Güle Güle Arkadaşım (Mesture)

GÜLE GÜLE ARKADAŞIM (MESTURE)

Bugün sevenlerin, dostların, yakınların için zor bir gün oldu. Seni gözyaşları arasında yolcu ettik! Arkandan; duruşun, hayata bakışın, bilgi birikimin, zekan, öğrenme ve öğretme potansiyelin, güzel yüreğin, direncin, gerektiğinde kabullenişin, dostluğun, güvenirliğin, güzelliğin, becerilerin, hanımlığın ve daha pek çok değerli özelliğin konuşuldu...

Özenmedim desem yalan olur. Aslında ilk giden sen değilsin, en son yolcu da sen olmayacaksın! Günü gelen; kalanlar tarafından yolcu edilecek. Herkes bıraktığı izlerle anılacak. Ne mutlu sana ki; geride güzel evlatlar, torunlar ve dostlar bıraktın. Senin için (Şu anda bulunduğun boyut, terkettiğin planeti aratmasın!) diye dua ediyorum. Kendim için, sevdiklerim için, bu duayı hep tekrarlıyorum. Cami avlusunda sana gelen çelenklerden düşen birkaç sarı çiçeği yerden topladım. Yaşadığım sürece saklayacağım.

İnsan yaşadıkça, başka boyutlara giden dostlarının sayısı bu planetteki dostlarının sayısından fazla oluyor. En zor zamanlarında bile yüzünden eksilmeyen tebessüm, dilinden düşmeyen, ( şükür) ile dünya sınavını verişin hepimize örnek oldu.

HER ZAMAN SÖYLEDİĞİM GİBİ İDOLÜM OLDUN. GERİDE, PEK ÇOK İNSANIN YOLUNU AYDINLATACAK BİR YOL BIRAKTIN. ARKANDA KALANLAR DA DUALARIYLA SANA IŞIK TUTACAKLAR. RAHAT OL!

ULVİYE KARA AKCOŞ -03-07-2023