Umudumuz Tazelendi

UMUDUMUZ TAZELENDİ
 Uzun zamandır başımızı böyle rahatça  yastığa koymuyorduk. Ne kadar bekledik, bize tutunacak bir dal uzanmasını. Meğer ne kadar aç ,ne kadar susuz kalmışız umuda.
 Bu sadece bir başlangıç, bu sadece minik bir adım, beklentinin milyonda, belki milyarda biri. Bizi böylesine karanlığa çaresizliğe itenlere yazıklar olsun. Boğulmak üzereyken alınan ilk nefes gibi  bir nefes aldık hep birlikte.
 Ne olur artık geriye bakmayalım, ne olur şahlanalım!  Laik , Demokratik  Türkiye Cumhuriyeti olduğumuzu hatırlayalım, hatırlatalım; gençlere, çocuklara yediden yetmişe tüm insanlara. Unutanlar hatırlasın, bilmeyenler öğrensin! Kuvayi milliye sınırları içinde bu vatan Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti' dir. Küsenler barışsın,  ayrılanlar dönsün, çaresizler, arayış içinde olanlar bu çatının altında birleşsinler.
 Ne yokluk, ne açlık, ne kıtlık, hiçbir şey insanı umutsuzluk kadar tüketmiyor.  
 A' dan Z' ye,  baştan ayağa,   tepeden tırnağa  bir değişim olsun, CHP FABRİKA AYARLARINA DÖNSÜN ARTIK!
Kaliteli bir kongre oldu, katılımcılara teşekkürler. Konuşanlara, dinleyenlere, dinlemeyi bilenlere teşekkürler.
Demokratik ortamların en büyük özelliği insanların birbirini dinleyip anlayabilmesidir. En azından anlamaya çalışmasıdır. İnsanların rahatça  , korkusuzca, kendilerini ifade edebilmeleridir. Herkes konuşur ama herkes dinlemeyi bilmez.  Çocuklarımıza konuşmayla  birlikte dinlemeyi, anlamayı, sormayı, sorgulamayı, soruşturmayı öğretmemiz gerek. En iyi, en doğru karar, akıl süzgecinden geçen karardır. Değişim noktasında , geçmiş hatalardan ders alıp geleceğe güvenle adım atma zamanı gelmiştir. Tüm CHP ailesine, CHP  yönetimine ve seçmenine başarılar diliyoruz.Kısa zamanda, tüm ekipmanlarını seferber ederek , gece gündüz çalışarak kendini  güncelleyeceğine inancımız tam.

Yürü CHP kim tutar seni!
05-11-2023 / ULVİYE KARA AKCOŞ