CHP SİNE-İ MİLLETE DÖN ! B-Planı

CHP SİNE-İ MİLLETE DÖN ! B-Planı

SİNE-İ MİLLETE DÖNÜNÜZ CHP MECLİS GRUBU ! ve muhalif MHP Vekilleri !
Namık HAVUTÇA, Mehmet TÜM, Ahmet AKIN, Muharrem İNCE başta...
Ümit ÖZDAĞ, Koray AYDIN, Sinan OGAN, Yusuf HALLAÇOĞLU, İsmail OK...
16 NİSAN, TC Devletinin oylandığı  Referandumu öyle veya böyle ‘HAYIR’ diyenler, en başta da Cumhuriyetin Kurucusu olan, HAYIR kampanyasını yürüten Cumhuriyet Halk Partisi kaybetmiştir.  HAYIR’ın kazanması için süreçte geceli gündüzlü kampanya yürüten bu vekillerimize, arkadaşlarına önce teşekkür ediyorum, gerçekten fedakarane çalıştınız...Balıkesir den Bandırma dan, Susurluk’tan, Erdek ten, İstanbul’dan, Ankara’dan... HAYIR çıkmasını sağladınız... yine teşekkür ederim, ama yaptıklarınız yetmez !
HAYIR’ın kaybetme nedeni, hukuksuzluk ta olabilir, YSK nın, dereyi geçerken at değiştirmesi de olabilir, hatta oy hırsızlıkları da olabilir. Ama ne olursa olsun, görünen odur ki ;  %51-49 Türkiye Cumhuriyeti Devleti, az farkla da olsa seçimi kaybetmiştir.
HAYIR Kampanyasını yürütenler, muhalif MHP Milletvekilleri yanında, ana muhalefet partimiz olan CHP dir madem, bu kampanyayı yürüttükten sonra (B) Planını uygulamak sorumluluğundan, CHP artık kaçamaz. Muhalif, MHP Milletvekilleri de kaçamaz...
CHP nin, muhalif MHP lilerin bir (B) Planı var mıdır yokmu dur bilemem...Ama ben NOGAYTÜRK ün (B) Planı olarak bu beklentim vardır ve beklentimi (benim gibi düşünen milyonlar vardır.) açıklıyorum arkadaş. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz..! Bu fikrimi her sahada, her zeminde açıklayacağım ve her gördüğüm CHP-muhalif MHP Milletvekillerine de, bu talebimi ileteceğim, söyleyeceğim arkadaş...
Eyyy CHP ve muhalif MHP Milletvekilleri,
Sizler de meclis tecrübenizden çok iyi biliyorsunuz ki ;  %51 de olsa, iptal edilen oyların sayısı farktan büyükte olsa, ortada bir meşruiyet vardır ve sonuca gayrimeşru diyemezsiniz. Siz de biliyorsunuz ki, yarından tezi yok mevcut Cumhurbaşkanı partisine kayıt olacak ve partili Cumhurbaşkanlığı dönemi, yarın başlayacaktır. Yine sizde çok iyi biliyorsunuz ki ;  meclisin kanun çıkarma gücü, tek başına zaten Cumhurbaşkanının (Başkanın) partisinde vardır ve şimdi Genel Menkeze bağlı MHP li vekillerde, o güce güç katmışlardır. Peki ne yapılacak ?
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, 16 Nisanda yasallaşan 18 madde ile ilgili, çıkarılması gereken en az 6.000 kanunun çıkarılmasını, AKP ye rağmen engelleyebilecek misiniz ? Yoksa ; kuzu kuzu, 18 maddenin meclisten geçirildiği gibi, uyum yasalarının çıkarılmasını seyredecek misiniz ?  Haaaa ; meclisin içinde her kanun için isterseniz kürsüden bol bol konuşun, itiraz edin, şerh koyun v.s.  Kayıtlara geçeceksiniz de, ama bu kanunları bilerek engellemediğiniz için, TARİHE DE  geçeceksiniz... biliyor musunuz ?
Çünkü, yeni Anayasa paketi ve bu pakete bağlı çıkarılacak 6.000 kanun, iyi biliyorsunuz ki ;  TC yi yok edecek, rejimimizi değiştirecek kanunlar veya o kanunların öncüleri olacaklardır... değil mi ?
Buna izin vermeyin eyyy CHP Milletvekilleri ve eyyy sayın KILIÇDAROĞLU ! Ve bağımlı-bağımsız muhalif MHP Milletvekilleri...
Ama izin vermediğinizi gösterecek tek yol, bu referandumun meşruiyetinin olmadığını gösterip, ispatlayabileceğiniz tek yol ;  yarın, ama hemen yarın... MECLİSTEN ÇEKİLME KARARI almanız olacaktır. Sine-i Millete dönme kararınız olacaktır. 
Biz sizden şimdi, başlattığınız ‘HAYIR’ Kampanyanızı perçinlemenizi ve yarından tezi yok, meclisten çekilmenizi istiyoruz arkadaş ! Bize, sinemize, halkın içine dönmenizi istiyoruz arkadaş ! Ve sizden başka, bunu talep edebileceğimiz başka bir parti de, milletvekilleri de yok! Bunu biliyorsunuz. Bu görev, milli ve tatanseverlik görevi olarak, sizindir sayın CHP Milletvekilleri, sizindir MHP Milletvekilleri !
Çünkü siz meclisten çekilirseniz, TC Düşmanları veya onu yıkmayı tasarlayanların, bütün hesaplarını bozacaksınız böylece. Ana Muhalefet Partisinin olmadığı bir meclisten, MHP ve ülkücüleri asıl temsil eden Milletvekillerinden yoksun kalan parti ve vekiller, yasa geçiremezler, geçirseler de yasalarına meşruiyet kazandıramazlar. Ayrıca, sizin çekilmenizden sonra kalanların yapabileceği tek şey olacaktır, bunu biliyor ve tahmin ediyorsunuz aslında ;  o da erken seçim kararı almak.
Velev ki TÜRKİYE, Eylül-Ekim 2017 ayına bir erken seçim kararı aldı. En azından işbu uyum yasaları da çıkarılamayacağı için, AKP-MHP nin, 2019 hesapları altüst olacaktır değil mi ? Sudan çıkmış, balığa döneceklerdir değil mi ? 
Başkanlık, başka bir bahara ertelenecektir değil mi ? Haaa ; AKP de sözde 16 Nisan zaferlerini bozanlardan intikam için, madem erken seçime gidiyoruz, işbu 18 Anayasa maddesinin gereğini, varsayalım 2017 EKİM seçiminden sonraya elmecbur bırakacaklardır. EKİM ayına kadar asla, 6.000 kanunu çıkaramayacakları için, uyum yasaları mevzuu yeni meclise geçecektir... değil mi ?
İmdiiii, Eyyy CHP ve CHP Milletvekilleri ; bakın bu halkın sandığa giden kesiminin %49 u, şu anda sizin yanınızda. 7 Hazirandan daha büyük bir hezimetle, AKP nin elindeki tek başına hükümet etme gücünü, biz erken seçimde size vereceğiz arkadaş. Buna söz bile verebilirim...Belki de %60 ile, CHP yi iktidara taşıyabileceğiz.
Evet, CHP özellikle size yalvarıyorum/uz arkadaş...Kurduğunuz, Cumhuriyet yıkılıyor. Bu yıkıma, orada maaşlarınızı alarak seyirci kalamazsınız veya ; napalım sayısal gücümüz yetmiyor diye, acziyeti bize kabullendiremezsiniz...  Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhuriyet Tarihinde, hiç bu kadar işgal edilip, acz içinde de kalmamıştır arkadaş !  
Ben, bir seçmen olarak ; emrediyorum İSTİFA EDİN, ben bir vatandaş olarak rica ediyorum MECLİSTEN ÇEKİLİN, ben bir gazeteci yazar olarak, bir baba ve bir dede olarak çocuklarım ve torunlarım adına talep ediyorum, SİNE-İ MİLLETE DÖNÜN !
Ben, 45 yıldır MHP siyasetinin içinde olan, ama son 8 yıldır muhalif hareketin içinde bulunan, ülkücü olduğum kadar komünist olmayı da (ironi de olsa gerçeklik payı vardır belki.)   göze alan ve kendisine ÜLKÜCÜ KOMÜNİST sıfatını yakıştırıp, genel seçimlerde CHP ye oy atacağımı deklare ederek, milletvekili seçilmenize katkı sunmadım mı, Bandırma Belediye Başkanlığını almanıza, katkı sunmadım mı ? Peki, 1 KASIM 2015 son seçiminde ; % 14.77 ile 14.190 oy alan MHP seçmenleri üzerinde aylardır çalışarak, bu sayının 1 kasım 2015 te 35.215 oy alan AKP oylarına eklemlenmesine engel olmak için, çaba göstermedim mi ? Bugün Bandırma da EVET oyunun adedi 35.702 de kalmışsa, bunun nedenleri ben ve benim gibi muhalif ülkücülerin de, bu sonuçlarda rolü olmadı mı ?
O zaman haydi CHP,  Sine-i Millete !... Gelin yanımıza ve ilk seçimde, nasıl iktidar olunur-u gösterelim size...%60 ile iktidar olma şansınız için çalışacağım/ız söz....

Bir tek şartım var. Yeni Anayasa paketi yürürlükte kalırsa, 2019 veya sonrasında BAŞKANLIK SEÇİMİ gündeme gelirse, bu düzenin çarkına çomak sokamamış isek, bizim Başkan adayımız sayın MERAL AKŞENER olacaktır...Biline !  Sizden de, adayımız için işbirliği ve desteği isteriz efendim.  Ekmelettin in, Mansur un CHP+MHP Adayları olarak seçime girdiği gb bir geçmişimiz... nasılsa var. 
Siz CHP nin de ;  sine-i millete dönerek, Bandırma Vapuruna binen ve kurtuluş mucizesini yaratan bir Mustafa Kemal örneğiniz ve geçmişiniz var. Bizim de ;  Başbuğ  ATATÜRK’ten sonra, Cumhuriyet Tarihinde… HATAY Eski  Cumhurbaşkanın  oğlu, o dönemde DYP Hatay Milletvekili (MHP’li ülkücü)  Murat  SÖKMENOĞLU’nun tek başına sine-i millete döndüğü, bir hatıramız var.
BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE ;  %51-49 kaybettik diye, elbetteki elimize silah alıp sokağa çıkmak ve önüne geleni vurmak, dağa çıkmak gibi illegalite düşüncemiz yoktur. Bu şeraitte ; bizzat, YIKIMI  hazırlayanların  kullandığı demokrasi ile, bizim de demokratik bir çıkış yolu bulmamız  lazımdır, ve bu yol bellidir ! SİNE-İ MİLLET !
Ben  bu yazım ve fikrimle ;  aslında CHP ve MHP muhalifi olan kişilere,  iyilik yapmak ta istiyorum. Bu gidişle, müdahil olunmazsa ve Yeni Anayasa ile Türkiye bölünür  ve  parçalanırsa, özerk devletçikler kucağımıza bırakılırsa, bugünkü  siyasi  zemini... bir daha asla göremeyeceksiniz/göremeyeceğiz ve halkın karşısına  çıktığınızda,  başta size oy veren milyonlarca seçmen ;  MECLİSTE NE  YAPTINIZ ?  NEDEN  ENGEL OLMADINIZ ? Neden 2 partili veya tek partili döneme döndürdünüz bizi diye… sizleri sigaya çekecektir. 2. partinin kürtlerin partisi olacağını, MHP gibi CHP nin silineceğini de, hesap etmeniz gerekmiyor mu ?   Ben de, bu konularda sizi sigaya çekenlerden biri olacağım ve her gördüğüm yerde  yakanıza yapışacağım belki...!  
Ve sizler,  bu hesap sorumlarımızda ; ‘ ‘ BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK,  HERGÜN DEMEÇ  VERDİK VE GÖRÜŞLERİMİZİ AÇIKLADIK, SAYISAL ÇOĞUNLUĞUMUZ  YOKTU YETEMEDİK...HALK BİZİ ANLAMADI...’  V.S. diyerek acziyetinizi belirtip, mazaret ve  savunma yapmamalısınız, yapamayacaksınız çünkü...
Çünkü ;  sizin demeç vermekten başka da,  sine-i millete bizim içimize dönerek, bize önderlik yapmak gibi...  yapabilecekleriniz vardı, ve yapmazsanız  YIKILIŞIN VEBALİ ve enkazı  altında, siz de suçlu olarak kalacaksınız. Enkazda, hepbirlikte can  çekişeceğiz ! Bunları biliyorsunuz değil mi ?  
Eyyy CHP,   Eyyy MHP Muhalif milletvekilleri,   Eyyy (kripto olarak orda burda  varsa) vatansever VEKİLLER, dönmesi gerekenler...   geç kalmadan… SİNE-İ  MİLLETE DÖNÜNÜZ..!  BAŞBUĞ ATATÜRK, TÜRK ve TÜRKİYE yerde... AYAĞA  KALDIRINIZ !  
SİZLER DE SİNE-İ MİLLETE DÖNÜNÜZ !
TBMM  de VEKİL olmak ;  PARTİ olmak, orada sayı tamamlamak, kulis yapmak,  demeç  vermek, arada kürsüye çıkıp... konuşmak değildir. T.C.Devletini  koruyup kollamakla görevli Genel Kurmay ve Kuvvet Komutanlarımız, sessiz  kalmak asker olmanız demek değildir. Türk Milleti Adına diyerek  verdiğiniz kararlarla bizi bir zamanlar idam eden yargıçlar, işte şimdi  Türk Milleti Adına karar verme zamanınız gelmiştir, veriniz !   STK lar, Barolar, Mecliste olmayan sayısız siyasi partiler, Belediye  Başkan ve meclisleri, her hafta AKSARAY da arz-ı endam yapan  Muhtarlarımız, seçilmişlerin tamamı, atanmış Müsteşarlar-Genel Müdürler,  yasama ve yürütme ve yargıda ve dahi orduda bulunan bütün  vatanseverler...sizler de SİNE-İ MİLLETE DÖNÜNÜZ ! 
Hepiniz Başbuğ ATATÜRK olunuz ! Murat  SÖKMENOĞLU olunuz !   "ANAYASANIN İLK DÖRT MADDESİNE DOKUNULURSA, TÜRK  MİLLETİ'NİN SİLAHLI DİRENİŞ HAKKI DOĞAR." fikriyatına itibar ediniz, halkın mecburiyetini önleyeniz ! Her kazılmış mezar nasıl boş kalmıyor ve kalmayacaksa, arkada bıraktığınız  sandalyeler-koltuklar ve tahtlar da, ünvanlar da boş kalmayacaktır... Bunu biliniz  lütfen !  Madem, yıkılış ve ihanet projesi olan BAŞKANLIK ANAYASASINI  engellemiyorsunuz, veya engelleyemiyorsunuz... o zaman en demokratik  hakkınızı kullanın ve çıktığınız yere geri dönün. Biliniz ki, bu necip  millet sizi oralara nasıl gönderdiyse, geriye alıp bağrına basmasını  yine bilecektir. Lütfen KORKAK, lütfen ÜRKEK olmayınız, ERKEK olunuz !  Türkiye’nin son şansı budur !  TANRI TÜRKÜ, TANRI Türkiye Cumhuriyeti Devletini KORUSUN !

 17.04.2017 NOGAYTÜRK