Bandırma'da İhtiyaç !

BANDIRMA'DA İHTİYAÇ !

Yerleşim merkezleri büyüdükçe kalabalıklaşır, kalabalıklaştıkça da büyür. Bununla doğru orantılı olarak ihtiyaçlar artar, yeni ihtiyaçlar doğar. 
Güzel ilçemiz hızla büyüyor, gelişiyor, nüfus artıyor. Merkezde sokak aralarındaki kafeler günün her saatinde dolu. Eskiden beri, çarşı bildiğimiz cadde ve sokaklarda artık insanlar omuz omuza yürüyor.. Trafik sorun oldu, park yeri bulmak büyük sıkıntı. 

Büyük marketler aranır oldu. Semt pazarları sebze meyve ihtiyacımızı büyük çapta karşılıyor. Kurtuluş semtinde kurulan kapalı pazar yeri gerçekten çok iyi. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. Yalnız; bir de pazara gidemeyen, gidecek zamanı olmayan, gitmek istemeyenler var. Bu insanlar sokağa çıkmadan bazı ihtiyaçlarını bir telefonla veya internet üzerinden karşılamak istiyorlar. (Yemek Sepeti) uygulamasıyla internetten yemek siparişi verenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Hazır yemek satan mekanların da sanırım çok işine gelir bu sistemin yerleşip yaygınlaşması. Tabii bunu henüz duymamış olanlar da var. Gerçekten çalışan eşler için; eve geç saat döndüklerinde (Ne yesek?) derdi son buldu. Geç vakit canı çorba isteyen vatandaş, giyinip sokağa çıkmak ya da ocağın başına geçmek zorunda değil artık. Bir telefonla yarım saat içinde istediği yemek masasında oluyor. 

Şimdi hizmet sırası büyük marketlerde. Telefon veya internet üzerinden verilen siparişler artık eve teslim edilmeli. Bunun bir maliyeti vardır elbet. Müşteri astonomik bir rakam olmadığı şartlarda bu gidere katkıda bulunacaktır. Ayrıca esnaf, zaten sürümden kazanır, yaptığı hizmetin karşılığını fazlasıyla alır. Belli bir limitin üzerindeki siparişler araba veya sepetli motosikletlerle evlere götürülüp teslim edilir. Büyük şehirlerde bu hizmet için artı ücret ödenmiyor. Satıcı siparişi noksansız ve kaliteli teslim ettiğinde, müşterinin güveni artıyor. Bu yolla alış veriş yapmak alışkanlık oluyor. Durumdan alan da satan da memnun kalıyor. Güzel ilçemin güzel insanları bu hizmeti hakediyor.

Saygıdeğer esnafımız, bu yolla müşteri portföyünü genişletmekten mutlu olacaktır.

 
ULVİYE KARA AKCOŞ - BANDIRMA -27-01-2018