Yaşar Kırbıyık Hocama Yanıt

Yaşar Kırbıyık Hocama Yanıt:
Birincisi bütün aday adayları Ankara'ya gidiyor...Buna mevcut başkanlar da dahil...
Ankara' da Parti yetkilileri ile görüşüyorlar ve görüşmek için de takla atıyorlar.

İkincisi, bu durumdan, ilgiden ve atılan taklalardan başta Genel Başkan olmak üzere, diğer yetkililer de memnun olacaklar ki, giden her adayla boy boy hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. 
Yerele dönen aday adayları da bu fotoğrafları face sayfalarında paylaşıp bir üstünlük ya da öncelik algısı yaratmaya çalışıyorlar...

Üçüncüsü, Genel Başkan ve yetkililer, yapılan üç beş dakikalık görüşmelerle aday adaylarını tanımaya çalışıyorlar. Bu kısacık görüşmelerle en doğru adayı bulacaklarına inanıyorlar...

Dördüncüsü, aday adayları kendilerini ve projelerini tanıtan dosyaları Genel Başkan ve yetkililere teslim ediyorlar. Kendilerinin en iyi aday olduğunu kanıtlamak için...Bu arada diğer aday adaylarını karalayan, kötüleyen ve küçük düşüren dosyaları da yetkililerle paylaşmayı ihmal etmiyorlar.

Beşincisi, her nedense aday adayları bu projelerinin neler olduğunu, nasıl, hangi kaynaklarla ve kimlerle yapacaklarını adaylık açıklamalarında Parti üyeleri ve kamuoyuyla paylaşmıyorlar.

Altıncısı, aday adayları ve Genel Merkez bu durumdan gayet memnunlar...

Yedincisi, Genel Merkez ve aday adayları en doğru kararı üyenin, tabanın vereceğini düşünmüyorlar.

Sekizincisi, bu yöntemin üyeyi böldüğünü kamplaştırdıgini görmüyorlar.

Dokuzuncusu, Genel Başkan ve yetkililer bu yol ve yöntemle üyeyi karar süreçlerinin dışında bırakıyorlar. Çünkü üyelerin doğru karar vereceklerine inanmıyorlar. Tabandan kopuk seçkinci bir anlayışa sahipler.

Yaşar Abi, sıraladığım bu ve benzeri nedenler yüzünden kimse sana ve üyeye gelmiyor. Aday olana kadar sana ve üyeye ihtiyaçları da yok.
Sonuncusu, bu süreçlerin içinde yer almadığım için ve de bu konuyla düşüncelerimi yazmama neden olduğun için de sana teşekkür ederim.

GÜLTEKİN MUTLU - BANDIRMA - 10-11-2018