Bencillik, Koronavirüs Gibi Devasız Bir Dert!

“BENCİLLİK” 

“KORONAVİRÜS” GİBİ DEVASIZ BİR DERT!.

Değerli okurlar, toplumda bir takım benciller, egoistler vardır, bu gibilere sizler de zaman zaman rastlarsınız, bunlar hep "BEN BEN BEN" derler çünkü  "Egoları" hastalık derecesinde tavan yapmıştır.

Aşırı kıskançlık duyguları taşırlar, başkalarının başarıları ve bazı iyi gelişmeler midelerine oturur, yıllar geçse de bir türlü hazmedemezler.

Modern tıbbın henüz çaresini bulamadığı “KORONAVİRÜS” gibi devasız bir dert olan BEN’cilik ve de kıskançlık hastalığına yakalanan Narsist’lere bakınız hazreti Mevlana kısaca nasıl bir öğüt veriyor.

YÜZDE ISRAR ETME, DOKSAN DA OLUR,

İNSAN DEDİĞİN NOKSAN DA OLUR.

BİR BEN VARIM DEME, YOKSAN DA OLUR,

HERKESE ÇAMUR ATAN DOSTAN DA OLUR.

(ya da hatasız dost arayan dosttan da olur) der ama,

Bu tür nasihatlerden Narsisizm hastalığına yakalanan benciller pek anlayamazlar, onlar kendilerini o kadar büyük ve iyi görürler ki, yeterli yetenekleri olmasa da her daim ön planda olmak isterler.

Kendilerini meşe mantarı gibi nimetten sayarak o kadar överler ki, tanımayanlar da onları matah bir şey zanneder.

Sosyal yaşamlarında siyasi görüntü sergilemeye bayılırlar ama siyaseti de beceremez, yüzlerine gözlerine bulaştırırlar.

Aslında onlar çok tehlikelidirler, bulundukları ortamlarda DOMUZ GRİBİ’nden daha fazla tahribat yaparlar, çünkü esasen kendileri mikroptur, İnsanlara bulaşıp zarar vermek genlerinde vardır.

Onlarda Vatan Millet sevgisi yoktur. Çıkar sağladıklarını överler, çöplenemediklerine söverler.

Lakin kendileri de şu "Darıdünya"da iyi bir gün göremezler, mutluluktan uzak yaşarlar, tepelerinde ve bacalarında her daim Baykuşlar öter.

Bu gibiler kadar zararlı bir Mikrop da malum ÇİN de hortladı ve dünyayı sardı, “KORONAVİRÜS”(COVİD 19).

Aman değerli okurlar bu kış günlerinde bu ve benzeri VİRÜSLERDEN ve MİKROPLARDAN kendinizi çok iyi izole edin ve korunun.

Görüldüğü gibi dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi, yani şimdiye kadar yaşayageldiğimiz gibi olmayacak.

Kıskançlık, Hınç, Kibir ve Statü böbürlenmeleri bitiyor, bitecek.

Bu virüs belasından kurtulup hayatta kalanlarımız Sosyolojik, Ekonomik ve Teknolojik yönden şimdiye kadar tanık olmadığımız bir dünya ve yaşam tarzına tanık olacak, diye düşünüyorum.

O nedenle Biz, Siz, Onlar, Ötekiler gibi ayrışmalara ve Hep BEN, BEN, BEN, diyenlere gönül kapılarınızı sonsuza dek kapatınız.

Bundan böyle zaman. Siyasilerin ayrıştırıcı sözlerine aldırmadan, metanetle BİRLİK olma, Yoksulu gözetme, birbirimize Saygı ve Sevgiyle bakma zamanıdır.

Çünkü Gelecekte Dünya ülkelerinde Ekonomik yönden hiç de iç açıcı ve iyi günler beklenmiyor.

Şu an tek amacımız ve temennimiz Yetkililerin önerilerine elimizden geldiğince uyarak, bu beladan en kısa zamanda kurtulmak olmalı. Herkese sağlıklı günler dileklerimle… EVDE Cesur ve Esen kalınız…..

05-04-2020