Balıkesir İYİ Parti Nereye Götürülüyor

İYİ PARTİ'Yİ İŞGAL EDEN KOMİTACILAR  ! BALIKESİR  İYİ PARTİ ’ nereye götürülüyor ?

Halen ve neden, Sayın Meral AKŞENER in bilgisine sunulmuyor veya genel merkez, burayla neden ilgilenmiyor... bilemem ama, İl Kongresi İYİ olmayacak ! 
IYI Parti Balıkesir Teşkilatı... o zamanlar MHP den ayrılan, Balıkesir eski MHP Belediye Başkanı ve MHP Milletvekili İsmail OK’a kurdurulmuştu yaa. İsmail OK’un neredeyse bütün il - ilçe başkanlarını atadığını, yönetimlerini atadığını, Belediye Meclis üyelerini belirlediğini ve hatta ;  kimlerin partiye üye olup-olmayacağına da bizzat karar vererek, antidemokratik biçimde BALIKESİR PARTİ AĞALIĞI yaptığını, sadece ben değil, İYİ Parti Genel Merkezi de ve bütün İYİ Partililer de, bilir. 

Eğer, Balıkesir parti teşkilatlanması işine ait bu yetki, İsmail OK’a verilmemiş olsaydı, Genel Merkezde ilk başkaldıran ve Genel Merkezi karıştıran, o tarihte de... İsmail OK olacaktı. Taviz verildi ve Balıkesir, İYİ Teşkilatlanamadı !  İ. OK teşkilatlandı !

Milletvekili 1. sırasına getirilmese, Genel Merkez de gene baş kaldıracak kişi, İsmail OK’tu. Genel Merkez Balıkesir’i İsmail OK’a vermekle, teşkilat yapılanmalarını ve milletvekili belirlemelerini bu şekilde, onun şahsına teslim etmekle, hata etti ama...  hatasından dönemedi, kaybettiler. 
Millet İttifakı ile girilen seçimlerde de, İsmail OK kendini 1. sıra milletvekili adayı yaptırdı ve 2. sıradaki adayın, kazanmasını dahi engelledi mi ? Bence Engelledi. İsmail OK, 1. sıra olmasaydı, İYİ Parti Balıkesir’den 2 veya 3 milletvekilini, kesinlikle çıkaracaktı. Parti, burada da şahsa kurban edildi !  Bunun sorumluluları da, Genel Merkez de onu destekleyen başta Koray AYDIN ve bazı yöneticilerdi ! Taviz, burda da devam etti !
Yerel seçimler ve Balıkesir B.Ş Belediye Başkanlığı adaylığında, Millet İttifakını bozmaya yeltenen İsmail OK’tu...OK’u yine durdurmak için, çalışmaya başlamış ve kazanması garanti olan, CHP Adayı Ahmet AKIN ı B.Ş Başkan adaylığından geri çekip, Ahmet AKIN’ı refüze edip, İsmail OK’u aday yaptılar ve kazanılmış olması gereken ve garanti kazanılacak Balıkesir B.Ş Belediye Başkanlığı seçimlerini, AKP ye karşı gene kaybettiler ! Amaçlar gerçekleşti ! 
Yetmedi...

İYİ Parti Milletvekili İsmail OK, yaptıklarından sorgulanacağını anlayınca da, yola çıktıklarını, hatta genel Başkanı Meral AKŞENER’i de PKK’lı !, FETÖ’cü ! töhmeti altında bırakarak, Millet İttifakında, İYİ Partinin HDP ile, PKK lılarla işbirliği yaptığını iddia ederek, partisinden İSTİFA etti...Burada da arkasından pekçok kişinin istifa edeceğini bekliyordu ve bir oluşumun önünü açmak istiyordu da, henüz onu başaramadı ! Çünkü, arkasından gelen olmadı !
Bu istifa ile, İYİ Parti de bir anlamda kurtulmuş oldu da, bence kurtulamadı..! Çünkü ; İYİ Partinin Balıkesirdeki bütün oluşumunu, kendine biat edenlerle gerçekleştiren kişi İsmail OK’tu ve halen de, atadığı kişilerle görüşüyor olabilir mi ? Olabilir. Peki onlara talimat veya taktik veriyor mudur ? Bence veriyor da olabilir. Düne kadar İsmail OK’un adamı olmakla övünenler, bugün ona karşıymış gibi görünseler de, kripto olarak varlıklarını partide sürdürüyorlar. Neden sürdürüyorlar biliyor musunuz ? Çünkü İsmail OK’un talimatları doğrultusunda İYİ Parti halkla bütünleşmedi ve ÜYE KAYDI yapmadı...Bandırma da 17.000 oy alan İYİ Partinin üye sayısı uzun süre 110 larda kaldı, yanlış okumadınız sadece 110 tanecik adam ! Koray AYDIN Balıkesir e gelerek üye kayıtlarının açılmasını istedi de, dinliyor gözükmek için bu üye sayısı Bandırma da 405 ancak olabildi...?
İsmail OK, şimdi hangi mağfillere hizmet ediyor u görmek isteyenler
, TV lerde açık oturumlara alınmaya başlayan sayın OK’u iyi takip etsinler ve yarın onun nerede olacağını görsünler, derim sadece ! CNN TV ye Meral AKŞENER bile çıkartılmazken, AKP ve Başkanından onay almayan kişilerin işbu TV Kanallarına çıkarılmayacağını da bildiğimizden, İsmail OK un çıkarılmasını, ben yadırgamıyorum ! Anlayan anladı !

Eyyy  IYI PARTİ ; TÜRKİYE’i yönetmeye adaysınız değil mi ?
Eyyy IYI PARTİ, Balıkesir i yönetmeye adaysınız değil mi ?

İvrindi...geçtiğimiz gün kongresini yaptı. Utanılacak bişey....69 tanecik üyesi var ve 54 üyesi, lütfen oy kullanmış ve 1 oy farkla, atanan A.Karaköse kaybetmiş ! Engin LAPANTA kazanmış ! Balıkesir’i İvrindi’yi yönetmeye adaysınız, partinizde kanarya sevenler derneğinin üyeleri kadar üyeniz bile yok ? Bandırma’dan da kongreye Belediye Meclis üyesi Aydilek Gönenç, eski yönetim kurulu üyesi Nurten Özel ve Münevver Özkan gitmişlerdi sadece...

BANDIRMA IYI PARTİLİLER...
ALTIEYLÜL, Balıkesir’in en büyük ilçelerinden, aldığınız oylara bakın üye sayınıza bakın ! Balıkesir’in en büyük ilçelerinden Bandırma ile aynı taktiktesiniz, 100 üyenizi zorla 400 ancak yapmışsınız ! O da ayıp olmasın diye ! 400 ü geçelim ki, uyduruktan mahalle delege seçimleri yapalım falan... Yaptınız yaptınız...Bandırma da Altıeylül de uyduruktan kaydırıktan yaptınız, ne yalan ! İlçe başkanınız Özlem URAL İl Başkanlığına aday olmak istiyor, ardından milletvekili olmak istiyor ve merdivenleri hızla çıkmak istiyor yaa o ilçesinde aday olmamış ve İsmail ÖZAY tek liste ile seçime girmiş ve kazanmış. Ama kazanırken napmış ? Mevcut İl Başkanının eşini bile DELEGE yazmamış ve İl Yönetimi buna kızarak, kongreyi terk etmiş değil mi ?  Doğru ya bu parti babanızın çiftliği ve eşinizi, dostunuzu, çoluğunuzu, çocuğunuzu bir yerlere getireceksiniz, getiremiyorsanız ne işiniz var partide !
TÜRKİYE yi yönetmeye aday değilsiniz eyy siyaseti faşizanca yapanlar, Balıkesir’i de yönetmeye aday falan değilsiniz ! Bilin de, ense traşınızı görelim ( Edip UĞUR un Osman Yurdusev i kovarken söylediği...)  beyler ! 365.000 oy aldığınız Balıkesir’de 20 ilçedeki üye sayınız bile, 5.000i bulmaz ! 360 bin oy veren, gerizekalı ve  aptal! KÖRLER, SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR taktiğinizden ve kendiniz çalıp, kendiniz oynamaktan bence vazgeçin!

İl Başkan Yardımcınız Fahrettin SAYİT in, mahallesinde 37 tanecik üye var, il başkan yardımcınız ya... mahallesindeki delege seçiminde (1) tanecik oy almış ? Gururlu musunuz bu taktiklerden ? Babanızın çiftliği gibi, parti yönetmek ne güzel iş... değil mi ! Sizlerin bu komitacılığınız ve ANAP-DYP gibi merkez sağdan öğrendiğiniz politik oyunculuğunuz yüzünden yarın Türkiye İYİ PARTİ yi di arayacak neden biliyor musunuz ? Sayenizde mezarlık a gidecek bu parti ! 
İYİ PARTİ BALIKESİR İL BAŞKAN (Nedim TUNA) YARDIMCISI nın ( Fahrettin SAYİT) ALTIEYLÜL SEÇİMLERİNDEN sonra SOSYAL MEDYASINDA YAZDIKLARI (İYİ P İl Başkan Yard söylemiş KOMİTACILAr) ;

“ KOMİTACILAR, LÜTFEN İYİ’LERİ ÜZMEYİN...!
Bütün sıfatlarımdan bağımsız olarak sadece bir İYİ Parti mensubu olarak  yaptığım bu paylaşımda bugün yaşadığım derin bir üzüntüyü ifade etmek  istiyorum.
Siyaset üslubunu İsmail OK’un A Takımında bulunarak  öğrenenler, o kişinin en büyük hüneri olan Komitacılğı maalesef İYİ  Partiye taşımaya çalıştıklarının işaretini bugün yapılan Altıeylül İlçe  Kongresinde üzülerek gördük.
Demokrasinin,hoşgörünün,vefanın,sevginin olmadığı,bilakis dar  kadroculuğun ve ikbal hesabı kumpasçılığının egemen olduğu yerlerden  kaçarak geldiğimiz İYİ’lik ve İYİ’lerin yuvası olarak inşa etmeye  çalıştığımız İYİ Partiye, eskimiş-köhnemiş siyaset anlayışlarını enjekte  etmeye çalışan Komitacıların sahne almaya çalışmalarını görmekten  inanılmaz rahatsızlık ve üzüntü duydum.
Tek liste olarak gidilen  kongrede aday olan sayın İsmail ÖZAY ve kendisini destekleyen iradenin,  bir zamanlar birlikte kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptığı  arkadaşlarını,kendisi gibi Belediye Meclis üyesi olan mesai  arkadaşlarını,Altıeylül ilçesi kurucu ve sonraki ilçe başkanını,aile  dostlarını, çocukluk arkadaşlarını, Ulu Önder ATATÜRK’ün Vata
nı emenet  ettiği, Genel Başkanımız sayın Meral AKŞENER’in “ Umudum Sizsiniz “  dediği Gençlerimizin temsilcisi İYİ PARTİ İl Gençlik Kolları Başkanını,  herşeyden önemlisi, bir çok kişiyi ailecek yazmalarına rağmen, kendisi  doğal delege olduğu için yazılmayan kurucu il başkanımız sayın NEDİM  TUNA’nın muhterem eşini bile il delegeliğine yazmayan bu  sevgisiz,vefasız zihniyeti esefle protesto ediyorum.
Ey Mehmet  ACAR, sen oylanan bu listede yer almadığın halde hangi yetkiyle “ Bize  destek vermeyeceğini bildiğimiz hiç kimseyi tabii ki yazmayacağız “  diyebiliyorsun. Siz kim oluyorsunuz. Kime destek arıyorsunuz. Biz bugün  Altıeylül İlçe Başkanı ve Yönetimini seçiyoruz zannediyorduk. Meğerse  başka birilerinin ikbali için siz asker arıyormuşsunuz.
Yapmayın. Bugün seçimi kazanırsınız belki ama kalplerde ve vicdanlarda  kaybedersiniz. İvrindi’de hepimiz gördük ki vefanın gösterilmediği yerde  vicdan devreye giriyor ve tüm hesapları bozuyor. Yazık ... Çok Yazık...Fahrettin Sayit  (Ulu Hakan) https://www.facebook.com/fahrettin.sayit  “

Kripto fetöcüler bile, FETÖCÜ diye suçluyorlar ya herkesi, gülmeyin... İsmail OK un iki dudağı ile, Balıkesir İYİ Partisinde haketmedikleri ünvan ve koltuklara kavuşanlar var ya, İsmail OK un istifasından sonra, ahlaki olarak hepsi istifa edecekleri yerde, kendilerine karşı olanları, İSMAİL OK’çu diye suçluyorlar ! Şimdi gülebilirsiniz efendim !
KOMİTACILAR... demiş kongreyi kaybedince... Yahu sizler Balıkesir İYİ PARTİ yi ele geçirirken, komitacı değil miydiniz  ? Şimdi, bir KOMİTACIYI başka bir KOMİTACI  devirecek diye telaşa düşmüşler ! ESEFLE, acınarak Protesto ediyorlar ! (Özlem URAL ın, listesi kazanmış Altıeylülde !) F.SAYİT’e acıdım !

İYİ PARTİ Genel Merkezi ve sayın Meral AKŞENER neden haberdar edilmiyor ?
Meral AKŞENER, Balıkesir’e kadar gelip, Kaz Dağlarına  gidip... siyanürle altın arama faaliyetine karşı çıkarak, köyĺülerin  yanında olurken, hasbelkader İsmail OK un  himmetiyle  B.Ş Üyesi olan asıl komitacılar... MADRA dağındaki siyanürle altın arama  faaliyetini, faaliyete ait komisyon raparunu B.Ş Meclisinde AKP lilerle birlikte  onamışlardı da, acaba genel başkanlarına ihanet ettiklerini neden düşünmediler ?
Balıkesir IYI PARTİ de iyi şeyler olmuyor, iyi şeyler dönmüyor arkadaş. Parti nereye götürülüyor onu artık ben de bilmiyorum. Ama bildiğim birşey var ki, İYİ PARTİ Balıkesirde İsmail OK tahakkümünden ve bazılarının işgalinden kurtulamazsa, Balıkesir’lilere ait olamazsa ; yıllardır kurtulamadığımız FETÖ hareketi gibi maddi ve manevi zararları İYİ Parti, çekmeye devam edecektir ! Haftaya da KARESİ İlçesinin kongresi var ! Orda da formaliteden 400 üye falan yapmıştınız ama orda şimdi 3 aday var.  İlçe kongreleri bitsin, şimdilik Nedim TUNA, Hakan GÖRE, Özlem VURAL arasında geçeceğini sandığımız İl Kongresini de, bizzat izleyeceğim !

Kongreden sonra, sayın Meral AKŞENER’e bir telgraf çekeceğim, BALIKESİR i unutun veya BALIKESİR sizin!

06/07/2020 NOGAYTÜRK