Bayram Gelmiş Neyime

Bayramda, vatanın sahipleri Bodrum Marmaris...para harcamaya gittiler de,
KURBAN paralarını, hayır kurumlarına vermişlermiş!
Ehh, orta zenginler de gösteriş olsun diye, çifter çifter kurbanlarını kestiler Allah için...Show halen sürüyor!
Gösteriş yapan bu müselmanlar napıyor biliyor musunuz? Ev ve villâlarındaki DİFRİZ lere, et depoluyorlar!
KURBAN in dini usülünde;
1/3 ü fakir fukaraya gidecekti hani? O bile gitmiyor. Çünkü, çevrelerinde fakir bulamıyor bu müselmanlar!
1/3 ü ise; eş dost ve akrabalara, konu komşuya değil mi? Sanırsanız bu zenginlerin eş ve dostları ve akrabaları, komşuları çok fakir! Et yüzü görmemişler! Yahu onların yüzme havuzlu sitelerinde, oturdukları semt ve apartmanlarda, onlara yakın olabilecek fakir fukara gariban mı var ?
Kalan 1/3 ü ise, kendi buzdolaplarina cukka. 2 koç kesmiş zengin muselmanin difrizine, en az bu hesapla 20 kg et stoku demektir ki, hani fakir fukara senede bir gün et yiyecekti? Haaa, bu stokçulara sorun Allah aşkına...Evlerine, kasaptan marketten et alırlarken, 1-2 kg mı alıyorlarmış? Yoksa 20-30 kilo mu?
Bakın çevrenize...En zenginlerin oturduklari site ve apartmanlarda, KURBAN kesme gösterileri var da, dağıtma paylaşma gösterileri TIK yok...Bayramlasmalar mi ? Onun da ruhuna el fatiha!
Eskiden 4x4 jeeplerinde bile ZAFER İSLAMIN ! yazıyordu da, anlamamıştık. Hakkatten islamcılar zafer kazanmış!
Yiyin... zengin müselmanlar yiyin...Iksirincaya kadar yiyin, tıksırıncaya kadar yiyin! Bariş donemi sizin hirsizlik doneminizdir ve kazanma...vatan sizindir. Savaş zamanı, ölme öldürme görevi fakirindir ve o zaman da siz, savaş bitinceye kadar tatile gidersiniz !

 Bayram GELMİŞ neyime arkadaş? 01.09.2017 
Nogaytürk