Eski Dekanlık Binamıza EL Konuldu ?!

 

ESKİ DEKANLIK BİNAMIZA EL KONULDU !__________

BANDIRMA GERÇEK Gazetesinde NECDET MANCILIK Arkadaşımız da konuyu iyi takip ve tetkik ve analiz etmişte....

Bu binanın GASP gibi elden gitmesine elbette ben de karşıyım ve karşı çıkmalıyız da... Eyyy BANDIRMA Belediyesi ; sen dün b.şehir olmadın ! Bu eski tarihi binayı üniversiteye de vermiş ve dekanlık binası olarak ta kullanmıştık ta... POLİSEVİ yapılması için, BANDIRMA emniyet müdürlüğüne de tahsis edildiği yönünde bilgiler gezdi 2 yıldır.

Ama polisler de,tadilatı yüksek paralar diye ve  Belediye de... bu binasını değerlendirmedi, kullanmadı !

 

Burası pekala BANDIRMA KENT KONSEYİ BİNASINA çevrilebilirdi mesela.

BASKİ geldi nelerimize el koymadı ? BASKİ den sonra BASKI da gelecek elbet ! Ayak seslerini duymamak için sağır olmak gerekir.

Ama... kendi KENT Konseyini eski hal binasında 2 odaya hapseden BELEDİYEMİZ, şimdi yemeyenin malını yerler ! misali BOŞ ve ATIL bırakılan binasına, Büyükşehrin el koymasına kızıyor veya NİYE MALIMIZI YEDİNİZ ? diyor !?

ATI ALAN, ÜSKÜDARI GEÇTİ beyler !

BANDIRMA, B.ŞEHİR BALIKESİR'e geçti beyler !

AKP li BÜYÜKŞEHİR e bağlı CHP Belediyesi olmanın acıları (hele ki AKP+CHP Koalisyonu bir kurulmasın) artık çok fazla çıkacak, canımız çok fazla yanacak ta...Feryat bari etmeye hakkımızın olması için, öncelikle BANDIRMA Halkının bizzat Bandırma Belediyesi tarafından BÜYÜKŞEHİR konusunda bilgilendirilmesi gerekmektedir. Toplayın halkı Cumhuriyet Meydanına Ramazan şenlikleri nasılsa bitiyor, BÜYÜKŞEHİR konusunda kim ne biliyorsa gelsin bilgilerini halkla paylaşsın ! Paneller yapın ! SEMPOZYUMLAR DÜZENLEYİN !

B.Şehrin işbu intikamcı tavrı devam ederse, tek kuruş almadığımız ama şimdiden 40 trilyonu verdiğimiz B.ŞEHİR, Bandırmadan bugüne kadar neleri aldı ve daha neleri alacak ? HALK bunu bilmek zorundadır.!

Eski DEKANLIK Binasına FIRINTAŞ Şirketinin el koymasının Müsebbibini, salt AKP BÜYÜKŞEHİR ve EDİP AĞA olarak ta, görmesek diyorum !

Atasözüdür... İt itliğini, puşt puştluğunu yapacak..!

O zaman, iktidar gücünü kullanacak ve muhalefette uyanık olmazsa, bu gücün altında ister istemez ezilecek. FİLLER TEPİŞECEK, ÇİMENLER EZİLECEK Beyler ! Yani, yaşanılan zapt-ı rapt veya elkoyma, vaziyete göre o anlamda normaldir.

FIRINTAŞ Şirketinin BANDIRMA da neler yapacaklarını, yapmak istediklerini az çok biliyorum ama, müzevircilik yapmayacağım ! İsteğim odur ki ; Bandırma Halkı ve BELEDİYESİ lütfen haklarınıza, mallarınıza ve insanlarınıza sahip çıkınız ! Çünkü ; Sahipsiz kalan BANDIRMA nın batması haktır !

 

NOGAYTÜRK

GERÇEK GAZETESİNDE NECDET MANCILIK Yazısı; http://www.gercekbandirma.com/sari-okuz-gidiyor-bandirma-ha