Ben de...Öğretmen-d-i-m !

BEN DE...ÖĞRETMEN-Dİ-M !

Bugün ; bir çayocağının önünde oturan 3 öğretmen arkadaşım denk geldi.

Seslendiler, oturdum yanlarına. İkisi benim gibi emekli olmuş da, biri 38. yılında emekliyor/muş hala, bırakmamış mesleği, emekli olmamış ! Sevindim, onları görmekten.
Bandırma İmam Hatip te birlikte çalışmıştık, o arkadaşımla.

Benim soruşturmaya uğradığım bir olayı yad ettik mecburen, çünkü benim soruşturmam da, onun da ifadesi almışlar..

*
Ramazan NARİN derslerde propaganda yapıyor mu ?

DERS KİTAPLARININ DIŞINDA KİTAP KULLANIYOR MU... DİYE ?
**
Bu soruşturma, DYP-REFAH döneminde, sözde birkaç ülkücü arkadaşımın, Milli Eğitimde müdür oldukları zamana denk gelmişti. Ama soruşturulmam mevzuu, o dönem REFAH Partisinin ağır topu ve bakanı olan A.Latif ŞENER'in, Bandırmada memurluk yapan kardeşinin, kızını okutmamdan dolayı idi. Sanırım kızımız, benim derste yaptıklarımı ve söylediklerimi akşamları babasıyla paylaşıyordu ve neticede, milli eğitim müfettişleri ve idare, tepeme binmişti !  :)

**

Sonuç mu ?

Disiplin cezası veremediler ama siyaseten 5 SÜRGÜN YEDİM ! :) Birlikte çalıştığım Öğretmen arkadaşlarımın çoğunluğu, şimdi arada itiraf ediyorlar. Benim, derslerde MHP ÜLKÜCÜ Propagandadan başka birşey yapmadığımı, TÜRKÇE/EDEBİYAT dersine ait, çocuklara birşey vermediğimi falan düşünüyorlarmış...Öyle ya, öğretmenim ama... otomobilimin camında BOZKURT asılı idi !

Bu itirafı, okulunda öğretmenlik yaptığım, Cumhuriyet İlköğretim Müdürü, rahmetli İsmail Durmaz hocam da yapmıştı. Benim, formaliteden derslere girip çıktığımı düşünüyormuş !
Sınıflarda ve derslerde, propaganda yapmadığım ortaya çıkınca, çocuklara ağırlıklı TÜRK ve TÜRKÇEYE ait TÜRK DİLBİLGİSİ verdiğimi, nihayet öğrenmişler, çünkü öğrencilerimin çoğu 40 lı yaşlara geldiler, hepsi benim verdiğim DİLBİLGİSİ ve EDEBİYAT Bilgileri sayesinde, Üniversite ve diğer sınavlarda veya okudukları yüksek okullarda, bu bilgilerden ziyadesiyle faydalandıklarını söylüyorlardı...

15 yıllık öğretmenlik hayatımda, aldığım maaşı veya savunduğum dünya görüşlerimi haksız çıkaracak, tek hareketim olmadı ve ben o üç kuruşluk öğretmenlik maaşına, çalışmadım asla ! Sadece öğrenci yetiştirebilmek, onların geleceklerinde ışık olabilmek, önlerini aydınlatabilmek adına öğretmenlik yaptım...

RAMAZAN NARİN - 15-08-2017 BANDIRMA

NOGAYTÜRK