Gereksizler Gidecek ! Bandırma Belediye Meclisi!

GEREKSİZLER GİDECEK ! BANDIRMA BELEDİYE MECLİSİ !

Devamsız ise gereksizdir.

Gerekli olan çalışandır.

Çalışan yedekler gelsin. 
Bandırma Belediye Meclisi’nin, GEREKSİZ ÜYELERİ var yaa ; 3 yılda ve 35 toplantıda;
1-    Hasan Fahri ATLI (AKP) 32 Toplantıya gelmemiş!
2-    Ramazan YAŞAR (AKP) 25 Toplantıya gelmemiş!
3-    Zeynep ÖZDEMİR (AKP) 17 Toplantıya gelmemiş!
4-    Basri Ersan KIRBAŞ (Bağımsız, AKP li sayılıyor.) 15 Toplantıya gelmemiş !
5-    Salih Soner KOÇOĞLU (AKP) 11 Toplantıya gelmemiş !
6-    Yalçın CÖMERT (CHP) 9 Toplantıya gelmemiş !
( Bandırma Meclisinin, ayda bir kere yapılan bu toplantılarına katılmayan sayın üyelerin, Balıkesir B.Ş deki Meclis toplantılarını hiç kaçırmadıklarını da düşünürseniz ! Saygısızlığı daha iyi görür ve düşürülmeleri gerektiğini daha iyi anlarsınız ! )
MART-2022 Bandırma Belediye Meclis Toplantısı önemli ! Devamsız üyeleri, daha önceki yazımda AFİŞE etmiştim. https://www.gercekbandirma.com/bandirma-belediye-meclisini-afise-ediyoru...   Bu toplantıda eğer CHP ve İYİ Partililerden bir meclis üyesi, devamsız üyelerinin üyeliğinin düşünülmesi cihetinde, bir önerge verirse... meclis görevini kartvizitine yazdırıp, meclisteki görevini savsaklayan bu üyelerin, gereksiz olup olmadıkları ile... parti ayırımı gözetilmeksizin, meclis üyeliklerinin düşürülmesi oylanacak ve gerçek vatanseverler, bu oylamada seçmen milleti tarafından görülecek !
Bu hususu dün, Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alınan CHP li Metin OK’un basın toplantısında da sormuştum. Toplantıyı provake etmeye geldiğini başka sorularıyla da tevsik eden gazeteci Engin ARICAN, Metin OK un cevap vermesine fırsat vermeden, ‘meclis üyeliklerinin düşürülmesi olayları bitti, düşüremezsiniz, bakanlık olaya el koydu !’ şeklinde olaya girdi. Girmedi de, atladı diyelim... Orada, basın toplantısını gündeminin dışına çıkararak sabote edilmesini ve ikimizin tartışmasının uzamaması için susmuştum da, burdan yazayım. 
Eyyy Engin ARICAN ; biliyorum ki sen Susurlukta meclis üyeliği düşürülen AKP' li İbrahim DÜRMÜŞ’ün defterinin dürüldüğünü, düşmesi fiilinin resmiyek kazandığını ve yerine İYİ Partili Mehmet ÇETİN’in getirildiğini ve Balıkesir B.Ş Meclisinde muhalefet sayısının 45-44 üste çıktığını görmedin veya okumadın. Belgesini sunuyorum. Üyeliği düşürülemez dediğin AKP li düştü kardeşim. Yapabileceği tek şey, İdare Mahkemesine gidip, meclis kararının iptalini isteyip, iptal ettirebilirse mahkeme kararıyla ancak geriye dönmek. (Benim naçizane hukuki kanaatim, düşen üyeleri mahkeme de geri göndermez !) 
AKP, Tek adam yönetimine ülkeyi geçirmiş olsa da, Anayasa ve yasalar hala ortada ve Türkiye Hukuk Devleti olma niteliğini henüz yitirmedi. Bunu unutmadan atla bir daha böylesi hukuki konulara ! Sen, çevreci geçinip BAGFAŞ hakkında onlarca yazı ve kitap yazıp, BAGFAŞ la daha sonra el sıkıştığın günlerine dön ve BAGFAŞ ı kollayan yazılar yaz, çocuğunu işe alan Başkanın kusursuzluğunu ve yüceliğini yaz ki...

EL SIKIŞMA RESİMLERİNİ görelim. 
Bahsettiğin ve seni AKP lilerin meclis üyeliği düşürülemez düşüncesine iten, İ.DÜRMÜŞ genelgeside denilen, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’nün, 18/02/2022 Tarihli, 71188846/2989378 Sayılı 2022/3 Genelgesi kanun değildir, meri kanunların, 5393 Sayılı Belediye Kanununun ve yürürlükteki ANAYASANIN ÜSTÜNDE (hiç) DEĞİLDİR hatta, yasalarla çelişen yönüyle iptali gereken bir genelgedir. Sen, arkalarına düştüğün AKP lilere destek olacaksan, mahkeme yollarını öğret ve yapabiliyorsan idare mahkemelerini etkilemek için... yazılar yaz ki, o üyeler geri dönebilsin ! 
TOP, Bandırma Belediye Meclisinin üyelerinde ve Başkanında. TOP, Bandırma AK-CHP-MHP-İYİ PARTİ İlçe başkanlarında... 3 MART Perşembe günü gerçekleştirilecek Meclis Toplantısı ve gündemi önemli. Maddelerin, görüşülmesi önemli. Bakalım meclis gündemi nedir ve bakacağız ! İşbu, gereksiz meclis üyelerinin durumu mecliste görüşülüp, düşürülmeleri oylanacak mı ? Ordayız yani... ba-ka-ca-ğıZ !
Eğer, DÜŞÜRÜLME önergesi gündeme sokulmazsa, eğer mecliste bu husus görüşülüp oylanmazsa ne olacak biliyor musunuz ? Bir kişinin, meclisin yasalarla belirtilen görevlerini yapmadığına dair bir ihbarda, bir suç duyurusunda bulunması halinde, İç İşleri Bakanlığı devreye girecek ve meclisin topyekün düştüğüne, feshine DANIŞTAY Kararı ile hükmedilecek ! ( O 1 kişi ben olabilirim.) Bandırma Belediye Meclisinin, topyekün düşmesi ile feshi gündeme gelecek !

Bunlar, umarım olmaz !
Meclisin feshi Madde 30- Belediye meclisi; a) Kendisine kanunla verilen görevleri süresi içinde yapmayı ihmal eder ve bu durum belediyeye ait işleri sekteye veya gecikmeye uğratırsa, b) Belediyeye verilen görevlerle ilgisi olmayan siyasî konularda karar alırsa, Đçişleri Bakanlığının bildirimi üzerine Danıştay’ın kararı ile feshedilir. Đçişleri Bakanlığı gerekli gördüğü takdirde meclisin feshine dair bildirim ile birlikte, karar verilinceye kadar meclis toplantılarının ertelenmesini de ister. Danıştay, bu hususu en geç bir ay içinde karara bağlar. Bu şekilde feshedilen meclisin yerine seçilen meclis, kalan süreyi tamamlar.
Eğer meclis, savunmalarını da aldığı (https://www.gercekbandirma.com/savunma-kutsaldirsa-savunuyorum-kendimi-h...  ) devamsız meclis üyelerinin üyeliklerinin düşürülmesi için önerge vermez ve gereksizleri savunup gündeme almazsa, intihar etmiş olacak !

Hukuk Devletini savunanların, hukuku işletmemeleri düşünülemez !
Ya gereksizler için meclis kendini feda edecek, ya da ; gereksizlerin meclis üyeliklerini düşürecek ve Bandırma için özel bir durum gündeme gelecek !  
BALIKESİR B.Ş Belediye Meclisinin ve Bandırmalıların gözü kulağı, Bandırma Meclisinde! Bandırma Belediye Meclisi, bugüne kadar ihmal ettiği görevini, partizanlık yapmadan sadece yasalara uyarak, 3 Martta yapmalıdır ve yapacaktır ! Mesele AKP lilerin meclis üyeliklerinin düşürülüp düşürülmemesi değildir. Varsa, CHP lilerinde, İYİ Partililerin de, MHP lilerin de meclis üyelikleri devamsız iseler ve çalışmıyorlarsa düşecektir, düşürülmelidir arkadaş ! Denetimi yapacaksınız !   Yani ya varsınız ! Ya da varsınız !!
MART Meclisinde (4) üyenin üyeliği düşürülürse ; (AKP Fahri Atlı, AKP Zeynep Özdemir, AKP Ramazan Yaşar ve BAĞIMSIZ Ersan Kırbaş) Bandırma Belediye Meclisindeki MHP li Harun ALGÜL, CHP li Ozan ONUR, CHP li Merve POLAT, CHP li Fatma Sibel KARABACAK... Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin 93 kişilik kadrosunda yeni üyeler olacak ve 45-44 olan muhalefetin üstünlüğü, 48-45 şeklinde, tam değişecek !

4 Bağımsız sayısı da 3 e düşecek ! 
Meclisin değişen grafiğinde ne değişecek diyenlere, böyle gelmiş-böyle gitsin, siyasetçiler birbirini korusun kollasın diyerek yamuk yapmak isteyenlere de ; İSTANBUL B.Ş Meclisine bakmalarını öneririm. AKP üstünlüğündeki meclisten, belki (15) defadır oylanmasına rağmen, TAKSİ PLAKASI izni ve yetkisi, hala Ekrem İMAMOĞLU’na verilmedi değil mi ? 
Bandırma da, MART Meclisinde düşürüleğini sandığımız üyeliklerin düşmesinin ardından... Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis’inde de dengeler, TAM değişecek Ve; buna göre de ; Bandırma’dan MHP’li Harun Algül, CHP’li Ozan Onur, CHP li Merve Polat ve CHP li Fatma Sibel Salı... Balıkesir Büyükşehir Meclisi’nin yeni üyeleri olacak.

Tarihe geçecek işbu 3 MART Perşembe akşamı Belediye Meclisine seçmen milleti başta bütün ilgilenen duyarlı sorumluları bekliyoruz !

01/03/2022  NOGAYTÜRK