Balıkesir Seçimleri

BALIKESİR SEÇİMLERİ

TAYYAR TOPRAK-OSMAN YURDUSEV...Basın duayenleri.

2 Arkadaşımda, düşüncelerimi doğrulayan düşüncedeler.

Şöyle ki ; Balıkesir de siyaset çok karanlık ! FETÖ nün kandili olma vasfından sıyrılamayan ve kriptolardan kendini arındıramayan Balıkesir siyaseti, ya sınıfta kalacak, ya da bombalarla halkı endişelendirecek !

CHP-İYİ Parti seçim ittifakı ve ittifak konuları, henüz mutabakata bağlanmamış olacak ki, CHP Parti Meclisinin ve CHP Genel Başkanının bizzat atadığı AHMET AKIN, halen resmiyette aday ve adaylığı geri çekilmedi ! Bu safahatta, İsmail OK ismi bile değişebilir.

Yine ittifak belirsiz ki, ilçelerin ne olacağı hiç belli değil ve ne CHP, ne İYİ Parti ilçe adaylarını, halen belirleyemiyor. İl İYİ PARTİYE verildi de, ilçelerin tamamı CHP ye mi verildi ? Belli değil.

AKP MHP ittifakı ise, muhtemelen en aza indirgenen AKP tavizleri ve 3-5 meclis üyelikleri ile netleşecek. Ama onlarda da, ADAYLAR kesin ve net değil. Yücel YILMAZ da her an değişebilir mesela. İlçe AKP adayları, halen aday adayı durumundalar ve hepsinin moralleri bozuk !

Balıkesir seçimlerinde etkin olması beklenen AKP-CHP-MHP-İYİ PARTİ... ADAYLARINI belirleyemezken, sözde İYİ Partiye katılmış DP bile, MEHMET ÇALIŞKAN ile aday çıkarmaya hazırlanıyor.

Bu karanlık neden derseniz ? Bandırma'ya kurulacak kanserojen, ama büyük ekonomi hareketi doğuracak 1/100.000 plan çerçevesinde gelecek AĞIR METAL KİMYA SANAYİİ ve en az 500 tane patron, bütün siyasilerin ağzını sulandırıyor. Bu patronlarla çalışmak için yarışılıyor aslında...Ve halkımız, bunun farkında maalesef değil.

Yani BALIKESİR, Edip UĞUR un fetöcü zanlısı olarak görevden alınmasından sonra bulandı ve bu bulanan sular, kolay kolay durulmayacak. Adaylar da seçim takviminin son gününe kadar açıklanmayacak ve seçimlerde, müthiş bir savaş yaşanacak !

Artık bu yaşanan süreçten sonra, hiç bir parti geçmiş seçimlerde aldıkları oyları, çantada keklik ve torbada görmesin, çünkü BALIKESİR Seçimlerinde strateji ve isimler konuşacak ! 22.12.2018 NOGAYTÜRK