Atam İzindeyiz..Yasama - Yürütme - Yargı ...Yani 3 Erk..

 

ATAM İZİNDEYİZ______
YASAMA-YÜRÜTME-YARGI...YANİ 3 ERK...

Yasaması olmayan, bir TÜRKİYE yi yaşıyoruz ya, bize helal olsun !
9 Günlük Kurban Bayramı tatili veya izninden dolayı Türkiye'nin ithalat-ihracaat ve ekonomik kaybı hakkında uzmanlar, zararımızı 1.9 Milyar TL ( 2 katrilyon) olarak gösterdiler. Ağzım açık kaldı !
24. Dönem Yasaması (TBMM Milletvekilleri), 2015 Nisan başında veda resimlerini çektirerek meclisten çekilmiş, seçim çalışmalarına girmişti yaa... Aradan 6 tam ay geçmiş, YASAMA Organımız halen yok !
Araya sıkıştırdığımız 25. dönem yasamasını da resim çektirerek toplam 8 gün meclis çayları içilerek bitirdik...
Haaa HÖKÜMETSİZ değiliz, sözde GEÇİCİ adıyla sözde birkısmı bağımsız şahıslardan kurulu bir HÖKÜMETİMİZ var...
Ama YASAMA MIZ YOK Beyler, YA-SA-MA !
Yasama olmayınca YÜRÜTME faaliyyette sanıyoruz da, HÖKÜMETİN 81 Vilayete atadığı, AKP li YÜRÜTMEN VALİLER ile yönetiliyoruz adeta...
Ve 24 Temmuzda SÜREÇ denilen garabetin sonlandırılması ile, PKK nın 2,5 yıllık süreçte döşediği bombalar patlatılmaya başlandı, ve PKK, yurda soktuğu silahlar ile asker ve polislerimizi... evine giderken, evinden çıkarken, eşinin yanında fark etmez, karakolda kışlada farketmez... omuzlarında roketatarlarla gezen PKK lı katiller tarafından, acımasızca şehit edildikleri kara dönem başlıyor. Bugün 2 Ekim, 24 temmuzdan beridir şehit edilenlerin sayısı 200 ü geçti...! PKK nın aleni saldırıları ve şehit gelişi, devam ediyor.
Şimdi, dedik ya YASAMA yok ama AKP li YÜRÜTMEN VALİLERİMİZ var ve devlette boşluk olmaz, onlar tarafından yürütülüyoruz. Elinden, TC. Devletini KORUMA KOLLAMA YETKİSİ alınmış, Valilerin komutasına terk edilmiş Türk Silahlı Kuvvetleri, en azından kendini korumak, lojman veremeyip mahallelere attığı assubay ve uzmanlarını korumak için, GEÇİCİ HÖKÜMETİN, kalıcı VALİLERİNDEN 1000'in üzerinde operasyon yetkisi için izin istemiş ! İzin ver eyyy VALİ, işbu PKK lıları bizi öldürmeden şunları etkisiz hale getireyim demiş !
Valiler, hala sürecin sarhoşluğundan (valiler, süreci sürdürmek noktasında bizzat HÖKÜMET tarafından ek görevlendirilmişlerdir.) ve hepsi kendi illerinde EYALET BAŞKOMUTANI olduklarının sarhoşluğundan olsa gerek, düne kadar sadece 8, yanlış okumadınız sadece 8 operasyon için lütfen izin vermişler...
Aman haaa, sizi öldürmeyen üzerinize kurşun sıkmayan pkklıları, karargağından, karakolun önünden omuzunda kaleşikof veya roketatarla geçse bile...size ateş edilmedikçe onları terörist olarak, varsayımla yakalamayın veya öldürmeyin de denilmiş ve TSK maalesef kendini korumaktan aciz duruma düşürülmüş...Neden ? YA-SA-MA YOK !
Anladık demi neden ölüyoruz ve neden paramız yok ve neden huzursuzuz ? Çünkü TBMM ve milletvekilliği eliyle yürüttüğümüz YASAMA, 6 aydır YOK.
GEÇİCİ HÖKÜMET ve geçici bir yürütme var...Onların da dindar olanları HAC farizasından ancak döndüler, dinden dindar geçinenler ise ; Bodrum Marmaris Kuşadası, Alanya ve Yunan adalarındaki tatillerinden, ancak geri geldiler ve henüz, NERDE KALMIŞTIK ? diye bürolarında, nescafelerini içerek düşünme safahatındalar !
3. Erk YARGI işbaşında, veya işbaşındaydı falan diye sakın düşünmeyin ha...Onlar da ADLİ TATİLDEYDİLER, Henüz, 1 aydır dosyalara şöyle göz ucuyla falan, bakmaya başladılar. Danıştay ve Yargıtay ne alemde bilemem tam da, Sayıştay Devlet Denetleme Raporlarını tutmuş, tutmasına da, YASAMA ya hala göndermemiş onu biliyorum. Ama neden göndersinler ki ; YA-SA-MA zaten yok ki arkadaş !
Haaa AKP liler diyecek ki ; Arkadaş, C.Başkanının arzusu üzre; 1-KASIM da yeniden genel seçimler var, müsaade edin de o kadar boşluk olsun...6 AY, Devlet hayatında çok büyük kayıp zaman değildir.
Siyasette, 24 saat çok büyük ve önemli zamandır ama smile ifade simgesi
İyi de, 1 Kasımdan sonra YASAMA nın 3 Kasımda işbaşı yapacağını kim söyleyebilir ? Diyelim ki yaptılar. Yine İSTİKŞAFİ görüşmelere geçilirse, o partiyle 35 gün, bu partiyle 15 gün İSTİKŞAF yapılırsa ve yeni veya yine geçici yeni hükümetin kuruluşu bir 6 ay daha uzarsa..! Yani bu zamanlamanın ve icraatin bir garantisi var mı ?
Türkiye Cumhuriyeti Devletine, 9 günlük izinde 1.9 Milyar TL kaybettiren zihniyet, YASAMA ORGANIMIZI 1 senelik tatile çıkararak, ATAM İZİNDEYİZ ! diyerek, acaba ne kadar bir maddi zarar külfetini ve biz halkın sırtına yüklediler ?
Can, mal kayıplarımızı, sel-su seylapları, Ankara düzyolunda durağa dalıp onlarca insanımızı öldürenleri, bu kazadan sonra oraya saatlerce gidemeyen savcıyı veya Ankara B.Şehir Belediye Başkanı olan AKP li MELİH GÖKÇEK'in nerede olduğunu falan, sormuyorum haaa...YÜRÜTME, 17-25 Aralık ta yeterince resim ve sınav verdi nasılsa, yargı da... TAKİPSİZLİK verdi nasılsa... Ben, 1 yıllık GEÇİCİ HÖKÜMETLER yüzünden emekli maaşıma yapılmayan zammı soruyorum ve dövlete kişi başı ne kadar borçlandığımızı, torunumun borç ve istikbalini soruyorum...!
ATAM İZİNDEYİZ diyerek, T.C Devletinin geleceğini göz göre tehlikeye atan sahte ATACILARDAN çok çektik, şimdi ise ATANIN izinden gitmeyi, kendilerini izne göndererek, bedelini bize ödeten 3 erkin... izinlerini bitirmesini istiyorum...Yoksa 1 KASIMDA hepsinin iznini iptal etmek için 4. erk ben olacağım !

02.10.2015 NOGAYTÜRK