Bendeniz Geldim Efendim

Hamit Naci Yağcıoğlu

Gözlerinizden öper hürmetlerimi sunarım sevgili canlarım..

Sevgili dostlarım nihayet sizlerle beraberim . Biliyorum beni çok özlediniz sizleri çok özlettim. 
Ama malumunuz uzun süredir  rahatsızlığımdan dolayı yurt dışında tedavi görmekteydim.

Allah hepimize sağlıklı ömürler versin  bilen bilir..

Basur  ne felaket bir şeydir. Çok çektim çok. Allah size çektirmesin!

***
Yokluğumda saygıdeğer büyüklerimizin sizler için verdiği yoğun mesainin ayrıntılarını iletemediğim için  sizden çok çok özür dilerim .
Sevgili  kayınvalidemde malumunuz Şansölye Helmut Şchön'un muhterem kerimeleridir gözlerinizden öper  Almanya Badenbadem eyaleti GelsenKirsşen belediye hastanesinde birlikte tedavi gördük çok severim kendisini. Malumunuz kendisi çok zengin fırsat bu fırsat bi taşla iki kuş diye değil kendisini çok sevdiğim için  beraber tedavi gördük  herşey duygusal bu zamanda.

Efendim bendeniz bu süreçte uzun süren gece nöbetlerinde özellikle tabii ki siz canlarımı sürekli izledim...Çok sayıda çakma fake hesaplarla yorumlar yaptım. Bandırmayı Göneni hatta Susurluk Karacabey hep izledim olan bitenleri kaygıyla izleyen sıkıntı çekenlere bol bol gaz verdim içlerini döktürdüm rahatlattım çokça  katkıda bulundum efendim.

***

Malumunuz ben uzun yıllar Bandırma Belediyesinde başkan danışmanı olarak  olarak görev yaptığım için varsın yalaka desinler oralarda neler döndüğünü kapalı kapılar arkasında neler neler olduğunu öğlen arası maydanozlu köfteler yendiğini çok çok iyi bildiğimden uyardım sevgili kardeşlerimi  vallahide özelden hep yazdım uyardım aman dedim soğan yemeyin kokar kokar bu nimet insanlara yakınlaşamazsınız ,üstelik basur yapar.
Ben hep cücüğünü yerdim oldu nitekim.
Aman dedim dikkatli olun indirme bindirme işleri çok hassastır maazallah en küçük dikkatsizlikte çatlar etrafa dağılır.
Dökülür saçılır.
Sanki ben hiç uyarmamışım gibi git acemilere çanta taşıttır. Ya sen görünmez adammısın sen süpermenmisin !.
Neyse efendim ben oradan yazdım bakın bir sürü bankamatikçinin kokusu çıktı bunların eline süpürgeleri verin salın Cumhuriyet meydanına üst kısma tabi altı bizim değil büyükşehirin onu da yanlış alarlar... Ortalığı süpürsünler. Herkes görsün. Ki bakın işte iftira etmeyin çalışıyorlar çalışıyorlar iftiracılar sizi deyin yani..

Çok sevdiğim büyüklerimin ellerinden öperim onlar her şeyi güzel düşünür güzel yapar.

****

Efendim her şeyin çözümü çaresi var ama saygılarımı hürmetlerimi her daim sunduğum muhterem bir beyefendi demesin mi?
 " ONU BUNU BİLMEMM. BUNLAARIN DEŞİFRESİ YAPILMALI, BU PARALAR VERENDEN VE ALANDAN FAİZİ İLE GERİ ALINMALII, VERENLERDE ALANLARDA HAPİS CEZASI İLE YARGILANMALIII. TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI O PARALARRR" BU ÜLKEDE KAÇ DÖNEM BAŞKANLIK YAPANLARDAA VAR, BİR DÖNEMDEN SONRAA SEPETLENENLERDE VAR. BEN TOLGANIN UZUN YILLAR BAŞKANLIK YAPACAĞINA İNANIYRUMMM"
Allah uzun ömür versin bu abimiz  evdeki köpekleri çok sever ama konakların bahçe köpeklerini nedense sevmez.
Böyle terslik olurmu madem enik seviyorsun o da enik bu da..

Bu nasıl ayrımcılık ayıplıyorum yapmayalım .Başkanlarda hep resim çektiriyormuş çeke çeke pilmi yetişirmiş. Ne kıskanıyorsunuz canım efendim sizde çektirin bütün başkanlar çok sever bu işleri sevmeyeni görmedim herkese gülücüklerle uğurlamak onların görevi değil mi efendim biz niye başkan seçiyoruz resim çektirmek için.

- BEN KİM OLDUKLARINI KESİN BİLSEMM. BASIN AÇIKLAMASI İLE KAMUOYUNA TEŞHİR EDERİMMM
- maaşları beşer kağıt ..Onlar kendilerini pek iyi biliyorlar Karı Koca İşe gırenler,Bir  kızı Yetmıyormus gıbı ıkıncısını de olmadı kocasını da ışe sokmaya çalışan özelcıler ar damarı çatlamışmış... Bunlar varya bunlar ne nankördür ne nankördür lütfen onlara kızmayınız sevgili okuyucularım sizleri çok seviyorum.. Hiç olurmu benim canım okuyucularım iftiraya bakın  Sanat Kafe personeli bol bir mekanmış, ama iş azlığından 60 kişi evde dizi izleyerek bekliyormuş da iş gelsin bizde atlar geliriz diyorlarmış . Pes dedim bana dedemden kalma ona da rahmetli Çörçil'in hediyesi şapkamı çıkardım efendim. İşte ne güzel çözüm.  Ne diye boş yer işgal edelim oksijeni tüketelim di mi!.. ÇÖZMÜŞLER OLAYI!..

***

İşte benim güzel yurdumun güzel insanları ne kadar anlayışlı ve vatanseverler naifler onları gözlerinden öpüyorum.
Ne demiş yüce ulu efendimiz hazretleri sanatsız kalan bir milletin ar damarı çatlamıştır demiş..

Belediyede kara delikler varmış gözükmeyen çalışanlar varmış. İftira efendim hiçböyle şey olur mu?. Denetleme dediğiniz öyle kolaymı?.Rahmetli dedem anlatırdı ona da dedesi anlatmış Sultan Reşatın mabeyincisi iken neler çekmişti neler bu iftiracılardan ..adam bi huzurlu padişahlık yapamadı..FİNCANCI KATIRLARINI NE DİYE ÜRKÜTÜRSÜNÜZ ŞİMDİ..kontrol nasıl yapılır bilmiyorlar cahillik bu.Bu konular özeldir  efendim verirsin eline dürbünü gözlerine kara gözlükleri taktırırsın , karşıdan belediyeyi gözetletirsin  onu kimse görmez değilmi sevgili canlarım sizleri çok seviyorum çok özlemişim gerçekten Allah mustahakınızı versin yine beni coşturdunuz.

 HİÇ KİMSE BU BENİM ÇOK SEVDİĞİM DOSTLAR İÇİN  KİŞİLER İÇİN ÇALDI ÇIRPTI DİYEBİLİRMİ ???

Bazı arkadaşlar görünmeden maaş alıyorlar diye yazıp duruyorlar? Yalan iftira. Baktım şimdi ben ne diyeyim bu kıskanç arkadaşa..Ama ben demedim çıktı bizim Rıfkı  feysbukta yazdı .Rıfkı biliyorsunuz yerel Penguen eşrafındandır. Birde Pelikan lar var  arkadaşlar hepsini çok seviyorum ÇOK SEVİMLİDİRLER ÇOK ! koltuğa kim gelirse gelsin hemen bahçeye dalarlar kümesi sahiplenir ,işgal ederler.
Yerel Penguenler malumunuz çok fazla canlı balığa tenezzül etmeden mütevazidir mamalarını verdin verdin Allah bereket versin derler ama Pelikanlar öyle değil ki...

Yedir, yerdir doymazlar.
Ağızlarını balık doldur kürekle doldur yok kardeşim doymak bilmezler sürekli doyuracaksın alimallah bağırıp çağırdılar mı yandın ortalık kakafoni olur. Kokar.Zordur başkanın işleri bunlara bir yol verdinmi alimallah ellerinden kurtuluş yoktur dilenciliğin sinyalciliğin her yolunu bilirler. 
 Siz hiç yerel mit diye bir şey duymadınizmi,görünmeden maaş alanlar,görünmeden hizmet edenlerdir diye yazmışlar Alah onlardan razı olsun hürmetlerimi sunuyorum kendilerine emeğe saygı . Yüce  Abdülhamit han efendimiz boşuna mı istihbarat teşkilatını kurdu bize örnek oldu Allah ondan razı olsun onun yüzü suyu hürmetine bu toprakları afgan işgalinden kurtardık değil mi efendim tARİH AFFETMEZ.
Kimse kimseye bedava maaş vermez.

Efendim bilirsiniz ben hep mazlumun  yanında oldum  ömrüm onların hakkını savunmakla geçti bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler maşallah oturacak sandalye koymaya yer olmayan  yere çok sevdiğim komşumuz Erdekten basın yayın müdürüde transfer  etmeleri gayette akılcı bir düşüncedir komşuluk  ilişkilerimize sonsuz katkı yapacaktır değil mi efendim bu kararı verenlerin hepsine saygılarımı sunuyor sevgilerimi iletiyor hürmetlerimi sunuyorum.

Diğer yandan bankamatikçilere dil uzatmayalım sizler benim canımsınız sizleri çok seviyorum  herkesin nasibi Allahtan gelir bir şekilde demekki nasipleri varmış  kem gözler bırakın kıskansın çatlasın sizde oynayın işte ne güzel ver patlasın çal oynasın ...

Sevgili okuyucularım  bundan sonra daha çok sizlerle hasbilah etme şansı bulacağım için çok sevinçliyim bana bu imkanı sağlayan her daim başımın tacı  gazetemizin patronu sevgili kel beyefendiye burada yine  hürmetlerimi sunuyorum, artık yazılara ödeme de yapıyormuş tek şartla on bin kişi okuyacakmış bu yüzden istirham ediyorum beni okuyunuz okutunuz tavsiye ediniz tekrar tekrar gözlerinizden öpüyorum göz dedim de malum katarakta var bazen klavyede büyük yerine küçüğe basıyorum sürçü lisan ettiysem biliyorum affedersiniz esenler kalınız efendim..

HALİT NACİ YAĞCIOĞLU - BANDIRMA - 10-09-2019 Başbakanlık Eski Diş İşleri Müsteşar Yardımcısı, Emekli Belediye Hukuk Müşaviri