Ak Göl..Kara Göl..Ortaya Çıkmadı,Zaten Varlar!

AK GÖL... KARA GÖL... ORTAYA ÇIKMADI ZATEN VARLAR ! 

Bugünlerde tek yaptığımız şey, fikrimiz gelince... beyin egsersizi yapmak..! 

Akgöl ; Sinop'un Ayancık ilçesinin güneyinde, 1200 metre yükseklikte bulunan bir doğa harikası ! 

Karagöl ; Toros. Niğde ilinde, Bolkar Dağları üzerinde  buzul sirk gölüİkisi de görülmeye değer! 

Türkiye ve Türk insanları, timsahın hiper enflasyonu altında, cebinden çalınanlara karşı koyamayıp, açlık ve yoksulluk sarmalında çırpınırken...Türk Sistemi diye uydurulan bir tek adam ve saray rejiminde,  ‘verin yetkiyi görün sorunlar nasıl çözülüyormuş’ un hüsranını ve aldatılmışlığını yaşarken, bir siyasi strateji uzmanı çıktı ortaya ve gerek MANSUR YAVAŞ ın aday yapılmasını dayatarak gündem oldu, gerekse de ; Suriyeliler ve Afgan sığınmacılar ile ilgili, geri gönderilmeleri gerekir i ortaya atarak, tekrar gündem oldu.  Bir Prof Mv.  Türkiye şimdi, Ümit ÖZDAĞ gerçeğini ve gündemini yaşıyor.  

Öyle ki ; sayın İçişleri Bakanını hedef alarak, o günlerde gündem yaratan, AKP li ama Cumhuriyetçilerin kanlarını içeceğiz diyerek, tek başına yaptığı mitinglerde korku yaratan Sedat PEKER e İçişleri Bakanlığınca verilmeyen cevaplar... izlediğim kadarı ile, Suriyeliler ve sayıları 10 milyonu bulan sığınmacılarla ilgili, Türkiye’nin AB tarafından bir göçmen deposu yapıldığını ve nüfus demografisinin kasıtla bozulduğunu öne süren Ümit ÖZDAĞ tarafından, direkt İçişleri Bakanı, direkt Cumhur İttifakı hedef alınmadığı halde, sayın İçişleri Bakanının bir TV programında ağır nitelendirmelerine muhatap olan ÜMİT ÖZDAĞ, ön alarak...tek başına tekrar gündemi belirledi ve İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ önüne gitmek için verdiği karar ve gitmesi ile, sadece Bakanlığı değil, Türkiye yi de alarma geçirdi. Kim bu ? Türkçü yapısıyla bilinen, MHP-İYİ Parti kökenli, ZAFER Partisinin Genel Başkanı, Prof. Ümit ÖZDAĞ ! 

Yani neymiş ? Türkiye de, ÇEYREK ASIRDIR tek başına gündem belirleyen, Kasımpaşa delikanlısı rolündeki R.Tayyip ERDOĞAN dan sonra, şimdi ikinci bir delikanlı adam çıkmış ! AK GÖL ü, KARA GÖL ü, Türkiye nin zenginliklerini ve neler kaybedebileceklerini, görelim diyor ! Adeta, gel Sinop a gidelim, adeta... gel Niğde ye gidelim diyor.! Türkiye siyasetinde, liderlik=delikanlılık imiş ve racon ile oluyormuş ki... delikanlılık ERKEKSEN ! denilerek, maalesef yeniden ateşte ! 

Bu arada ; ÜMİT ÖZDAĞ’ın Zafer Partisi... Balıkesir’de Suat AYDIN ın başkanlığında, Bandırmada da Murat BURCU Başkanlığında, kuruldu bile... İlgi var mı ? Var ve daha da artacak bir şekilde... 

TÜRKİYE DE ‘TEK ADAM’ TARTIŞMALARI DEĞİL, ‘İKİ ADAM’ TARTIŞMALARI YAPILMALI !  

Türkiye, çok partili parlamenter sistemden çıkalı ve tek adam yönetimine gireli, çok oldu biliyorsunuz ! Peki, TEK ADAM a karşı partiler, parti ittifakları mı başarılı olacak ? Bence HAYIR !  

TEK ADAM Rejimlerini, yine başka bir TEK ADAM çıkar ve değiştirir. Ekrem İMAMOĞLU’nun KARADENİZ çıkartması da, bunun işaret fişeğidir. Adeta, (6) partili Millet İttifakına demiştir ki; “Cumhurbaşkanı Adayı, beni yapacaksınız arkadaş ! Şimdiki İKİNCİ ADAM benim, benim karşıma çıkacak diğer ikinci adam da, hazır olsun !” Kaleyi içten fethetmek için de ( bence yanlış), AKP deki geçmişleri bilinen, BACIMIZIN ÜZERİNE İŞEDİLER! Videosunu ben seyrettim diyen KABATAŞ MÜFTERİSİ ve AKP ile R.Tayyip Erdoğan aşığı Nagehan ALÇI’yı, baş tacı yapmış ve bu İKİNCİ ADAM ÇIKIŞINI, kendi kendini sabote ederek, kendi ayaklarına sıkarak, batırmıştır. E.İMAMOĞLU’na geçmiş olsun, danışmanlarını değiştirsin ! 

İKİ ADAM... 

İki adam deyince, iki parti, iki ittifak desenizde, İKİNCİ ADAM KİM? Sorusu ilk sorunuz olacaktır. Öyle ya, şimdiki sayın C.B R.Tayyip ERDOĞAN tek adam ise, karşısındaki İKİNCİ ADAM kim ? 

Partiler bahane, ama LİDERLİK şahane bir şeydir arkadaş. Mevcut seçim kanunlarına göre %51 alacak bir parti olmadığına göre, önemli olan % 51 i alacak LİDERDİR. Partiler, şimdilik hedefe koşumları takılmış, son koşusunu yapacak YILKI atları gibidir. LİDERLER ise, çoğunluğun takdirine mazhar olmak isteyen yarışmacılar gibidir. Mevcut CB, bu mazhariyeti almıştır. Sayın Meral AKŞENER’de DELİKANLI KADIN çıkışlarıyla ABLA dolünü üstlenmiştir. İkinci adam olmak isteyen Kemal KILIÇDAROĞLU da, Adalet Yürüyüşü ile başaramadığını, Elektrik zamlarını bir hafta karanlıkta oturarak protesto ederek, liderlikteki ikinci şansını denemiştir.  

Alternatif ikinci adam, kazanınca da tek adam olmak isteyecek diğerleri kimlerdir ? K. KILIÇDAROĞLU mu? M.AKŞENER mi ? Ali BABACAN veya Ahmet DAVUTOĞLU mu ? Ekrem İMAMOĞLU mu? Mansur YAVAŞ mı ? Yoksa Süleyman SOYLU mu ? V.d...

Devlet BAHÇELİ yi, İKİNCİ ADAMLIK ta hiç düşünmeyin, o artık emekliye ayrılmış yılkı atı gibidir ve daha önceden yaşandığı gibi, ne Başbakan olmayı istemiştir, ne de Cumhurbaşkanı olmayı istemektedir.  Bu isimleri çoğaltabilirsiniz tabi. 

Demek istiyorum ki ;  Türkiye siyasetinde siyasi partiler, artık yazıhane olmaktan öteye gidemezler. Artık lazım olan, TEK ADAMA karşı... bir İKİNCİ ADAM dır. Mevcuttan kurtulmak isteyen herkesin, geçmiş ideolojilerini, geçmiş parti taassublarını, bir kenara bırakarak bir kurtarıcı da odaklanması gerekmektedir. Bu düşüncede olduğumdan olacak, önümüzdeki (eğer olursa, eğer olağanüstü hal ilan edilmezse) erken veya zamanındaki seçimde, TEK ADAMI değiştirecekseler, yine bir alternatif TEK ADAMLA, tek kişiyle seçime gitmeleri gerekliliğidir. Sakın kimse, çoklu gireriz, kimse %51 i alamaz ve ikinci tur olur, ikinci turda da sadece iki kişiyi çarpıştırırız falan diye de, düşünmesin !

Altılı Millet İttifakı, 4 lü Cumhur İttifakı, 3. yoldaki HDP ve sosyalist partiler ittifakı veya AKP den çıktılar, AKP lilerin oylarını alırlar diyerek TRUVA ATLARINDAN oluşacak 4. İttifak ile seçimlere girip, başarılı olmayı, hayal falan etmesin.  

ÜMİT ÖZDAĞ da sanırım benimle aynı görüşte olmalı ki, göçmen politikasındaki yanlışlığı kabartarak AKP ve (4) lü ittifakı vurmuş, SARI MUHALEFET diyerek te, (6) lı Millet İttifakını vurmaktadır. Yani artık seçim sattı maline girilmiştir ve tek adam öncelikle, tepki topladığını sandığı kaçak ilticacıları, sığınmacı göçmenleri gönderiyor gibi yapacaktır. Eli de buna mecburdur.  

Çünkü ; Evinizde 10 dilim ekmek var. Bir dilimine kıyıp, eve misafir aldınız. Ama o misafir sizin uykunuz gelince gitmedi ve sizde kalıp, üremeye devam etti ve akrabalarını da çağırdı... Dilimleriniz 9-8-7 derken, habire düşecek ve siz aç kalacaksınız. Bunun sonu kavga olacak arkadaş, bunun sonu kaos olacak, bunun sonu... belki de iç savaş olacak değil mi ? AB, Türkiye’yi niçin GÖÇMEN DEPOSU yapmış olsun ki ? ÜMİT ÖZDAĞ bunu öngörerek, onyıllardır bu konuda kitaplar yazmış, konferanslar vermiş ve en sonunda da, kendini TÜRK MİLLETİNİN VEKİLİ ilan ederek, yaşadığımız sefaletin bugüne kadar 50 milyar dolar harcanan Suriyeli ve Afgan göçmenler olduğunu öne sürerek, hem demografik, hem ekonomik kurtuluşun anahtarı olarak, 8-10 milyon göçmenin... ülkelerine geri gönderilmesi konusunu GÜNDEM yapmıştır. Bedelini de, CUMHUR İTTİFAKINDAN ağır hakaretler, o’nun deyimiyle küfür işiterek ödemiştir.  Bunu yaparken de, aslında İKİNCİ ADAM olduğunu da, dolaylı olarak göstermiştir. 

Haaa, sertleşen ve tehlikeli hal almaya başlayan işbu süreç te, Daha çok raconlar kesilecektir. AK GÖL, KARA GÖL de ortaya çıkacak ve o göllere neden AK, neden KARA denildiği de gündeme gelecektir. Yok olmaya yüz tutan Manyas KUŞ GÖLÜ’nün de, bir gün gündem olması dileğiyle, (2) adamlı siyaset arenasında, görüşelim diyorum.

 TTK 07/05/2022  RAMAZAN NARİN /NOGAYTÜRK