Yine, yeni, yeniden Tek Yol Devrim!

Ömrümüzün bir sezonunu daha kapatıyoruz. Yeni sezon mesajları başladı. 

Düşündüm, ne yazmak gerek, ne dilemek gerek diye. 

İnsan içinde bulunduğu yaşam koşullarına göre şekilleniyor, yaşam koşullarına göre düşünüyor, sevdalanıyor, kırılıyor, nar ağacı gibi çılgın oluyor. 

Düşündüm, gördüm ve hissettim ki;

Biz hep çocuk kalmayı başarabiliriz. Bu yüzden ruhumuz hep neşeli, yüzümüz hep gülüyor. Bu yüzden çok kızıyor zalimler bize. Duvarlara "gülmek devrimci bir eylemdir" diye yazdığımız için. 

Ben çok kırılgan bir çocuğum. Çocuğum ve hiç büyümeye eğim. Yüreğim cam kırığı pek çok yönden. On yıllardır öldürüyorlar yüreğimi, Maraş'da, Çorum' da, Sivas'a, Suruçta, 10 Ekim Ankara'daki... Bu yüzdendir bütün duygulardan önce öğrendim sevdiklerimden ayrılmayı, ayrılığı ama hep çocuk kaldım yeniden, yeniden inadına boy atmak için. 

Çiçek açmayı öylesine arzuluyorum ve istrkliyim ki saldırgan bir bakış fırlıyor gözlerimden ve bana saldırgan diyorlar. Oysa öfkem henüz patlamadı. Bilmiyorlar oysa kırılganım ben. O kadar çok ağladım ki, gözyaşlarım mücevher ve ben herkesten saklıyorum. Öylesine saklıyorum ki, ateşe dönüşüyor, gözlerimde ki ateşten korkuyorlar, yılan değilim ama dilimdeki zehirden korkuyorlar. O kadar vurulmuşum, kırılmışım, ihanete uğramışım, sevdaya dahil üşümüşüm ki ürküyorlar gözükara cesaretinden. 

Bilmiyorlar! 
Bir yanım sarp, uçurum bütün kötülükleri gömdüğüm, SOL yanım her türlü çiçeğin açtiği, her mevsim bütün güzelliklerin çılgın ıslıklarının yankılandığı dağ doruğu. 

Böyle yaşamasaydım ben nasıl korurdum içimdeki çocuğu, nasıl büyütürdüm umudu, nasıl yazardım duvarlara isyan sloganlarını. 

Sağ yanım buz sarayı baharda eriyecek ve yıkılacak. 
SOL yanım çılgın nar ağacı DEVRİM! 
Ben çocuğum hep size sesleniyorum yoldaşlar hazırlanın. 
Kışın üçte biri gitti bahar geliyor. Buzlar eriyecek. 
Tek seçenek tek Devrimci Yol DEVRİM!

31-12-2022/ŞABAN ÖZDEMİR/BURSA