Unutmayacağız

UNUTMAYACAĞIZ

 

“19 MAYIS”  ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI!

Kurtuluş savaşımızdaki büyük ZAFER’imizin başlangıç noktası sayılan, ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün BANDIRMA vapuruyla Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 gününü TÜRK Gençliğine armağan eden Atamızı UNUTMAYACAĞIZ!. (Ruhu şad olsun)

Ülkemizde 19 Mayıs 1919 dan önceki düşman işgallerini ve sonrasındaki Atalarımızın yokluklar ve zorluklarla kadınlı erkekli, Vatanı düşmandan kurtarma mücadelelerini UNUTMAYACAĞIZ!.

**

101.Yılına geldik UNUTMADIK, nesilden nesillere taşıyarak binlerce yıl da geçse UNUTMAYACAĞIZ ve UNUTTURMAYACAĞIZ!.

UNUTMAYACAĞIZ, Fransızların Ermenilerle birlikte Türk köylerinde yaptıkları zulümlere DUR diyerek, karşı mücadele başlatan Kahraman MARAŞ’ ın SÜTÇÜ İMAM’ ını.

UNUTMAYACAĞIZ!, Koca tepede, Tınaz tepede, Çiğil tepede Yunan palikaryalarıyla yapılan mücadelede VATAN uğruna canlarıyla kanlarıyla bu topraklara can suyu veren Şehitlerimizi, Gazilerimizi UNUTMAYACAĞIZ!

15 Mayıs 1919 da İzmir’e çıkan Yunan Birliklerine İLK KURŞUN’u sıkan el bombası atan HASAN TAHSİN’i UNUTMAYACAĞIZ!. (Ruhları şad olsun).

**

Fransız’ı, İngiliz’i, İtalyan’ı ve Yunan’ı Yurdumuzu adeta korsan payı yapmışlar ve fakat TÜRK halkı yediden yetmişe ASKER olup şaha kalkmış, üzerlerine geliyor, durdurmak ne mümkün, başına  gelecekleri anlayan KEFERELER kendilerine ait bazı malzemeleri bile alamadan Türkiye’den kaçma derdine düşmüşler, ama kaçarken de bir çok yerleşim yerlerini de yakıp yıkmışlardır.

BANDIRMA’yı da içeriden yunan askerleri denizden yunan gemileriyle top ateşine tutarak yakıp yıkmışlardır, Yunan palikaryası bir yandan yangın çıkartıyor bir yandan da Erdek’e kaçmak için AY YILDIZ tepeyi aşmaya çalışıyor ve yetişen Türk Askerlerince yok ediliyorlar, Kurtuluş savaşımızda ki SON KURŞUN da burada atılıyor, UNUTMAYACAĞIZ!.

**

UNUTMAYACAĞIZ, bu güzel Vatanımızın nasıl zor koşullarda kurtarılıp kurulduğunu, İnsanı İnsana kul olmaktan kurtaran, hür ve özgürce yaşama kavuşturan CUMHURİYETİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ!.

ATATÜRK’ü onun İlke ve Devrimlerini zaman zaman unutturma girişimleri olsa da asla UNUTMAYACAĞIZ! Ve UNUTTURMAYACAĞIZ.

**

26 Ağustos gecesi sabaha karşı saat 4,30 da Koca tepede verilen bir komutla başlatılan ve 30 Ağustosta Dünyaya örnek bir Zaferle taçlanan Kurtuluş savaşımızla, Dünyaya yeniden doğuşumuzu asla UNUTMAYACAĞIZ!.

ATATÜRK’ü, Silah arkadaşlarını ve Şehitlerimizi tekrar Rahmetle anıyorum Ruhları şad olsun.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızı Hamaset, Maneviyat ve duygu yüklü şiirleriyle anlatan Mehmet Akif ERSOY’ un yazdığı MİLLİ MARŞIMIZDAN bir dörtlüğün yeridir.

**

KİM BU CENNET VATAN UĞRUNA OLMAZ Kİ FEDA?

ŞÜHEDA FIŞKIRACAK TOPRAĞI SIKSAM ŞÜHEDA!

CANI, CANANI, BÜTÜN VARIMI ALSIN DA HÜDA,

ETMESİN TEK VATANIMDAN BENİ DÜNYADA CÜDA.

İşte VATAN bu, VATAN sevgisi budur. UNUTMAYACAĞIZ!

TÜRK Milletinin 19 Mayıs ATATÜRK’ü anma, gençlik ve Spor Bayramını en yüce duygularla kutluyor Huzur ve Mutluluklar diliyorum…

Evde ama Sabırlı ve Sağlıklı kalınız…

15-05-2020/Fikret ÇAĞIN…