AKP İlçe Başkanı Gazetemizi Ziyaret Etti

AKP  İLÇE  BAŞKANI  GAZETEMİZİ  ZİYARET ETTİ  ! 

Ziyaretten notları, gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Leventoğlu, mülakattan sonra yazdı.  

https://www.gercekbandirma.com/ak-parti-bandirma-ilce-baskani-mehmet-dog...
Bandırma Gerçek Gazetesi | AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan "Her Şey Bandırma İçin"
Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, pandemi süresince öncelikle halkımızı salgından kaynaklanan sıkıntıları gidermeye odaklandıklarını, bununla birlikte söz verdiğimiz ve halen yapımı sürdürülen projelerin gerçekleştirilmesini de sıkıca takip ediyor ve gereken adımları attklarını belirtti. Gazetemize yaptığı ziyarette Bandırma'nın gündeminde olan ...
www.gercekbandirma.com

Ziyaretten, benim haberim yoktu, olması da gerekmiyordu. Ama çağrılsaydım... giderdim ve birkaç soru da, ben sorardım Başkana... Mehmet Leventoğlu’nun haber yazısından, Cumhurbaşkanı Hükümet temsilcisi, Cumhurbaşkanımız partisi ilçe başkanının icraatları hakkında, söylediklerini öğrendim ve fikrim geldi... ! 

AKP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan özetle ;  "Her Şey Bandırma İçin"   “ Özellikle bu dönemde, Bandırma'nın geleceğine imza atacak projeler GERÇEKLEŞTİRİLİYOR !” Demiş. Altını da, çizerek demiş ! 

Çizmesi iyi olmuş, çünkü ben de, notlarıma aldım ve altını çizdim ve yarın neden yapmadınız arkadaş... diyebilirim, öyle değil mi ?   

TEMATİK PARK Pojeniz vardı sayın başkan, mesela TEMATİK PARK... Siz hatırlamazsınız da, İl-İlçe Başkanlarınız, Belediye Başkanlarınız, Milletvekilleriniz o eski askeri bölgede amma da şaşaalı yemekli bir  ve tanıtım yapmıştınız değil mi ? Projeyi çizen mimarlara ödenen milyonlar ve yemekler çöpe gitti şimdi ! Neyse, zenginiz biz... 

Hatırladım; bir de Bandırma  Ticaret Odası Salonunda, toplanıp onlarca proje sunmuştunuz bize, Kapıdağ'a görkemli TOKİ konutları falan yapıyorduk, deniz manzaralı... ama siz getirip RES leri yaptınız şimdi ve maden arama ruhsatı verdiklerinizle, KAPIDAĞ ı yok ettiriyorsunuz !  Kaç bin ağaç kesildi ? Yine şaşaalı ve havalı idi o toplantınız da...İkisini de gayri ciddi bulup, o tarihlerde Bandırma da bu garipliği eleştiren, TEK GAZETECİ ve KÖŞE YAZARI bendim ya, o yüzden bu ziyaretiniz, benim de ilgimi çekti ne yalan...! Gene mi, aldatılıyoruz dedim vallahi ! Kusura bakma başkan ! 

AKP İCRAATLERİ ; Sayın Başkan ; (1) yılı geçen covit-19 Salgınını bahane ederek... Halkımızın, salgından kaynaklanan sıkıntılarını gidermeye odaklandıklarını...söylemişsiniz ! Söylemişsiniz de, ben hükümetin tedbirlerini görüyorum da.., AKP İlçe Başkanlığı teşkilatının, "PANDEMİ" ile ilgili, Bandırma ve Bandırma halkına özel bir çalışmasını, ne yalan hiç görmedim veya denk de gelmedim. Yani ; CORONADAN hastanede  yatanlara mı, ölenlere mi bişey yaptı bu teşkilatınız ? Yoksa, tedbirden etkilenip, eğitimi bozulan öğrencilere mi bişey yaptı ? Yoksa, dükkanları kapanan ve batma noktasına gelen esnafa mı yardım etti yoksa işsiz kalan vatandaşların, elinden mi tuttu ? Bilmiyorum. Bilen-gören varsa söylesin ! 

Zordur, İKTİDAR Partisinin il veya ilçe başkanı olmak... Çünkü, ilçe teşkilatı olarak merkezi hükümetin, bütün Bandırma yatırımları, icraatları hakkında, halkımız ve kamuoyu nezdinde farkındalık yaratmanız gerekir. 19 yıllık AKP Hükümetleri ve en son da, Cumhurbaşkanının hükümetinin icraatleri...Sahi, Bandırma ya ne/ler olmuştur ?  Gerçekten bilmek isteriz.  

AKP İlçe başkanı diyor ki ; Bandırma'da salgın nedeniyle, mağdur olan vatandaşlarımıza  gıda olsun ihtiyaçlarını tedarik ederken bile, öncelikle yerel esnafımızı düşünüyoruz. Bilmece gibi karanlık konuşmuş Başkanımız. Bandırmalılara, Cumhurbaşkanımız Hükümetince  gıda yardımı yapılıyor, biz de o gıdaların, Bandırma Esnafından alınmasını sağlıyoruz falan deseydi, daha şeffaf ve anlaşılır olurdu. Ama, iktidarınız zenginlerinden garip guraba için aldığınız paralar var ve adalet için zenginin malını fakire falan dağıtıyorsanız, lütfen haberimiz olsun !  

AKP İlçe başkanı diyor ki ;  Yüksek Gerilim ve Güç Laboratuarı (?) mesela çok önemli bu konuda süreçte aksama yok... Demiş. Bu labaratuvar nedir, ne değildir ve neyin ihtiyacıdır, halkı ilgilendiren çekici yönü var mıdır..ne kadar önemlidir ben bilmiyorum. Bildiğim, sadece 1/100.000 Plan ölçeğinde kurulacak AĞIR METAL-ATIK KİMYA OSB çerçevesinde  böyle bir tesisin adr geçmişti, o kadar.  

Labaratuvardan önce, Bandırmalıları yakından ilgilendiren, kanserojen ve kovulan bir sanayiinin Bandırma’ya getireceği olumsuzluklara karşı, ne tedbirler aldıklarını açıklasaydı keşke. Veya, CHP li Belediye Başkanı ile, işbu OSB Patronları ile ilgili yaptıkları, içeriklerini bilmediğimiz toplantıları açıklasaydı da, 10 yıl sonra nüfusu 500.000 olacak Bandırma nın tahayyülünü, onlar kadar biz de kurabilseydik. Hayallerinizi bizle paylaşın başkan ! 

Hatta, tahayyül ediyorum da...SU SU SU ! Yanlışsam sayın AKP İlçe başkanı... tekzibe gerek yok, düzeltme beyanı gönder, burda, onu da yayınlarım. Sayın Başkan...Bandırma ya TOPHİSAR Suyu yetmedi, çünkü gelinceye kadar o tarafa kurulan bazı sanayii tesisleri, YERALTINDAN o suyu azalttı ve biz de Gönen Yenice Barajından su almaya yöneldik ve Türkiye’nin en pahalı su bedelini 20 yıldır ödüyoruz. Onu da geçtim, arkadaş 40-48 milyon metrekareye kurulacak, ağır metal-ana metal, atık kimya, yüksek teknoloji v.s bi ton isim taktığınız bir Sanayii kuracaksınız bölgemize...Sanayiinin getirdiklerini götüreceklerini tartışmayacağım da, minik bir hususu sormadan edemeyeceğim, sayın Cumhurbaşkan hükümetinin Bandırma temsilcisine... 

Sayın Başkan, Bandırma’nın su aldığı Gönen göletinin seviyesi şimdiden %30 a düştü... Bugün BAGFAŞ, çevremizdeki yer altı sularını tüketti ve taaa Manyas Kuşgölünden su alıyor, biliyor musunuz ? Yarın, o 48 milyon metrekareye kurulacak yüzlerce tesis, bizim de su aldığımız Gönen Yenice göletini, öncelikle kullanacak ! Bunu biliyor musunuz ? Peki o sanayii kurulunca Bandırma SU yunu nerden alacak ? Bunu biliyor musunuz ? Bir plan ve projeniz var mı mesela ? Kapıdağ'dan SU getirme projesini neden oluşturmuyorsunuz ? Yoksa orayı da RES lere HES lere ve Siyanürlü altın arayıcı firmalara mı terk ettiniz ?   

Nasılsa ve gördüğümüz kadarıyla, CHP li Belediye ve Başkanıyla çok güzel ve uyumlu bir çalışma götürüyorsunuz...1/100 bin ve 1/50.000 planlar ölçeğinde, ortak hareket ediyorsunuz ve izlediğim hiçbir Belediye Meclisinde, CHP ye muhalif bir AKP li, görmedim, Bandırma basınında da, AKP nin CHP li Belediye ye karşı çıktığı, bir demecine rastlamadım... Maşallah kardeş kardeş götürüyorsunuz...!

Bardırmayı, AKP - CHP birlikte yönetiyorlar desek, ha vallahi, ha billahi yalan olmaz! 

Bütün bunları biliyormusunuz ? Biliyorsanız, rica etsek de bizimle paylaşsanız diyorum .... SUSUZ BANDIRMA size ne ifade ediyor ?  SU SU SU sayın başkan, susatmayın bizi ! 

AKP İlçe başkanı diyor ki ; Paşakent Kültür Merkezi'nde çalışmalara ara verilmedi  pandemiden kaynaklanan bir bekleme  var gecikme olmayacak vaktinde (vakit ne zaman ?) bitecek" Daha 3 tane daha kültür merkezi lazım, yer arıyoruz falan da demişsiniz de, umarım gelecek 20 senelik veya 2053 yılına kadar, o sayıya ulaşırsınız...2071 de olabilir, bizim için mahsuru yok ! 

AKP İlçe başkanı diyor ki ;  Eti Maden  Bor Karbür Tesisi...Bu tesisi hükümetiniz ve ETİ BOR un bağlı olduğu bakanlık yürütüyor da, siz arada gözlemlersiniz artık.. 

AKP İlçe başkanı diyor ki ;  Hava Üssü Dal - Çık geçişi ve kavşağı bitti bu aşamada çevre ve peysaj düzenlemeleri  ile dört dörtlük olacak, bu tarafta  AVM Kavşağında viyadüklü geçiş inşaatı devam ediyor...İyi güzel de o dedikleriniz zaten 15 yıldır devam eden projelerdi, sizin başkanlığınız dönemi ile veya AKP İlçe Teşkilatı ile fazla bir ilgisi yok, öyle değil mi ? 

AKP İlçe başkanı diyor ki ; Bandırma'nın uzun yıllar kronik sorunu olan çöplüğün rehabilite edildiğini yeşillendirilme aşamasına geldi. Bu da 20 senedir sorundu, ağaç ekim dönemi size denk geldiyse, siz sizden önceki dönemlere teşekkür edin, bizim çöplüğümüzü güzelleştirdiniz diye.  

AKP İlçe başkanı diyor ki ; Üniversitemize bağlı Tıp Fakültesi'nin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Bu çalışmayı da bizzat Üniversite Rektörü ve Sağlık – Eğitim Bakanlığı yürütüyor...Çıkmayan bir ödenek vardı da, siz mi gidip Ankara’dan çıkarttınız, bilmiyorum. Ama varsa öyle birşey, ben burdan teşekkür ederim de, şu TIP FAKÜLTESİNİ, binasını, hastanesini ve hocalarını... bir görsek ! 

AKP İlçe başkanı diyor ki ; Kapalı Spor Salonumuzu yeniliyoruz...Yahu koskoca Cumhurbaşkanı Hükümetisiniz ve sen de onun temsilcisisin, bu tür tamir - tadilat işlerini bari, icraat olarak saymayın be başkanım. Eskiyeni kim olsa el mecbur tamir edecek. Benim babamda, 20 yıldır oturduğumuz evimizin çatısı akmaya başlayınca, onu tamir etmişti de, ben EV YAPTIM falan dememişti vallahi...Kusura bakmayın. 

AKP İlçe başkanı diyor ki ; ‘ Bandırma'nın geleceğine imza atacak projeler GERÇEKLEŞTİRİLİYOR ! ‘  Bu projeleri ben burda henüz göremedim de, gösterirseniz... sevinirim ! 

Geleceğe atılan İMZA ?  JET FADIL ın İMZA sı gibi olmaz inşallah ! 

AKP İlçe başkanı diyor ki ; Diş Hastanesi'nin açılışı için, az kaldı gün sayıyoruz..Bunu daha öncede duyduk bekliyoruz.  Burada da SAĞLIKTA DEVRİM yaptık diyordunuz, Sağlık Bakanlığımızın işleri veren  bürokratları müteahitlerlede iyi anlaşıp  iyi geçiniyordur  herhalde...nasılsa gecikmenin sıkıntısı vatandaşa. Sağolun efendim ! Ama sağlıkta devrim yaptıysanız, hastanede fakir fukarayı muayene edip, arkasından bir de İCRA HACİZ göndermeyin olur mu ?  

Altını çizdiğiniz projeleriniz bunlar... Bunların içinde açlığa-sefalete ve yoksulluğa karşı bir projeniz var mı ? YOK ! Peki işsizliğe karşı bir projeniz var mı ? YOK ! Ya, BANDIRMA lılara rahat nefes aldıracak ve OHHH BEEE... İYİ Kİ CUMHUR BAŞKAN HÜKÜMETİMİZ VAR, İYİ Kİ ONUN BAŞKANI VAR ! dedirtecek, bir projeniz var mı ? Projeler sizi de bizi de aldatıyor da olsa, olsun, biz aldanalım be başkan... Lütfen bizi hülyalara sokun ve aldatın...vallahi birşey demeyeceğiz, billahi demeyeceğiz ! Bizi aldatmanız için, bence acil bir basın toplantısı yapıp, çağırın bizi de... yerel basında sizi yüceltelim efendim...Tanrı Bandırmayı Korusun!

26/01/2021 NOGAYTÜRK