Türkiye'nin Vicdanı Dıyarbakır'da..Sol Nerde?

Türkiye'nin Vicdanı Dıyarbakır'da...SOL NERDE ?

Türkiye'de büyük bir ayıp yaşandığını ve aydın geçinen kesimlerin  üç maymun pozisyonuna geçtiğinin farkındamısınız.

Tüm dünyada sol insanlık değerlerin vicdanıdır. Ben Türkiye'de solun olması gereken gibi proleter kitleden ziyade konformist marjinal gruplarca sahiplenilmesinden rahatsız olan birisiyim. Türkiye'nin sol olarak kendini lanse eden kitlenin vicdanı onların sosyalist vicdanı sınıfta kalmıştır.

10-15 yaşındaki çocukların alınıp dağa  göz göre göre ölüme  gönderilmesinin çıplak çığlıkları Dıyarbakır HDP İl Binası önünde yüzümüze şamar gibi çarpıyor. Türkiye solunu  kandırarak manipüle ederek kendine siyasi  kimlik kazandırmayı başaran HDP Yöneticileri ise çocuk yaşta dağa çıkarılmasına aracılık ettikleri iddialarına yanıt vermedikleri yetmezmiş gibi bu aşağılık suçu örtbas etmek için Demokrasi Nöbetleri adı altında dümenden eylem peşine hala kandırmanın peşinde işlerde.

Öncelikle annelerin bu eylemine bende şüpheyle  baktım. Kayyum projesini örtbas etmek için iktidarın bir hamlesi sandım. Pek çok arkadaşımda aynı anlamı çıkardı.

Ama o annelerin çığlığını görüp dinledikten sonra çıplak gerçeği görünce gözyaşlarımı tutamadım..Orada kandırmaca yok. Bandırma'da Dıyarbakırlı annelere duyarlılık için meydanda toplanmışlar  orada bir avuç insan. CHP Bandırma nerede ? Siyasi nedenler duyarsızlığın bahanesi olamaZ. Oluyorsa kendin yap! KINIYORUM.!

CHP tavır alamıyor!.  Beyler adam gibi duruşunuzu gösterin oy kaybetmezsiniz. AK Partiye de oy kazandırmazsınız.HDP'nin PKK'nın siyasi kolu olarak çalıştığını, ellerindeki imkanları terör örgütüne eleman sağlamak için kullandığını  SÖYLEYİN..görmezden gelmek Kurucu partiye yakışmaz. Safralarınızı atın.

Türkiye'nin birinci sorunu elde edilen zenginliğin haksız paylaşımıdır. Ama onların derdi bu değildir. Derdimiz zengin fakir uçurumu, sosyal adaletsizlik, eğitimde iş bulmada fırsat eşitsizliğidir ama onların derdi bu değildir. Güneydoğuyu ülkeden  ayırıp emperyalistlere  bir başka uydu devlet uydurmak . Türkiye bölünürse  herşey düzelecekmiş sanki.
Ama buyrun çocukları kaçırıp terör örgütüne gönderen bir parti ,bir insanlık dramı ailelerin isyanı  var karşımızda. Kolay mı terör örgütünün tehditlerince  öldürülme riskine rağmen ses verebilmek kolay mı sanıyorsunuz. Bıçak nasıl kemiğe dayanmışsa yeter artık çığlığıdır bu.

Çocuklar 10-15 yaşında dağa çıkartılıp ellerine silah verilcek devlet kurduracaklar. Bu olacak iş mi?Bu sinsi soykırımdır.
Tartışılması gereken neden tartışılamıyor. Bu insanlık suçunu işleyenler işletenlerin işbirlikçileri neden deşifre edilemiyor.
Ama liberal liboşlar sessiz, demokratik olduğunu iddia edenler suskun.

Türkiye'nin kurucu Partisi CHP  suskun. 

Neden suskun ? Sebep  AKP prim yapmasın bahanesi olamaz.

CHP' nin tepe yöneticileri  bugüne kadar dağlara çıkarılıp öldürülen çocukların gönüllü ölüme gittiğini mi sanıyor?

Balıkesir milletvekilleri yenisi eskisi vekiller neden suskun? Bu ayıp onların başına patlar.

Özgürlük savaşçısı 10-15- 16 yaşında gençler ailelerinden habersiz ya da korkutarak dağa ölüme gönderilen bu çocuklar özgürlük savaşçısı mı? Neyin özgürlüğü? ABD nin emrinde etnik bir Kürt devleti kurmak için çocuklara mı kaldınız?

Türkiye'yi bölerek mutlu olacaklar.

Ama Türkiye'nin vicdanı olursunuz. Türkiye'nin derdi gericilik hortlatılarak kitlenin uyutulmaya devam ettirilmesi , sömürülmesi, üretimden ele edilen  zenginliğin elit zümreye kompradorlara altın tepside sunulup paylaştırılmasına son verilmesidir.

CHP Genel Merkezinde yurtseveler nerde vicdan nerde?
Bir kısım züppe sözde marksist yaftalılar. Omurgaların bu kadar sakat ve çürümüşlüğüne bakınız.Henüz tam bağımsızlığını sağlamamış küresel sermaye oligarşisinin demir ökçesi  altında  inim inim inletilen Türkiye proleteryası sürüm sürüm süründürülürken. Kendilerine yeni emperyalizme parya  devlet isteyenlerin şımarıklığına mı tabi olacağız.!.  

Kirli ittifaklara emperyalistlere karşı kim duracaktı?  Türkiyenin sosyalist vicdanı. Hani sol Türkiye'nin vicdanıydı.  PKK sempatizanlığı  nasıl bir vicdandır.
Antiemperyalist mücadele için canını veren hayatını hücrelerde tüketenler  ırkçı kürt devleti kurulsun diye mi son nefesini verdi. Yoksa Türkiye'nin  adı kimliği aidiyeti kim olursa olsun yurdun dört bir yanında ezilen sömürülen proleterya değilmiydi derdiniz.

Yazıklar olsun yahu..Annelerin feryadıyla  sosyal medyada dalga geçen aşağılık iblis ruhlar.

Orda bir anne ne dedi canlı. "Sizin çocuklarınız Amerikada okuyor cennetlerde tatilde benim çocuğumu alıp dağa gönderiyorsunuz". Dedi. Bu kurgu değil kardeşim sahici.  Ak Parti yapmış Kayyum projesiymiş. Kimin projesi  kimin umurumda. Annelerin çığlığı sahicidir. Acıyı yaşayan bilir. 

 Dalga geçenlerin insanlık vicdanı bitmiştir. Siyası nema adına bu kirli gidişe susanlar çarpıtanlara lanet olsun.

Oy derdi iktidar derdi muhalefet derdiniz batsın yahu. On binlerce genç öldürüldü. Yeter deyin  deşifre edin çocukları dağlara götürmesinler. 
Hani sosyal medyada hemen her gün şiirler paylaşan insanlı sol geçinen aydınlar nerde akademisyenler nerede?

Basında sansürlenen ama sosyal medyada vucutları bombalarla parçalanmış  binlerce çocuk yaşta gencin yüzleri hiç mi vicdanınızı sızlatmaz. Kendi toprak kardeşlerini vur diye dağlara çıkartılanlar silahı kendine doğrulttuğunun farkında  değiller. Bu toprağın çocukları ölüyor. Bu nasıl vicdandır nasıl ayağa kalkmazsınız.
Hiç mi Vicdan kalmadı. Bu kadar mı köreldiniz. 30 kırk yıldır ülkenin çocuklarını dağlara çıkarıp onbinlercesini  vatan görevi yapan Anadolu çocuklarıyla vuruşturup öldürmediler mi?
O annelerin bedduası bu ahlaksız kalleş projeleri  yapanların başına olsun.
Şimdi.

Kendisinden önceki çakma partiler gibi  ilan edilmemiş kirli savaşta PKK'nın paravan sivil  kanadı olduğu Annelerin çığlığıyla tescillenen HDP  Çocukları savaşa alet ettiği için kendini lağvetmeli.

 Demokratik Türkiye kılıfına kanıp hasbelkader HDP saflarında yer almış vicdanlı aydın vekillerde Türk halkından özür dilemelidir.

24- 09 -2019