Köprü Çıkışı

KÖPRÜ ÇIKIŞI
14 Mayıs 2023 yaklaştıkça gerilim artıyor. Herkes konuşuyor, herkes yazıyor, herkes kendince yorum yapıyor. Dolu dolu , ard arda mitingler.

Sonuç için şimdi yorum yapmak doğru olmaz. AKP'li kardeşlerimizin "Reis" bağımlılığını yirmi yıldır biliyoruz. Onlara göre "Reis neylerse güzel eyler". Hatayı yaparsa, ekonomiden sorumlu Nebati yapar, sonra esprileriyle Hacivat' tan çok güldürür bizi.  Kızılay başkanı yapar, Aileden Sorumlu Bakan yapar... Sağlık Bakanı yapar... Yani hatayı yapan başka birileri vardır, mutlaka.. Reis, ak pak oturur koltuğunda. Ona çamur sıçramaz, aleyhinde konuşulmaz. Bu seçmenler, kendileri her konuda mağdur olurlar, soğan patates için Reis' i mağdur etmezler tabii! Şimdi bizi şaşırtan akın akın altılı ittifak mitinglerine gidenler, meydanları dolduranlar. Yine iktidar sahiplerine göre; meğer memlekette ne çok çapulcu, ne çok, ne çok ahlaksız, cibilliyetsiz,, namussuz, hayasız varmış! Ne çok Fetöcü, PKK lı, ne çok terörist varmış! Ne çok mayası bozuk olan varmış! Ya da bunların arkasında duran, bunlar gibi düşünen ne çok insan varmış!
 Cumhurbaşkanlığı adaylarımız göreve hazır.

Yolda karşılaşsalar selamlaşmayacak insanlar el ele kol kola. Zıt görüşlere sahip partiler ortak paydalarda buluşup  cepheler  kurdular. Ne için? Ülkemizin selameti, insanlarımızın  mutlu mesut, insan haklarına sahip düzende  yaşamaları için. Herkes adalet önünde eşit olsun, herkes emeğinin karşılığını alsın. Çocuklarımız, gençlerimiz istedikleri okullarda kaliteli eğitim alsınlar. İşçimiz, memurumuz, bürokratımız, çiftçimiz, esnafımız ve serbest çalışanlarımızın çalışma koşulları iyi olsun, insanlar hak ettikleri mevkilerde çalışsınlar. Kul hakkı yenmesin, sesini yükselten etrafa korku salan değil, insanlara değer veren , saygı duyanlar başımızda olsun. Ekonomimiz düzelsin, kurumlarda düzgün çalışma ahlakı olsun. Kimse kimsenin huzurunu kaçırmasın, kimse kimseye kem gözle bakmasın. Herkes özgür iradesiyle seçim sandığına gidip oyunu gönlünce kullansın, aklına yatan yüreğine yerleşene inansın. İnanç; inananla , inanılan gücün arasında olsun. Ortak değerlerimiz yıpratılmasın, devletin imkanları belli grup veya şahıslara peşkeş çekilmesin. Kısacası;  her yerde, her zaman hak, hukuk adalet gerçekleşsin. Barış ve güven içinde, aramızda din, dil, cins, ırk ayırımı olmadan yaşayalım.

İçimiz dışımız yalan oldu. İktidarıyla, muhalefetiyle; sahte videolar, karalamalar, iftiralar, suçlamalar, ayak oyunları... Her türlü çirkinlik ve aldı yürüdü. Ne oluyor, savaş mı var, seçim mi? Uygar bir ülkenin uygar vatandaşı olarak; düşün, taşın, sor soruştur, araştır, aklını kullan karar kıl, oyunu istediğin, beğendiğin yere ver! Oy vereceğin veya vermeyeceğin insan da senin benim gibi ölümlü. Birileri gidecek , birileri gelecek. Aldığın hizmetten memnunsan, kim karışır keyfine? Değişim istiyorsan , yine ayni... Kim karışır keyfine? Sen sandığın başına oy kullanmak üzere gittiğinde sana yön verecek olan; sadece vicdanın olsun. Çıkar uğruna vicdanını kirletme! Yemin olsun; hak etmediğin lokma boğazında kalacaktır!

Şu anda sandık güvenliği önemli. Kullanılmış oylar üzerinde yapılması mümkün görünen; değişikliklere, oyunlara karşı önlem almak önemli. Sonradan, yok sonuçlar üzerinde oynanıldı, yok sahte oy pusulaları çıktı, yok YSK taraf tuttu, birileri darbeye kalkıştı vs vs kimse mızmızlık yapmasın!

Bu  seçim de geçecek ,  umudumuz ve dileğimiz hak eden kazansın, her şey ulusumuzun ülkemizin yararına olsun.
   06-05-2023/ /BANDIRMA ULVİYE KARA AKCOŞ