Mehmet Atak ve Doğan Subaşı Fark Yarattı!

MEHMET ATAK ve DOĞAN SUBAŞI FARK YARATTI !
Mehmet ATAK... Yaklaşan genel seçimler dolayısıyle, Bandırma CHP İlçe Başkanı Dr. Selim PANÇ’ın milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesinden sonra göreve gelen Mehmet ATAK, CHP Bandırma İlçe Başkanı olarak önce Uğur Mumcu anma etkinliğine, hepimizin yakından tanıdığı gazeteci Timur SOYKAN ı Bandırma ya getirdi.  

Söyleşisi ile Bandırmalılar, Timur SOYKAN ı yakından tanımış oldu. Söyleşi Bandırma da ilgi uyandırdı ve müthiş bir kalabalık tarafından etkinlik gerçekleşti.
Hemen akabinde de, 500 Adet "Mahalle Deyip Geçme" Kitabını satın alarak, bu kitabı örgütündeki mahalle temsilcilerine ve siyasetle ilgilenen üyelerine dağıttı.

 Kitap sevildi ve yazarı, ister istemez merak edildi. Yetmedi ; kitabın yazarı, İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili hemşehrimiz Av. İsmail Doğan SUBAŞI, davetle Bandırma ya getirildi .Kendi deneyimlerinden  yazdığı “ MAHALLE DEYİP GEÇME” kitabının imza ve söyleşisi,  Doğan SUBAŞI’nın hediyesi olan 500 kitap imza karşılığı gelen misafirlere dağıtılarak, söyleşi ve imza etkinliği Bandırma da gerçekleştirildi. Bandırma CHP böylelikle, yıllardır süren CHP nin sessiz yerel iktidarının sesini yükseltti ve FARK YARATTI !
Av. İsmail DOĞAN SUBAŞI...
Aslen Susurluk’lu ve uzun zamandır İstanbul da yaşıyor. İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU ile, Beylikdüzü CHP ilçe başkanlığı döneminde tanışmışlar, birlikte yaptıkları siyasi çalışmaların semeresi olarak da önce BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞI nı almışlar. Bu safahatta İ. Doğan Subaşı Beylikdüzü CHP Belediye meclis üyesi, grup sözcüsü ve başkan vekili ve Ekrem İmamoğlu ile mükemmel bir yönetim sergilemişler.
Yetmemiş tabii...Beylikdüzündeki çalışma metodunu 2019 İstanbul B.Şehir Belediye Başkanlığı seçiminde de devam ettirerek, iptal edilen seçime rağmen, bir zarfa konan 4 oydan 3 tanesinin geçerli, 1 tanesinin geçersiz sayıldığı bir hukuk ve seçim grabeti yaşamalarına rağmen, MAHALLE Siyasetini ev-ev, dükkan-dükkan sürdürerek 806.000 OY ÜSTÜNLÜĞÜ ile 25 yıldır süren AKP İSTANBUL SALTANATINI yıkmışlar ve halen İstanbul yönetiminde müthiş başarılara birlikte imza atıyorlar. 
Doğan Subaşı... Babası Naci SUBAŞI benim ortaokuldan öğretmenim ama aynı ortaokulda birlikte öğretmenlikte yaptığım, Susurluk ta iz bırakmış ve Susurluk Hikmethanım Sokaktan da, komşum. Annesinin ellerinden öperim. Ebediyete intikal eden Naci hocama da rahmet dilerim. Abisi Servet Güven SUBAŞI da, Bandırma da... o da serbest Avukat. Farklı ideolojilerin mensupları da olsak, sanırım biz de bir fark yarattık ve yarım asırdır süren sevgi ve saygı ile birbirimizi takip ediyoruz.
Sayın SUBAŞI’nın tecrübelerin aktarılması bakımından, herkese faydalı mesajlar vermiştir diye umuyorum. Kaldı ki kitabı okuyanlardan şimdiye kadar hep olumlu tepkiler aldım. 
Sayın SUBAŞI’dan sonra, İstanbul B.Ş Belediye Başkanı sayın Ekrem İMAMOĞLU’nun bir gün, bir nedenle bir kez daha Bandırma ya geleceğini umuyor ve bekliyorum. 
Bandırma yerel siyasetindeki bu canlılık, milletvekili aday adaylarında artan sayılar, şimdiye kadar bekleyip göremediğimiz hizmetlerin yolu, önümüzdeki genel ve yerel seçimlere mutlaka yansıyacaktır. Bu yansımanın yarattığı aydınlıkta, diğer partilerde, diğer yerel siyasetçilerimizde de farkındalık yaratan icraat ve eylemleri bekliyoruz.    

AzKaldı 2023  

 30/01/2023 - RAMAZAN NARİN / NOGAYTÜRK