DP-Demokrat Parti Millet İttifakı Paydaşı Mı?

 DP-DEMOKRAT PARTİ  MİLLET İTTİFAKI PAYDAŞI MI ? 

Balıkesir de Demokrat Parti (DP), Millet İttifakı paydaşlığından çıkarılmalıdır !  

Aşağıda detay vereceğim konuda, başta İYİ Parti ve CHP, ne gibi girişimler yapmıştır ? DP nin (3) B.Ş Meclis üyesine gidip, arkadaş... Millet İttifakı ile birlikte oy kullanmalısınız dedi mi bir taneniz veya gurup başkan vekiliniz veya il ilçe yönetimleriniz veya milletvekilleriniz ? Dediyseler, ne cevap aldılar ?  Niçin herkes suskundur bu konuda ve niçin milli irade üzerinde, gizli anlaşmalar vardır ? Kararsızları-oy vermeyeceklerin, sayısını mı arttırmaya çalışıyorsunuz? 

Ayvalık da bir isim (Mesut ERGİN), DP dan 17.657 oy alarak Belediye Başkanı olmuş ve yanında (3) veya (5) kişiyi daha, Balıkesir B.Ş Belediye Meclisine taşımıştır... amenna ! Balıkesir genelinde ve diğer (19) ilçesinde, DP nin bir siyasi varlığı ve ağırlığı yoktur. 

Mesut ERGİN Ayvalık (DP) Belediye Başk ,B.Ş. Belediye Meclisinin otomatik Üyesi, 
Ahmet ERKAL DP Ayvalık B.Ş. Belediye Meclis Üyesi, 
Onur SATICI DP Ayvalık B.Ş. Belediye Meclis Üyesi, 

 Mehmet ÇAKIR DP Ayvalık B.Ş. Belediye Meclis Üyesi, ? 
Merih ARSLAN DP Ayvalık B.Ş. Belediye Meclis Üyesi, ? 
Bu beşliyi, üçlüyü veya DP’yi ilk günden itibaren takip ediyorum, ettim. Bunlar, çok önemliydi çünkü. Mecliste kilit olmuşlardı. Hangi tarafta durursalar, o taraf kazanacaktı ! Büyükşehir Belediye Meclisinde şimdi ; AKP 45, CHP 34, İYİ PARTİ 10, DP 3, MHP 1 üyeyle temsil ediliyormuş. DP’nin (5) kişiyle girip, niye (3) kişiyle temsil edildiklerini bilmiyorum. Balıkesir B.Ş Belediyesinin Resmi İnternet Sitesinde, (5) DP üyesi görüyorum. Açıklamalarında, (3) üyeyle temsil deniliyor.   (https://www.balikesir.bel.tr/kurumsal/belediye-meclisi/meclis-uyeleri

BBB | Meclis Üyeleri - Balikesir
Mehmet Birol Şahin. Adalet ve Kalkınma Partisi. ALTIEYLÜL. Muhammed Zahid Bayram. Adalet ve Kalkınma Partisi. Bürhanettin Ağabeyoğlu. Cumhuriyet Halk Partisi
www.balikesir.bel.tr
)  DP Balıkesir İl Başkanı Işın GÜMÜŞYAY hanımla yaptığım görüşmede, sayının 3 olduğunu, birinin daha sonra istifa ederek İYİ Partiye geçtiğini söyledi, şimdi kilit (2) kişi imiş !  

Balıkesir 2019 Yerel Seçimlerinde B.Ş Belediye Başkanlığını, Cumhur İttifakının  (AKP+MHP+BBP+VATAN Partisi v.d) adayı AKP’den Yücel YILMAZ kazanmıştı da,  (93) kişilik B.Ş Meclisinde ; Cumhur ( AKP: 45, MHP: 1) 46 üyelik, Millet İttifakı ise ( CHP 34+İYİ P 10+DP 3) ; (47) üye almıştı. Yani, topal ördek... Yücel YILMAZ yönetimi olacaktı...Olmadı !   

Şimdi, Cumhur’un 46 üyesi var, Peki, B.Ş Meclisine AKP den gelen bütün önergeler, hayati teklifler, oy çokluğuyla kabul ediliyor da, CHP, İYİ Partiden gelen bütün önergeler ise ;  oy çokluğuyla RED ediliyor ? Neden ? Yücel YILMAZ, gayet rahat, neden ? 

Meclisin ilk toplantısından beridir, DP nin (3) üyesinden  (1 kişi hariç) meclis üyeleri AKP li olmuş ki ; AKP ile birlikte parmak kaldırıyorlar da, ondan !  AKP, onları hangi şartlarla kendi yanına aldı veya AKP ile ortak oy kullanan DP’li üyeler, niçin bunu yapıyorlar ? Aralarındaki gizli anlaşmaları, ben bilemem, onlar da zaten bana söylemezler ! Siyaset böyledir diyeceksiniz de, ben de diyorum ki ; işbu samimi olmayan gizemli siyasette ; gizli sevişenler eşgare doğurur arkadaş ! Gerçeklerin, bir gün, ortaya çıkma gibi bir huyları vardır, biline !    

ANKARA ya da baktım uzaktan ; DP eski Genel Başkanlarından Mehmet AĞAR şu anda AKP nin himayesinde muhafaza ediliyor da, diğer eski genel başkanlarından Süleyman SOYLU ise ; AKP nde, en cevval AKP li olarak, İç İşleri Bakanlığı yapıyor... Bandırma ya gelmişti DP Genel Başkanı olarak da, ben de gitmiştim konuştuğu toplantıya da, o tarihte ki Bandırma DP lileri hatırlar... Demiştim orada ; bu hatip, bu hitabet AKP’ne geçiş hazırlığıdır. Subliminal mesajlarla R.Tayyip ERDOĞAN’ı övmektedir. Haklı da çıktım. Demek ki, DP yi onlarda basamak olarak kullanmışlar. DP nin seçmen milletine ve seçmen iradesine veya Millet İttifakına ihanet etmişler, öyle değil mi ?   

Şimdiki Genel Başkanı, Gültekin UYSAL ise ; İYİ Parti listesinden Afyon Milletvekili adayı gösterilmişti, kazandı. İYİ Parti baraj altında kalmış ise de; CHP ile ittifak olunduğundan, GÜLTEKİN UYSAL Millet İttifakının İYİ P.milletvekili olarak, tek başına da olsa, DP Genel Başkanı olarak, şu anda TBMM’nde Milletvekili. Sonradan İYİ Partiden istifa edip, DP’ne geçmişse de, şekil değişir, sonuç değişmez ! ...Orda, o’nun ne yapıp yapmadığını, kimlerle parmak kaldırıp indirdiğini bilmiyorum da...Umarım, Balıkesir gibi değildir.  

BALIKESİR de işbu MİLLET İTTİFAKI ; seçimlerden beridir samimi değil arkadaş ! Samimi olmadıkları için, son seçimi çok düşük, 817.225 oy kullanılan seçimi, 10.000 oy fark ile kaybetti. Fark % 2 bile değil yani...Yani, Millet İttifakı kurulamadı aslında ve B.Ş Seçimine DP kendi adayıyla, HDP dahi kendi adayıyla girdi, seçime girmeyen sadece CHP idi ve o Ahmet AKIN ı geri çekmişti. İsmail OK, bu samimiyetsizlikler yüzünden kaybetti yani.  

Bu resim de bir fazlalık var veya bir yanlışlık var !  

DP niye böyle yapıyor diye araştırdım...DP li tanıdıklarımla konuştum. Siyasi biri değilim. Konuştuğum DP liler arasında GİK üyesi de var, yöneticiler de var... Aldığım cevapları değil, cevaplardan edindiğim intibaa ve kanaatime göre ; DP Millet İttifakı mensubiyetine ne kadar ihanet ediyorsa, Millet İttifakının diğer üyeleri CHP ve İYİ Parti de, aynı ölçüde ihanet ediyor... Neden mi ediyor ? Sadece, şahsi çıkarlarını, siyasi hırslarını ön planda tuttukları için. 

Arkadaş, madem birlikte yola çıkmışsınız, madem %1 e de ihtiyacımız var diyorsunuz, Millet İttifakının kazandığı yerlerde DP nin neden esamesi okunmuyor veya neden onları adam yerine koyup, birlikte görüntü vermiyorsunuz ? Mesela İstanbul Büyük Şehir Belediyesi faaliyetlerinden DP liler çok şikayetçiler. Onları aralarına alan, onlara işlerde kontenjan tanıyan falan yokmuş ! Eee, onlarda ; madem bizi adamdan saymıyorsunuz, madem bizi Millet İttifakının bileşeni saymıyorsunuz ve kerhen merhaba diyorsunuz, bizde ahaaa Balıkesir de olduğu gibi, Cumhur İttifakı ile birlikte hareket ederiz. Kilit olduğumuz yerlerde, kapıları biz açarız, biz kaparız diyorlar ! Haklılar mı ? O tartışılır. Ama, CHP ve İYİ Partinin DP ne karşı olan tutumu da tartışılır!  DP lileri iterek, AKP ne yol açan, ön açan Millet İttifakının büyük ortakları, şimdi ben sizin bunu bilerek yaptığınızı kabul edersem, arkadaş siz de AKP’ne çalışıyorsunuz derim arkadaş!   

AKP’ne çalışmadığınızı söyleyecekseniz, yapacağınız ilk işlerden biri ; sayın Süleyman SOYLU’nun yarım kalan istifasını sağlayıp, partiye oturtmanız... Balıkesir B.Ş Meclis üyelerini de karşınıza alıp, yanınıza çekmeniz gerekmektedir.Yok sayarak, bir adım ileri gidemezsiniz !  

DP liler, parmak kaldırmasın da görelim,,,  

AKP Balıkesir B.Ş Belediyesini ve AKP ni ve MHP’ni, BBP ni, Vatan Partisini görelim... DP liler siz Millet İttifakına ; biz bildiğimizi okuruz mu diyorlar ?  O zaman DP yi tümden, Millet İttifakından ihraç edin arkadaş... BUNLARI YAPMIYOR MUSUNUZ ? O zaman muhalefet falan yok,  CHP-İYİ Parti falan yok... sizlerde zımnen AKP nin 2071 hedefine hizmet ediyorsunuz arkadaş ! Bu hizmetinizi, biz seçmen milletine düşündürten, zaten pek çok başka olaylar da var, biliyorsunuz ! Ve sizlerden ricamız biz Balıkesir liyiz arkadaş, aptal falan da değiliz, bizi lütfen aldatmayınız !  DP Millet İttifakının Paydaşı mı, bileşeni mi ? Değil mi ? CHP - İYİ P – DP, üçünüzde cevap verin arkadaş ! Bileşenden, Genel Başkanınıza milletvekilliği koltuğu aldığınız yeterli mi ? 

Balıkesir de Demokrat Parti (DP), Millet İttifakı paydaşlığından çıkarılmalı mı ? Yoksa Millet İttifakı denilen uydurma tanım, literatürden silinmeli mi ? Takdir sizin!

NOGAYTÜRK 18/02/2021