Bandırma İyi Parti'si...

BANDIRMA İYİ PARTİ'si...ZİYAFET MASALARINDA ve SPONSOR İLİŞKİLERLE KURULAN ve ..

  
Ziyafet  masalarında, sponsor ilişkilerle, Recep MERCAN, (Basında Marmara denizinin akaryakıt baronu olduğu iddia edilen işadamı...) ve Nedim TUNA - İsmail OK - Koray AYDIN güdümünde kurdurulan Bandırma IYI Parti, kongreye gidiyor ya ; delege seçimi olmasın diye, partiye üye kaydederken 400 üyeyi geçmedilerdi.

İlk kongrelerinde, amaç Necmi SERT’in başkanlığını sağlamaktı, (AKILLI idiler yaaa !)  Yani kendilerine muhalif olabilecekleri KİŞİLERİ  kuruluşta, hatta bugüne kadar özellikle partiye üye bile yapmadılar. Partiye hasbelkader yeni bir umut ve heyecanla  gelenleride küstürdüler.

1. kongre üye sayısı ile, önümüzdeki 2. kongre üye sayısına baktığımızda, bunu zaten görüyoruz ! İYİ Partinin egemenleri ilginçtir, İYİ Parti kuruluncaya kadar MHP'liydiler ve Devlet BAHÇELİ taraftarıydılar ve orda da BAHÇELİYE karşı çıkanları MHP den ihraç etmekle meşguldüler...İşbu üye yapmama anlayışı,küçük olsun benim olsun  işgal ve bencilliğin tescili ile siyaseten sabotajdır.

Ama nasılsa... partinin üye kayıt defterlerindeki üye sayısı, 475 olmuş ! ( Partinin yönetiminde sanırım, gizli üye kaydı yapan ihanet edenler var!)  400 geçtikleri için, yasalar gereği, elleri mecbur...şimdi delege seçimlerine gidecekler!  Şimdi, delege seçimine gelecek parti üyeleri, bir yarışa falan girmeyecek, kendi kendilerini seçecekler ! Yani ; 12 Ocak’ta, Demokrasi adına göstermelik  bir uygulama ortaya çıkacak ! 475 üyenin 400 ü delege olacak ! Burda CHP nin hakkını, ihtirazi kayıt şartı ile  teslim edelim. Onlarda da benzer oyunlar olsa da, delege seçimleri için ciddi yarışan ve  görünürde olan parti üyeleri var !

Ehhh, delege seçim günlerinde 475 üyenin, eminim 80-100 tanesi, seçime bile gelmez. Herkes, zaten delege...!  O zaman, bu seçim niye ? Son iki yılda kazara yapılmış 80-100 üye mi ? ( Bu üyelerde muhtemelen, geçtiğimiz günlerde Balıkesir il'de bir rozet takma töreni yapılmıştı, Koray Aydın rozet takacaktı...Sanırım Koray AYDIN talimat vermiştir, rozet takacağım üye kaydedin biraz diye... 

Bu delege seçimlerinde kaygı, sadece il ve genel merkez delegeliği sorununu çözmek içinse... onu da il başkanı Nedim Tuna veya Milletvekili İsmail OK veya Genel Merkezden Gn. Bşk Yard. Koray AYDIN, zaten belirlemiş ve halletmiştir...Formaliteler giderilmektedir... 

Haa, Milletvekili İsmail OK için de, kulislerde söyleniyor ; sayın Meral AKŞENER, ‘benim gözüme görünmesin ! ‘  DEMİŞMİŞ. Bu yüzden de İsmail OK’u, seçim bölgesi Balıkesir’de veya partide, bugünlerde gören eden, şimdilik yok ! Yani getirdiği adamlar, partiye sokmadığı adamlar mevzuunda, sanırım o da bir muhakeme yapacaktır. Öyle ya, Balıkesir’deki 20 ilçe ve il çoktan Ankara da Meral AKŞENER e gitmiş olmalıydı arayı düzeltmek için...Ama, bugüne kadar ki safahatta gelen giden, yok diye biliyorum. 
Geriye ne kalıyor ? İYİ Parti Band. delege seçimlerinde, Demokrasi gösterisi !  
Duyurulan kongre sürecine göre, Bandırma İYİ Parti de şu anda bir başka adayın da ismi geçmiyor. Adnan TUKSAL neden sessiz bilmiyorum da, benim bildiğim Adnan, delege seçimlerine müdahil olmadan da listesini hazırlar ve İlçe Başkanlığı seçiminee girip aday olabilir...Veya, hesaplar tek liste üzerinedir ve belki yine tek listeyle seçime gideceklerdir...! 
Eğer aday olsaydı şimdiden, CHP de olduğu gibi... delegeler 475 kişi üzerinde şimdiden isim çalışmaları yapılıyor olsaydı daha demokratik olurdu, bu da yok ! Yani, hesapta ; yine kuruluştaki gibi kendileri çalıp, kendileri oynayacaklar.! Farklı ses duyulmayacak !
Sayın Meral AKŞENER’in, şahsi ve şahsen getirdiği rüzgarla, Bandırma İYİ Parti’si 17.000 oy aldı da, genel olmasa da yerelde iktidara azıcık ortak da oldular tabii. Belediye meclisine (4) üye ( H.Basri ERSAN-Aydilek GÖNENÇ-Eren ÜLKÜ-Müjdat GÜNDOĞDU), Büyükşehir meclisine de (1) üye gönderdiler az şey mi ? Bunları alırken, parti içi demokrasi hak getire idi ya...yarın genel iktidara ortak olduklarında da parti içi demokrasi hak getire mi olacak ?  
Yani, kendini ağababası sanan birileri ile, o ağababalarının emir erliğini yapanlar mı işi götürecekler ?  Dışarıdan sızmaya, katiyyen müsaade edilmeyecek yani ! Haa, kuruluşta büyük yanlıştı, ziyafet  masalarında DYP lilerle, ANAP lılarla partiyi kurarken, beraber yürüdükleri çok kişiyi de şimdilik harcamış gözüküyorlar. Onları da yanlarına sokmuyorlarmış ! Hele geçmişinde MHP'de siyasi tecrübe edinenleri de yanlarına sokmuyorlarmış ki, bazen düşünmüyor değilim ; Bandırma İYİ Parti, halen nasıl ayakta durabiliyor ? 
Bugünkü yönetim, 17.000 oyun sahibi gibi davranıyorlardır Ankara’da da, Bandırma da ben hiç birinin, şahsi veya ekip olarak biz 17.000 oy aldık diyebilecekleri ne etkinliklerini gördüm ne de söylemlerini duydum. Bandırmanın hiç bir sorununun dile getirilmesinde, çözümünde hiç birini görmedim ! Ama Allahtan, buralarda öyle büyük laflar etmiyorlar. 
Ama, genel merkezde KORAY AYDIN ın yanında ediyorlardır, veya Koray AYDIN bunları, diğer yöneticilerle görüştürürken 17.000 oy alan Bandırma yönetimi falan diye de takdim ediyor olabilir !  Oysa Bandırma da, silik ve ruhsuz bir yönetimleri var ki, İYİ Partili falanca şu diye, siyaseten, gündemlerle ilgili öne çıkan bir isim halen duymadım. Balıkesir-Bandırma Meclislerinde, söz alıp konuştuklarını veya kendilerini öne çıkaracak bir projelerini veya eylemlerini de duymadım ve görmedim..! ( Belediye Meclis toplantılarını takip ediyorum da...gurup sözcülerini kürsülerde hatta İYİ Parti Başkanını bile, oralarda görmedim hiç !)  
Parti içi demokrasi !..Hadi ordan, hadi ordan ! Partiyi kurarken nasıl kendinizi SİYASETEN TATMİN ETMİŞ İSENİZ, şimdi de... il-ilçe ve genel merkez seçimlerinde bol tatmini belki tekrar yaşarsınız ! 
Haaa Bandırma İYİ Partinin Bandırmadaki oyları mı ? 17.000... Az değil. İlk katıldığı seçimde bu oyu almış olsalar da, son yerel seçimlerde girdikleri millet ittifakı içinde, CHP ye verilen oyların içinde, bu oylarını koruyamadılar tabii. Bkz. CHP+İYİ P Bandırma toplamlarına... 

Resim: NECMİ SERT  İYİ PARTİ BANDIRMA İLÇE BAŞKANI
Eyyy 475 İYİ Parti üyesi arkadaş, zaten doğal delegesiniz, merak etmeyiniz gene delegesiniz...Delege seçimleriniz sadece yasal gereklilik olarak önünüzde...Yine, yukarıdan fısıldanan isimleri seçmek için parmak kaldıracaksanız o kadar !  Bence bu delege seçimlerine de katılmayın da, bırakın kurulduğu günkü gibi gitsin işler. Nasılsa, liderinizin rüzgarıyla gidiyorsunuz, ilçe, il başkanlarının, kurultay delegelerinizin kim olduğu, siz için önemli değil !  Artık İsmail OK’ta yok nasılsa, onu milletvekili yapalım falan da demezsiniz !
 Ahhh İYİ Parti ahhh…! Kurulduğunuz günlerde, AKP nin neredeyse tek alternatifi olmuştunuz ve Türkiye genelinde, kamuoyu yoklamalarındaki oy oranınız %20 lerde 30 larda telaffuz ediliyordu ama, ittifak sayesinde baraj altı oylarınızla, meclise zor girdiniz. O günden beri bu kaybınızın muhasebesini yapmamışsanız ve aynı kafayla işgalci zihniyete halen prim verecekseniz...kusura bakmayın benim siyasi kanaatime göre asla, Cumhurbaşkanı çıkaran 1. parti olamayacaksınız....!
 Haaa, şunu diyebilirsiniz tabii: Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine girdik ve artık parlamentoda olmak önem arz etmiyor, önemli tek...CUMHURBAŞKANLIĞIDIR... O yüzden partiler fuzulidir... Buna katılırım. Ama o zaman da, sayın AKŞENER’i CUMHURBAŞKANI yapacak siyasi ortamın ve ambiansın sağlanması lazım, bunu da, elmecbur parti teşkilatları yapacak. O zaman lütfen parti teşkilatlarınızı, nihai amacınıza uygun teşkilandırınız ki, kişilerin menfaatlerinin ön plana çıktığı, halkı ve seçmeni kucaklamayan, kendini halktan soyutlamış yönetimlerden, uzak durunuz. Rakı masalarından uzak durunuz ! Sponsor anılan işadamlarının elini öpen, yönetici profillerinden uzak durunuz ! 

AKP ye gidemeyen, AKP nin kayıtsız şartsız destekçisi MHP'ye gidemeyen, CHP ye de gitmeyen, daha önceki sağ ve sol siyasetlerden kıyıda köşede kalmış olanlardan oy desteği mi almak istiyorsunuz ? O zaman, yukarıdan aşağı oluşturulan antidemokratik parti içi uygulamalardan vaz geçiniz ve lütfen parti içi demokrasinin önünü açacak, uygulamalara geçiniz. Hangi yolla mı ? Alın görevden yöneticilerinizi, atayın geçici bir yönetimi ve o yönetim sadece üye kaydı yapsın ve o üyeler de delege seçimlerini, ilçe il seçimlerini yapsınlar ve sizin, AKP-CUMHURBAŞKANI alternatif konumuzu yükseltsinler. Aksi mi ? Bandırma için diyeyim sadece...17.000 ile başlayan siyasetinizde oylarınız artmayacak ve gün be gün eriyecektir !  

26/12/2019 NOGAYTÜRK