Bandırmaspor kimin umurunda ?

 

BANDIRMASPOR KİMİN UMURUNDA ?!

Bayramda Bandırma Gerçek Gazetesinin patronu Leventoğlu aradı. Gazetenin eski bir emekçisi olarak halimi , hatırımı sorduktan sonra benim hala internet, mail teknoloji özürlü  olduğumundan şikayet ederek  , ‘’ Nasıl bir adamsın sen, gerçek dünyadan kopmaya hakkın yok ‘’ diye resmen fırçaladı ve telefonu kapadı. 
Tabi ki bende sevgili dostumun bu sitemlerinden sonra yaşamımı sürdürdüğüm şehirde oğlumun bilgisayarını kurcalamaya başladım derken   bir anda Bandırma Manşet gazetesi ve spor köşe yazarı olarak yıllardır özveriyle takip eden duayenlerimizden Zeyyat Saygın’ın "Bandırmasporun  50.yılı,adam gibi kutlanmalıdır, Bandırmaspor 50 yıllık kocaman bir çınardır’’ ifadelerini kullandığı yazısını gördüm ve dikkatlice baştan sona okudum. Çünkü bizim için konu Ban-Ban olunca akan sular duruyordu. Ben kendi adıma Zeyyat Hocayı Bandırmasporun 50. Yıl kutlamaları için yapmış olduğu , ayrıca bizleri zaman tüneline götürdüğü o duygu dolu araştırmasından dolayı kutluyorum. Zeyyat Hocama sormadan da edemiyorum. Bandırma'da , Bandırmaspor’a gönülden sahip çıkacak , nüfus kağıdında Bandırma yazan kaç kişi kaldı ötesinde gerçek anlamda  kim kaldı? Kaç iş adamı , kaç siyasetçi var ki yürekten koştursun?. Milletvekillerimizin, Belediye Başkanlarımızın , meclis üyelerimizin kaçı Bandırmalı ?
Her halde haberin vardır hocam  ,maalesef üzülerek söylüyorum ki artık Bandırmayı Bandırmalılar yönetmiyor, son yıllarda nereden geldiği belli olmayan o kadar çok ZÜBÜKZADE Bandırma'ya bulaştı ki , Bandırmaspor bunların hiçbirinin umurunda bile değil.Dertleri Bandırmanın sadece rantını yemek ve hiç bir şey vermemek. Bu ZÜBÜKZADELERİN tek derdi, günden güne büyüyen Balıkesir ekonomisine büyük katkı sağlayan , Güney Marmaranın parlayan yıldızının ballı kaymaklı rantiyesinden bir şekilde ceplerini doldurmaktır. Ama ben yine de seni Bandırmaspor için gösterdiğin bu çabandan ötürü bir kez daha kutluyorum hocam. Bu da nacizane iletim eğer okursa.

*
Gelelim uzun zamandır takip ettiğim bir diğer konuya. 
Kendileri bana çok ama çok uzak birisi olmasına  rağmen Belediye başkanı Dursun Mirza'yı da Bandırmaspor'un sahipsiz kalmaması için verdiği mücadeleden ötürü tebrik ediyorum. Ve genel kurul öncesi fısıltı çıkan Bandırmaspor satılıyor, Ban-Ban ın ismi değişiyor söylentilerinin de bir şekilde önüne geçmiş oldu.
Şimdi Sayın Mirzanın Bandırmaspor için verdiği sözlerde ne kadar samimi olduğu , bu işe hakikaten gönülden isteyerek , Bordo-Beyaz aşkıyla mı , yoksa maksat durumu idare etmek ve de siyasi geleceğini daha da güçlendirmek için mi girdiğini hep beraber bekleyip göreceğiz.

Bakalım Bandırmaspor gerçekten kimin umurunda ?

.
Serhat OZAR