru sormam bile, hele BAGFAŞ a lâf atmam bazılarının hoşuna gitmedi. Amenna ve sadaka dedim, çakma tatlı-su solcularını orda rahat bırakayım, kendileri çalıp oynasınlar diye..

Salonu terk ettim.
İyiki de çıkmışım. Öyle ya, OSB Patronlarının önünü açtık diyerek onlarla gizli toplantılar yapan CHP ye lâf söylenmesin! OSB Yönetim Kurulu Başkanı AKP li, eski Kızılaydı...onun da adı geçmesin! AKP ve CHP ler meclislerde ortak hareket edip patronların önünü açacak onu da söylemeyeceğiz falan filan...
Doğrusu gitmemekmiş de, gitmişim işte! İşbu CHP li arkadaşlara, birbirlerini aldatmak noktasında ben de kredi veriyorum artık. Ķörler-sağırlar...birbirinizi ağırlayın da, yarın seçimlerde;  dışardaki halk size oy versin, sizde kalanları satarsınız!

09/01/2022 RAMAZAN NARİN-