Delege Seçimleri ve Rezaletler

DELEGE SEÇİMİ ve REZALET
Ne diyeyim size bilmiyorum ki.
Hangi dilden anladığınızı da bilmiyorum.
O kadar çok diliniz ve yüzünüz var ki.
Daha bir ay önce 28 Mayıs’da ikinci tur seçimlerinde Tayyip Erdoğan’ı Devletin bütün olanaklarını kullandığı için suçlayanlar bugün Belediyenin bütün olanaklarını ve sahip oldukları oligarşik gücü kullanarak üyeler üzerinde baskı oluşturup delege seçimlerinin özgür bir ortamda yapılmasını engellemektedir. 
Neler yapılmıyor ki?
Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne ait araç üyeleri taşımakta. Sözde demokrat, olan “itibar suikastı yapılıyor” diye feryat eden Kent Konseyi Başkanı adete bir militan gibi sabahtan akşama parti binasının önünde nöbet tutarak üyeleri etkilemeye çalışmakta. Sahi ya Devlet Memurlarına siyaset yasağı kalktı mı? 
Daha başka neler yapılmakta. Daha önceki yazdıklarımı doğrularcasına Bandırma’nın tüccar, sanayici ve müteahhit erine sırtını yaslamış İlçe yönetimi ve Belediye Başkanı bu desteği somut olarak hissettirmekte. Bandırma Ticaret Odası Başkanı işini gücünü bırakmış Tolga Tosun’a destek için çalışmakta. Son derece normal. Daha bir ay önce Ticaret Odası'na peşkeş çekilecek arazinin bir bedeli olmalı.  

Peki ya AKP’ye oy verenleri “makarnacı” diyenlerin bugün AKP’nin yarattığı yokluk ve yoksulluktan nemalanmak için dağıttığı Eğit-Koop alışveriş çeklerine ne demeli. Bu işi organize edenlerin bir ayağı ADD’de öteki ayağı CHP’de. 
Hiç mi utanmanız kalmadı? Hiç mi özgür iradeye saygınız kalmadı? Siz nasıl sosyal demokratsınız?

Son sözlerim Bandırma CHP üyelerine;
Bugün AKP iktidarının uygulamalarından şikayet ediyorsanız aynı yöntemlere başvuranlara dersini vermeniz gerekiyor. 20 yıldır Bandırma siyasetine dizayn edenler bugün umut olabilir mi? Tekrar Belediye Başkan adayı olabilmek için yenilgiye doymayan, partiyi sağa çeken Genel Merkezin önünde yatanlar umut olabilir mi?
Dün eleştirdiğiniz “bir torba makarnaya oy verenler” bugün bir alış veriş çekine oy vermelerini içinize sindirebiliyor musunuz?
Başkan bir hafta önceki sözünü tutuyor. Tebrik etmek gerekiyor.
“Paraysa – para, tehditse tehdit.”
Ne bitmez hırsınız varmış. Ne gözü doymaz insanlarsınız böyle.
Yazık çok ama çok yazık.

25-07-2023 / CEVDET AYAN