CHP, İYİ Parti, MHP, Üniversite Neden  Yok?

CHP, İYİ PARTİ, MHP, ÜNİVERSİTE YOK?

AhmetAkın, FikretSahin, SelimPanc, TolgaTosun TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin 98. yılı...

Bandırmalıların çoşkulu katılımıyla, gururla kutlandı... Her olaya, eleştirisel gözle baktığım yolunda tenkid ediliyorum da, 3-4 hususta ( Eski bir öğretmen ve bu tür törenlerde organizatörlük yapan biri olarak...) eksiklikleri dile getireceğim, elmecbur.

Getirmezsem, kendimi rahatlatamam.

Törenin başlatılmasında, Balıkesir AKP Milletvekillerinin gönderdikleri mesajlar okundu...AKP milletvekillerinin dışında başka partilerin milletvekilleri neden yoktu ?

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1141838096616222&notif_...

Tören niçin Kaymakamımızın konuşması ile başlatılmadı da, AKP Milletvekillerinin mesajları ile başlatıldı ?

Törende, ilçenin atanmış ita amiri ve TC Devletinin temsilcisi olarak sadece sayın Kaymakamımız Engin AKSAKAL konuştu da, seçilmiş Belediye Başkanımız Tolga TOSUN neden konuşmadı ?

Bandırma'da pek çok ilk ve orta öğretim okulumuz var. Şiir ve etkinlik yapan öğrenciler okullarının adıyla takdim edilirken, Şehit Mehmet GÖNENÇ Lisesinin, Şehit Süleyman Bey Ortaokulunun öğrencileri neden yoktu ?

Öğretmenler ve öğrencileri törene katıldı ise, neden katılımcı olmadılar ?

Bandırma adını taşıyan BANDIRMA 17 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, neden yoktu? Neden törenlere katkı sunmadılar ?

Sayın Kaymakamımızın günün önem ve mahiyeti hakkında yaptığı konuşmada neden BANDIRMA yoktu ? Cumhuriyetin kuruluşunda Bandırma şehitlerimiz ve Bandırma katkısı yok mu ? Bandırmalı Çanakkale şehitleri, Bandırma'nın 17 EYLÜL efsanesini yaratan Bandırmalılar, Cumhuriyete giden yolu açmak için şehit düşmediler mi ? İki cümlede, Bandırma'nın Cumhuriyet şehitleri için konuşulsaydı ve o şehitlerimiz anılsaydı keşke... Çünkü tören Türkiye' ye ait olsa da, yerel olarak Bandırma'nın töreni katılımı değil mi ?

Bu törenleri, "SAP GİBİ DİKİLMEK, İKİ SARHOŞ...v.s" diye zımnen eleştirenleri unutmadan, BAŞBUĞ ATATÜRK ün 'NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !' diyerek, şehitlerimiz ve gazilerimizin kan dökerek, can vererek bize armağan ettikleri VATAN TÜRKİYE' yi ilelebet yaşatma yeminimiz olan 29 EKİM'lerin 98.si. Bandırmalılara ve yüce Türk Milletine kutlu olsun !

29 EKİM 2021 - RAMAZAN  NARİN - NOGAYTÜRK