İntikam Tugayları ? Görevde !

İNTİKAM TUGAYLARI ? GÖREVDE !

İNTİKAM !...Soğuk yenilen yemek gibidir de...Partilere sızmış İNTİKAMCILAR, normal sosyal hayatlarında göremedikleri gücün sarhoşluğuna çabuk kapılarak, kendilerine ram olmamış veya kendilerine rakip olabileceklerini hissettikleri kişilere karşı, İNTİKAM silahına hemen sarılıveriyorlar ki, bunu... hemen hemen bütün partilerde gördük. Çünkü : partilerin hammaddesi insan arkadaş ve tarladan çıkan ürünler de bu olduğuna göre, İNTİKAMCILARA, şaşırmamak gerek ! Ama, MİLLET İTTİFAKINA yazık olacak !

IYI PARTİ... zaten intikam duygularıyla temeli atılan bir partiydi ve tabelaları kaybolmuş güce aşık eski partizanlar ile, siyasetin puştiliğine vakıf olanlar ile ve MHP de, gelecek ve koltuklarını kaybetmişlerin, işgal ettikleri bir partiydi. Hatta MHP nde iken intikam almak istedikleri adamlarla, İYİ Partide karşılaşınca, bu defa orda da kılıçları çektiler ve intikam silahlarını ateşlediler ! İYİ Partiye ve partilere oy verenleri, tenzih ediyorum !

Tenzih ediyorum çünkü ; İYİ Parti kuruluşundaki yapılanmasında, 1. 2. kongrelerinde işgalcilerin elinde kaldı. Mesela 17.000 oy alınan Bandırma da, uzun süre üye sayısı 100 ile sınırlı tutuldu, üye kaydedilmedi. Şimdiki üye sayısı da, aldığı oy ile orantılı değil elbette. Bunu Balıkesir’in tüm ilçelerine uygulayın, hepsinde aynı durum söz konusudur. İYİ Partinin bütün oyları sayın MERAL AKŞENER’in şahsi rüzgarı ve AKP ne karşı alternatif görülmesinden dolayıdır. Yani ne genel mekezdekiler, ne il-ilçe teşkilatlarındakiler İYİ Partiye oy falan getirmemişlerdir...

İNTİKAMCILAR, işgal ettikleri yerde güçlerini kaybetmemek için, faşizan tutumlarını devam ettirmişlerdir. Hatta, yönetim kurullarına veya belediye meclislerine aday gösterdiklerinin hepsi, ama hepsi... geçmişinde siyaset olmayan kişilerdi ve o görevlere, sadece mevcut yönetime biat ettikleri için getirilmişlerdi. BİATİZM=FAŞİZM...İntikamcıların tarzıydı yani !

Bendeniz, MHP den DEVLET BAHÇELİ ye karşıt olduğum ileri sürülerek İHRAÇ olmuştum ya 12 sene önce, İHRAÇ ın acısını bilirim yani... Ama beni ihraç edenler de MHP den ihraç edildiler yaaa, hatta yetmedi İYİ Partinin kuruluşunda gövde gösterisi yaptılar da, arkasından, İYİ Partiden de sopa yiyerek atıldılar da...İHRAÇ ahhh İHRAÇ !

İYİ Partinin 2. İL KONGRESİ oldu ya...İntikamcılar önce o kongreyi sulandırdılar ve eski başkan, karısının doğum gününü divanın masasında, delegelerin karşısında kutladı ki... 7 oyla seçimi kaybeden yönetim adayları da, bu ve benzeri birçok usülsüzlüklere seyirci kaldılar ve kongre sonucuna, İTİRAZ bile etmediler. İtiraz etmemek de bir biattır ! Ben, niye itiraz etmediler, niye kongreyi iptal ettirmediler diye düşünürken, onların da kendilerini ve partiden atılabileceklerini düşündüğünü, şimdi anladım.

ANLADIĞIM NEY Mİ ?

Mesela ; İyi Parti Gönen İlçe Başkanı Fedai Coşkun, 16 Ağustos 2020 tarihinde yapılan Balıkesir İl Kongresinde, adaylardan (kaybeden) Hakan Göre’yi destekleyen ilçe yönetim kurulu üyelerini, 21/08/2020 görevden alıvermiş ! Kim bunlar ? Dik duran ; İbrahim UÇKUN, Arzu GÜNEŞ, Kenan DÖNMEZ, Ömer BAYMAN, Ümit TANIK... Yamuk duranlar atılmaz merak etmeyin ! Bu görevden almalar, elbette yeni il başkanı, Özlem URAL’ın bilgisinde olması gerekir, öyle değil mi ?

Yani GÖNEN de, parti içi muhalefete destek veren parti yönetim kurulu üyeleri ve delegeler, vay sen misin parti içinde muhalefet eden denilerek...İNTİKAMa kurban olmuşlar !

Bandırma’da da, İsmail OK a biat eder görünerek muhalif olan, birkaç il delegeleri vardı, meclis üyesi ve yönetime sızmış birkaç kişi vardı. Sanırım, sıra onlara da gelecek ve onlar da, ihraç edilecekler. Çünkü, 4 meclis üyesinden 1 i, zaten daha önceden istifa ettirilmişti. Kaldı 3... Burada ilginç olan şu ki ; İNTİKAMCI ve İŞGALCİ zihniyet, işbu meclis üyelerini Bandırma’da siyaseten kimse tanımazken, onları getirip, salt İSMAİL OK’a biat duygularına güvenip, onları meclis üyesi yapmadı mı ? Şimdi atın 2 sini daha da, 1 tane numünelik kalsın mecliste ! Partinin 2 senelik geçmişinde, partiden ve yönetimlerden uzaklaştırılan, atılan, itilen kişileri hepimiz biliyoruz nasılsa ! Gönen gibi, sizde kendinize yakışanı yapın !

SUSURLUK BELEDİYE BAŞKANI NURETTİN GÜNEY

Yeni aldığım bir bilgiye göre de ; Susurluk İYİ Parti yöneticileri basına demeç verirken kendi isimlerini “ biz ÜST KURUL DELEGESİ “ olduk diye yazdırırken, Balıkesir de tek İYİ PARTİ Belediyesi’nin Başkanı olan Nurettin GÜNEY’in adını gizlerlerken, belli ettikleri İNTİKAMCI tutumlar depreşmiş, dün de yeni seçilen İYİ PARTİ İL BAŞKANI Özlem URAL ve ekibi Susurluk a kadar gelmişken, sadece parti binasına gitmişler ve kendi Belediyelerine gitmemişler...ilginç değil mi ? Kendi Belediye Başkanlarını, ziyaret bile etmemişler ki... umarım ki bu bilgi doğru değildir. Doğru ise ; bu olaylar izahtan vareste! İNTİKAM kokuyor ! İYİ PARTİ de, Balıkesir/Susurluk...intihar ediyor demektir !

Tüm bunlar bile ; benim BALIKESİR İYİ PARTİ TEŞKİLATI komple lağv edilmeli, İntikam Tugayları (İsmail OK un getirdikleri...) partiden uzaklaştırılmalı ve fesihten sonra, oy veren vereceklerle birlikte, parti bütün halka ait olmak üzere, İyi Parti Balıkesir ve ilçelerinde, yeniden yapılanmalıdır tezimi doğruluyor maalesef.

CHP de İNTİKAM TUGAYLARI İLE GÖREVLERİNİ İYİ YAPIYOR !

KAZ Dağlarından sonra, karşısındaki MADRA Dağlarında siyanürle altın aramaya AKP Hükümetinin izin ve ruhsat verdiği şirketlerle ilgili, Balıkesir B.Ş. Belediye Meclisinin yaptığı bir inceleme raporu ve o rapor ile SİYANÜR ŞİRKETİNİN AKLANMASI olayı vardı ki, o meclis toplantısına katılan biri olarak, o olayı da yazmıştım. O olayda, Meral AKŞENER Kaz Dağlarına kadar gelip, köylülerle siyanüre karşı eylem yapmışken, bütün İYİ Parti üyeleri (Genel Başkanlarını refüze ederek) o komisyon raporunu onaylamış, CHP li meclis üyeleri de, AKP+MHP ile birleşip onaylamışlardı...Sadece 2 CHP li Belediye Meclis üyesi HAYIR oyu vermişlerdi ! HAYIR OYU veren CHP li B.Ş Meclis üyesi Mimar Cengiz DİKİCİ nin de, şimdi CHP den İHRAÇ edildiğini öğrendim de...vay beee dedim !

CHP de, İYİ Partiden aşağı kalmıyor Balıkesirde...CHP İNTİKAM TUGAYLARI işbaşında ve emperyal vahşi kapitalistlere teslim olmuşlar. Halkından uzaklaşmış bir tavır içinde, KOMİSYON RAPORUNDA çatlak yapan üyelerini de, onlar atıyor ! Ayrıca ; CHP, Akçay eski CHP İlçe/Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu'nu da kesin ihraç istemiyle disipline sevk etmişler ki, sırada kimler var bilemem !

İHRAÇ edilen CENGİZ DİKİCİ’nin basın açıklamasını aynen koyuyorum !

“ HAKKIMDA VERİLMİŞ OLAN “KESİN İHRAÇ” KARARI İLE İLGİLİ OLARAK AŞAĞIDAKİ PAYLAŞIMIM DA BELİRTTİĞİM GİBİ YASAL HAKKIM OLAN İTİRAZIM ÇERÇEVESİNDE TÜM YASAL HAKLARIMIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIMI SÜRECE DAİR BİLGİLENDİRMELERİ SİZ DEĞERLİ DOSTLARIM İLE PAYLAŞACAĞIMI BİLGİLERİNİZE SUNARIM.

Değerli Dostlar.
Bugünlerden yaklaşık bir yıl öncesinde 08 Ağustos 2019 tarihinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Başkanlığı’na CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Grubu olarak verdiğimiz; “Ülkemizin son günlerde en önemli gündemlerinden olan Balıkesir’ide çok yakından ilgilendiren Kazdağları Kirazlı bölgesinde ve Madra dağlarında siyanürle altın madeni çıkarılmasına yönelik çalışmaların “çevre tahribatının ve olası insan sağlığına etkilerinin araştırılması” için ilgili komisyonlara görev verilmesi“ şeklindeki benim de imzam olan önergemiz Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisince Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilmiş ve ilgili komisyonun 07 Kasım 2019 tarihli raporu 19 Kasım 2019 tarihli Belediye Meclis toplantısı gündeminde görüşülmüştür.

Söz konusu komisyon raporunun uygun bulunduğuna oy çokluğu (ben dâhil 3 CHP Belediye Meclis Üyesinin ret oyu) ile karar verilmiş olmasına rağmen; Çevre Örgütlerince yapılan basın açıklamasında söz konusu raporun Meclisten oy birliği ile geçtiğine dair bilgi paylaşılmış ve çevre örgütlerinde görev yapan arkadaşlarımın/dostlarımın şahsıma yönelik sitemleri üzerine söz konusu komisyon raporuna neden ret verdiğime dair açıklamamı kendileri ile özelden mesaj ile paylaştığım;

“Asıl sorunun; çevreyi, doğayı ve insan yaşamını dikkate almayan yürürlükteki mevzuat hükümlerinden kaynaklandığına vurgu yapılmadığı ve verilen önergenin özü olan “oluşmuş olan çevre tahribatı ile olası insan sağlığına etkilerine yönelik tek bir değerlendirmede bulunulmadığı için Çevre ve Sağlık Komisyon Raporuna Meclis oylamasında RET oyu kullandım” şeklindeki bilgilendirme notumun;

Çevreci dostlarımın/arkadaşlarımın 13 Mayıs 2020 tarihinde kişisel sosyal medya hesaplarında paylaşmış olmalarını “Basın Açıklaması” olarak değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanlığının talebi doğrultusunda parti tüzüğü/yönetmeliklerimize aykırı bir durumda disipline sevk edildiğim Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Disiplin Kurulunca senaryoları karışan, gerekçesi olmayan bir karara oy çokluğu ile imza atarak Partiden KESİN İHRAÇ ‘ıma karar verilmiş ve karar 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü tebliğ edilmiştir.

Kesinlikle parti disiplin suçu olmayan bu durum ile ilgili hakkımda ileri sürülen ve somut belgelere dayandırılamayan bu karar nedeniyle, iç hukuk yollarını tüketmek ve hakkım olan İtiraz mekanizmasını işletmek adına objektif bir karar vereceğine güvendiğim Yüksek Disiplin Kurulu ‘na itiraz başvurusunda bulunacağımı ve tüm yasal haklarımın sonuna kadar takipçisi olacağımı sürece dair bilgilendirmeleri siz değerli dostlarım ile paylaşacağımı bilgilerinize sunarım. Esen Kalın.

Ayrıca disiplin konusu ile ilgili sözlü tanıklığınızın İl Disiplin Kurulu’nca ret edilmesi üzerine yazılı tanık ifadesinde bulunan siz değerli dostlarıma ve 06 Ağustos 2020 tarihinde ki sözlü savunmam sırasında beni yalnız bırakmayan CHP Karesi İlçe Örgütümüze CHP Karesi Belediye Meclis Üyelerimize, TMMOB bileşeni Meslek Odalarına ve partili yoldaşlarıma teşekkür ederim.” TAKDİRİ önce CHP lilerin ve kamuoyunun !

BALIKESİR de AKP ve AKP B.Ş. Belediyesinin en rahat çalışma dönemi bu dönem olacak. Çünkü, pekçok yerde ve konuda AKP ile CHP nin ortaklıkları o kadar çok ki...Ve İYİ Parti de bu kervanın içinde...AKP+MHP+DP zaten B.Ş Meclisinde blok olarak oturuyor. Bu görünenin üzdüğü tek kesim var, o da SEÇMEN MİLLETİ ! Çünkü, seçmen milleti kendisini istikbalini tehlikeye atarak rengini belli etti ve partilerine oy verdi vermesine de, DP ye verilen oylar AKP ye gitti, MHP ye verilen oylar da AKP ye gitti. İNTİKAM TUGAYLARI DA gerek İYİ Partide, gerekse CHP içinde AKP ne karşı vefa göstererek, AKP desteklerini heryerde gösteriyorlar...Bu tablodan sonra aklıma gelen ne biliyor musunuz ? Tamam, devrim yaparsınız da, karşı devrimi de... unutmayın. Veya ; Gizli oynaştan, eşgare doğum olur! Bilirsiniz! Kriptoluğunuz, yarın sizi kurtarmaz arkadaş !

28/08/2020 NOGAYTÜRK